Усіх освітян зобов'язали вакцинуватися проти COVID-19

Працівників закладів освіти віднесено до переліку професій, для яких щеплення є обов’язковим

Усіх освітян зобов'язали вакцинуватися проти COVID-19

Працівників закладів освіти віднесено до переліку професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим.

Відповідний наказ підписаний першим заступником міністра охорони здоров'я.

Згідно з наказом, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягатимуть працівники закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Наказ набере чинності через один місяць з дня його публікації. 

Окрім освітян, обов'язковій вакцинації підлягатимуть працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів, а також працівники місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів.

За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, освітяни та працівники органів влади кожен день взаємодіють із великою кількістю людей, а тому ризикують інфікуватися на коронавірусну хворобу.

«Майже всі, хто потрапляє в лікарню з COVID-19 — невакциновані. Це рішення покликане захистити життя і здоров’я українців та їхніх близьких, створивши безпечне середовище в закладах освіти та державних установах», – зазначає Ляшко. 

У МОЗ нагадують, що працівники освіти та органів виконавчої влади можуть щепитися від COVID-19 організовано або індивідуально у зручному для них пункті чи центрі вакцинації.

Водночас освітяни, які мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень, відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, не підлягатимуть обов'язковій вакцинації.

Освіта.ua
07.10.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вася
А розпочати опалювальний сезон в закладах, коли в класі (сільської школи) +10°С кого треба зобов’язати? Чи це ніяк на здоров’я дітей не впливає?
Пелагея
Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, ст. 7. За словами юристки Олени Смоляк, невакцинованих працівників зі списку МОЗ дійсно можуть відсторонити від роботи на законних підставах. "Але проблема в тому, що в законодавстві йде прив’язка до календаря профілактичних щеплень. І туди просто не внесли щеплення проти COVID-19. Це однозначно можуть бути прецеденти в суді" Також цікаво почитати: https://kadrovik.isu.net.ua/news/525300-chy-obovyazkova-vaktsynatsiya-vid-covid-19-za-perelikom-vid-moz
Пелагея
Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, ст. 7. За словами юристки Олени Смоляк, невакцинованих працівників зі списку МОЗ дійсно можуть відсторонити від роботи на законних підставах. "Але проблема в тому, що в законодавстві йде прив’язка до календаря профілактичних щеплень. І туди просто не внесли щеплення проти COVID-19. Це однозначно можуть бути прецеденти в суді"
Oleksandr
Черговий лохотрон. Побіцяти вчителям зарплати 20 тис щоб не розбігались і змусити вакцинуватись вакциною яка не пройшла усі стадії клінічних випробувань, щоб закуплена вакцина не пропала прикриваючи це турботою про освітян.
Андрій
Люди, протестуйте проти ПРИМУСОВОЇ ВАКЦИНАЦІЇ та ВІДБИРАННЯ ЗАРПЛАТ! Приїджайте у Київ 14 жовтня на Марш і висувайте свої вимоги. Скільки ще можна знущатися над людьми і проводити експерименти. Йде знищення народу.
Привитий
Я теж пішов на цю примусову прививку і тиждень хворів, причому ще буде 2 доза вже через тиждень. Був психологічний тиск, загроза звільнення. Голова болить не перестаючи вже 2 тиждень.
Ігор
А хто буде відповідати, що ту заразу привезли в Україну? То ляшко має за те відповісти. Чому вчасно не закрили кордони? А то показували нам цирк з людьми у Нових Санджарах які перші прилетіли з Китаю, а потім 200 тис. людей за кілька днів запустили в Україну з-за кордону без всяких захисних заходів. А тепер ляшко хоче примусово людей вакцинувати і робити досліди над людьми. Хай ляшко відповіcть за це!
Олег
А де статистика смертності після цієї "вакцинації" ??? Якщо брати по Україні , то це ТИСЯЧІ ! І це без перебільшення . Жоден лікар не бере на себе відповідальність за це дійство . Про те , що це порушення цілого ряду конституційних прав людини ніхто й не згадує . З десятків колег , які пройшли цю процедуру , жоден не сказав , що все пройшло добре . Деякі ледь вижили , ... поки що ... Такі закони можуть видавати дійсно тільки ФАШИСТИ !!!
Тарас
Фашисти робили з людьми експерименти, а ви також? Хіба то лікар, то неук може видати наказ усіх підряд вакцинувати. Це експерименти над людьми. Вакцина недосліджена. Багато побічних дій. Люди помирають або стають інвалідами. Ніхто не відповідає за наслідки. Люди залишаються зі своїми проблеми на самоті.
Степан
Не пробуйте робити примусову вакцинацію. Не можна усіх підряд вакцинувати, у людей є різні хвороби і протипоказання. Якщо ви заберете у людей зарплату, то люди зметуть вас так як Януковича вигнали!!!
Владислав
Главное, что продавцам, кассирам, работникам торговли не нужно обязательно вакцинироваться. Они же с людьми не общаются.
Вчитель
Цікаво де директори шкіл після місяця будуть шукати вчителів? Ті вчителі що не вакцинувалися до цього часу і під загрозою відсторонення не будуть вакцинуватися! А якщо наша влада включно з міністерством освіти думає що на заміну цим вчителям прийдуть молоді вчителі з університетів то вони глибоко помиляються. За зарплату 5 тис. і вічним гнобленням на роботі не дуже хочеться працювати. Вже в очікувані листопада. Буде гаряче)))
Евгений
Спасибо, но я уже нашел нормальную работу, так что счастливо оставаться с планами, отчетами и прочей головной болью xD
Учитель
Окрім освітян, обов’язковій вакцинації підлягатимуть працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів, а також працівники місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів. І НЕХАЙ ПІДТВЕРДЯТЬ СВОЮ ВАКЦИНАЦІЮ ДОВІДКОЮ.
Марина
Люди, захищайте себе і своє право на життя і свободу. Ці нелюди заради грошей готові на все. Поки що є проект наказу, але це поки що.
Covid21
Міністерство охорони здоров’я України своїм наказом від 04.10.2021 № 2153, зареєстрованим в Мін’юсті 07.10.2021 за №1306/36928, затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19.
Lubov
Де наказ? На сайті МОЗ? Або хочуть побачити реакцію вчителів на таку інформацію?
Lenka Dolenko
Для Lubov: https://moz.gov.ua/article/ministry-mandates/nakaz-moz-ukraini-vid-04102021--2153-pro-zatverdzhennja-pereliku-profesij-virobnictv-ta-organizacij-pracivniki-jakih-pidljagajut-obovjazkovim-profilaktichnim-scheplennjam
Коментувати
І що буде
Так, обговорення мало йти до 9 числа!!!! Це ж як? ФЕЙК роздутий журналістами!!! Наказу, доречі, немає ніде -тільки посилання з однієї новини на іншу!!!
Lenka Dolenko
Для І що буде: https://moz.gov.ua/article/ministry-mandates/nakaz-moz-ukraini-vid-04102021--2153-pro-zatverdzhennja-pereliku-profesij-virobnictv-ta-organizacij-pracivniki-jakih-pidljagajut-obovjazkovim-profilaktichnim-scheplennjam
Коментувати
Ірина
Цікаво те, що ще менше тижня назад говорили про те, що вакцина безпечна для всіх. А тепер є цілий список протипоказань. Хто відповідатиме за тих, що вже вакцинувався і довірився, що вакцина безпечна, а тепер може знайти у списку протипоказань і свої?!????
Гюбнер
А лікарі, а продавці, водії міського транспорту вони не спілкуються з великою кількістю людей?