Уряд виділить 150 млн на створення навчально-практичних центрів

Створення центрів відбуватиметься на умовах співфінансування з місцевими бюджетами

Уряд виділить 150 млн на створення навчально-практичних центрів

55 українських закладів професійної освіти отримають кошти на створення навчально-практичних центрів і ще 7 – на дооснащення вже існуючих.

Перелік закладів професійної освіти, які отримають відповідні субсидії визначений Міністерством освіти за підсумками роботи конкурсної комісії відомства.

За словами заступника міністра освіти Ігоря Гарбарука, цього року до МОН надійшло багато заявок для створення центрів за технологічно складними професіями.

«Йдеться, наприклад, про верстатників широкого профілю, електрогазозварників, токарів, електромонтажників. Ми безсумнівно підтримали їх, адже частина цих професій є гостро затребуваною на ринку праці. Разом з тим, традиційно, популярною лишилася сфера послуг. Частина поданих заявок буде профінансована за професією кухаря, кондитера, швачки та інших. За цими професіями навчається переважна більшість учнів», – зазначає Гарбарук.

Він також зазначив, що МОН розпочало підготовку проєкту розпорядження, яке дозволить розподілити субвенцію у розмірі 150 млн грн між визначеними областями. Оскільки створення навчально-практичних центрів відбувається на умовах співфінансування, частину коштів від загальної вартості центрів мають покрити місцеві бюджети, заклади освіти або інші соціальні партнери.

Загалом до переліку закладів, які отримають підтримку на створення центру, увійшли профтехи з усіх регіонів країни.

Освіта.ua
27.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Абвгдейка
Для того, щоб отримати навчально-практичний центр, треба знайти всемогущого дядька чи тітку в МОН. Тоді полетять мільйончики, і це буде називатися "особисті зв’язки". Багато НПЦ відкрили в якихось козолупівках з населенням 10-15 тисяч. Так і хочеться запитати, а як же працевлаштування? Де така кількість учнів знайде роботу? Головне кум брат сват. І мільйончики розповзуться по кишенях. Якщо дали 10 млн., то без цього не обійшлося.
ТТ
Спочатку знищили ПТУ, а тепер їх створюють під іншою назвою :))).
ДД
Для ТТ: пидарасы однако
Коментувати