Майно закладів освіти зможуть приватизовувати

ВР в першому читанні ухвалила законопроєкт, що передбачає приватизацію майна закладів освіти

Майно закладів освіти зможуть приватизовувати

Майно закладів освіти, яке понад три роки не використовуватиметься в освітньому процесі, можна буде приватизувати.

Відповідна норма міститься в законопроєкті, яким зокрема передбачено внесення змін до деяких законів у частині ефективного управління закладами освіти і державним майном.

За ухвалення законопроєкту в першому читанні проголосували 237 народних депутатів.

У разі ухвалення проєкту закону в цілому, майно державних або комунальних закладів освіти, що понад три роки не використовується в освітньому процесі, може бути включене до переліку об'єктів, що підлягають приватизації.

Приватизація майна закладів освіти може бути проведена за умови, що надходження від її проведення будуть використані виключно на освітні потреби.

При цьому приватизація стане неможливою, якщо інші державні чи комунальні заклади освіти, установи, підприємства або організації виявлять зацікавленість у передачі їм зазначеного майна.

Законопроєкт підтриманий Міністерством освіти і науки.

За висновками Міністерства фінансів, норми проєкту закону узгоджуються та не суперечать законам, що регулюють бюджетні відносини.

Освіта.ua
16.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Ч 4 ст 80 ЗУ про освіту - заборона приватизувати майно закладів освіти. А в законопроекті вказують, що суперечок із законодавством немає. Це як пояснити??? Бабак - погана люлина, якщо це його проект
реальність
Можна навіть сказати, хто буде купувати - компанії пов’язані з ректорами, а серед них вдосталь бажаючих! Ректор видасть довідку про невикористання 3 роки, і передасть сам собі ... Це фактично приватизація ВНЗ! :) :) :) Якщо закон пройде ВР, через 10-12 років можна забути про вищу освіту в Україні, продаж дипломів буде, освіти - ні.
Дмитро
Для реальність: херня, ніхто ні ректору, ні університетським нічого не віддасть. Все заберуть придворні чиновники, бо майно із внз у фонд майна переходить
реальність
Для Дмитро: звісно, ті теж будуть в долі. Але подивіться, як нинішні ректори поєднані у співпраці, це вже закритий клуб. Дивіться, як вони вийшли на президента і поставили свого міністра МОН, Шкарллета, і Ви зрозумієте, що нинішній ректорський корпус, особливо київські ректори, це не просто богаті, але й впливові люди, люди які мають гарні зв’язки у всіх гілках влади. Головне, тепер налагодити поступове "невикористання" у навчальному процесі частини приміщень, а потім покрокову приватизацію частини держмайна. По частинках, поступово через механізм погодженого тимчасового "невикористання" у навчальному процесі, напр. завдяки затяжному ремонту, неналежному стану через 10 років все перейде у приватну власність.
Коментувати
Бердичів news
Зе пустилися берега- вирішили трахнути універи! Хто встановить, що три роки майно не використовувалося? Як доказати ? Можна все продати !!! Ініціатор голова профільної Комісії парламенту - сірожа Бабака .
Кузьомінський
На таке не наважувався навіть Сабачник!! А це закон Бабака - Стефанишина?? Хлопці бабок захотіли? Невже Президент і Шкарлет погодяться??!
Тарас
Спочатку закриєм школи під різними приводами апотім їх розкрадем. Слуги урода.
Одеса Академія
Це небезпечний крок!! Такого в світі не має!! Без Вченої Ради , Конференції такий крок не законний!!
Tet-a-tet
Залишилося віднайти чесних продавців і таких же чесних покупців. Чи не краще було би виільнені площі закладів освіти передати для створення дошкільних НЗ,яких так бракує у великих містах?