Освітня профспілка вирішила висунути вимоги до влади

В освітній профспілці вирішили взяти солідарну участь у акції протесту профспілок

Освітня профспілка вирішила висунути вимоги до влади

У Профспілці працівників освіти і науки вирішили доєднатися до ініціативи Федерації профспілок України та взяти солідарну участь у акції протесту, що відбудеться 7 жовтня 2021 року у Києві та регіонах України.

У профспілці повідомляють, що девізом акції є гасло: «Захистимо свої трудові права і свободи на об’єднання в профспілки. Здобудемо краще життя!».

«Профспілка працівників освіти і науки України бере солідарну участь у акції і висуває свої вимоги до влади проти звуження прав та гарантій спілчан-освітян», – зазначають в освітній профспілці.

Зокрема, вимоги профспілки адресовані Верховній Раді та Кабінету Міністрів.

Виходячи з оголошених вимог Профспілка працівників освіти і науки вимагатиме від парламенту забезпечити у державному бюджеті України на 2022 рік видатки на освіту в обсязі не меншому від 7% ВВП, забезпечити видатки на реалізацію статті 61 закону «Про освіту» щодо розмірів посадових окладів педагогічних та науково-педагогічних працівників, забезпечити розподіл освітньої субвенції, який гарантуватиме належний рівень оплати праці вчителів, забезпечити видатки для виплат академічних стипендій, що розширять коло степендіатів, а також забезпечити видатки на фінансування закладів вищої освіти.

Окрім того, профспілка вимагатиме від парламенту забезпечення трудових прав вчителів-пенсіонерів.

Своєю чергою, вимоги до Кабінету Міністрів стосуватимуться недопущення економії освітньої субвенції та справедливого розподілу її залишків за цільовим призначенням, недопущення зменшення надбавки за престижність, забезпечення проведення добровільної вакцинації педагогів, недопущення закриття шкіл та дитячих садків тощо.

Про кількість освітян, а також про час і місце збору учасників, які братимуть участь в акції протесту, в профспілці не повідомляють.

Освіта.ua
06.10.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Нику
Какая такая пенсия? От 2200 за больше полутора ставок и до 4000 за всякие звания? Это пенсия? А теперь они заявляют, что вводят накопительную. Это же ш надо такими глупыми быть, чтобы не уразуметь о том, что люди разбираются немного в ситуации и лучше на карточку скидывать будут,или другим вариантом собственное будущее обеспечивать, но в школу, в школу не пойдут. Только те,кого содержат родные или папики. Государство не закрывает глаза. Государство держится на государственных чиновниках. А это недалёкие в государственном мышлении люди, которые получили свои кресла благодаря мамам-папам-папикам. Теперь они тянут из бюджета так, как это делали их близкие, собирая первичный капиталл. Или это до сих пор неясно - откуда
399
«Профспілка працівників освіти і науки України бере солідарну участь у акції і планує свої вимоги до влади висунути у 3000-му році.
Нік
Сумно, адже вчителі уходять з державних шкіл. Куди хто може. Багато професіоналів перейшли "в тінь" і займаються репетиторством. Хоч себе починаєш поважати. І діти мотивовані, і батьки поважають твій труд, і результати надихають. У звичайну школу, нажаль жоден не повернеться. І зовсім не через дітей. Принизливе становище вчителя, заробітки на рівні прибиральниці і купа "повинен". Рахувати можна без кінця. "Пенсія та стаж" не перекривають всіх мінусів. Вчитель повинен бути впевненим у майбутньому, тільки тоді у нього є чому навчатися. До того ж порахуйте, скільки коштує навчання однієї дитини у державній школі. На ці гроші можна оплатити і гуртки, і репетиторів і спортивні секції. А виходить, що на них ми утримуємо величезну купу чиновників. Все більше батьків забирають дітей з державних шкіл у приватні, дистанційні, навіть створюють "сімейні" школи, запрошують педагогів, створюють свою "освітню траєкторію. І держава просто "закриває очі", чиновникам, та і профспілкам дуже вигідно.
TT
А хто очолює профспілки, хіба не наближені до адміністрації, хіба з ними не ділиться дирекція??? Адміністрація так осміліля, що списують сотнями тисяч, ведуть подвійну бухгалтерію, "своїм" виписують величезні премії з відкатами, оновлюють заклади без оновлення...
Питання
Для TT: воне не наближені до адміністрації, вони ще з радянських часів поставлені і контрольовані пострадянською адміністрацією, але вже перевдягненою в шаровари. Просто придивіться до профспілок НАНУ і НАПН, і все це дійство буде як на долоні! Зверніть увагу, що ці "профспілки" ніколи НЕ порушували питання прозорості бюджету ні НАНУ, ні НАПН, ні НАМН. Непрозорий бюджет академій цілком влаштовує і профспілки і керівництво академій, їм ой як подобається ця мутна водичка і радянська неакадемічна за природою вертикаль керування пострадянськими академіями в Україні. Співпрацюючи з адміністрацією, "профспілки" можуть лише організувати протести близоруких науковців під КМУ або Вреховною радою, але ніколи під президією НАНУ чи НАПН :) :) Завжди було цікаво, чому, так звана, інтелігенція поводить себе в такому випадку як безвольна, туповата біомаса? :) :)
Коментувати
Сергій
"У Києві розпочалися перевірки стану вакцинації працівників закладів освіти. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський, коментуючи ситуацію в одній зі столичних шкіл, в який працівники закладу не змогли пред’явити підтвердження вакцинації. За його словами, до перевірок залучено більше 10 груп контролю, які працюють постійно. Групи з перевірки складаються з представників Держпродспоживслужби та працівників муніципальної охорони. «Вони працюють вибірково по різних районах міста. У нас 423 школи, тому вони здійснюють рандомний вибір шкіл, щоб зрозуміти чи є системність порушень чи цей випадок з 13-ю школою є локальним», – зазначив чиновник. Він також наголосив, що керівники закладів освіти міста мають розуміти свою відповідальність не з точки зору формального звіту, а зважаючи на безпеку колективу і дітей". ПРОФСПІЛКА, АУ!
Местный
"Освітня профспілка вирішила висунути" и засунути.
Сірік
Все, шо треба запам’ятати з цього поста _Про кількість освітян, а також про час і місце збору учасників, які братимуть участь в акції протесту, в профспілці не повідомляють_Схоже, це тільки на папері такі гучні заходи, а на ділі не буде ніякової масовості заходу!
Людмила С
Хоч хтось може сказати слово! Бо таке відчуття, що учителі усім винні і все потрібно робити першим! Хай хоч профспілка. Бо більше ніхто й не муркнув...
Наталія
Як вам не соромно, профспілка працівників освіти, як ви допустили примусову вакцинацію вчителів, оцей позор, приниження освітян. Навіщо ви взагалі!
Ірина
Для Наталія: Як ви не розумієте, профспілка завжди відстоює права адміністрації школи, і ви праві, коли допустили примусову вакцинацію горсточки людей, які ні на що не впливають, тепер, пост факт, кричать, що вони проти. А де були раніше, профспілка? Треба виходити з цієї та спілки та не платити ій побори незрозуміло за що. Не відстоюють права освітня, виходити з неї!
Коментувати
Гость
Профсоюзы беззубые, коррумпированные, слившиеся с властью. Все это показательные выступления для отмывания профсоюзных денежек. Поэтому учителя и преподаватели - это самые униженные и нищие работники страны, от которых требуют работать по европейским стандартам.
Ірина
Для Гость: полностью согласна, одни требования и никакой защиты. В школах среди родителей существуют поборы на школу, кроме того, дошли до того, что некоторые школы, требуют с нищенской зарплаты учителей тоже деньги на благоустройство школ, это преступление. Куда власть смотрит. Местная администрация закрывает глаза на поборы. И получается что учитель всем должен.
Коментувати