Держава забезпечує розвиток української мови, - Шкарлет

Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах життя

Держава забезпечує розвиток української мови, - Шкарлет

Держава сьогодні впевнено забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України, зокрема й у частині застосування державної мови в освітньому процесі.

Про це заявив в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет у привітанні українців з Днем української писемності та мови.

За його словами, вивчення державної мови та оволодіння нею на високому рівні усіма здобувачами освіти незалежно від національного походження є однією з найважливіших умов реалізації прав людини згідно з Конституцією України.

«Мова – це найважливіший засіб комунікації для здобуття освіти та ключова складова в інтелектуальному розвитку людини. І допоки вічне слово поколінь передається в колискових від матері до дитини, житиме й Україна», - підкреслив Сергій Шкарлет.

Освіта.ua
09.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мова залишиться на самоті
Скоро некому будет " розмовляти українською". Бежит народ из страны, " аж гай шумить". Молодёжь особенно. Ничё? Никого это не интересует?
Валентина Іванівна Катранюк
Освітній процес у закладах освіти є українською державною мовою! Викладання предметів та проведення позашкільних заходів все ж проходить українською мовою, але....є але...поза стінами закладу і педагогічні працівники, і здобувачі освіти розмовляють російською....НА ЖАЛЬ....крім цього, деякі педагоги дозволяють собі і на перервах, і у свій вільний час розмовляти з дітьми не українською...мало того, зі своїми особистими дітьми також розмовляють російською.... це так прикро....нічого таким людям не доведеш, поки вони самі не захотять спілкуватися державною українською мовою!!! От коли новий сучасний педагог, який маєтиме тверду проукраїнську позицію буде виховувати своїх учнів у патріотичному дусі, лише тоді можна говорити про українську мову!!! Коли наша рідна державна мова не буде "раздражати" і "обіжати" всіх інших, лише тоді ми зможемо сказати, що наша мова на достойному місці!!! То ж, шановні педагоги, будьте патріотами своєї країни і вчіть цьому своїх учнів!!! Слава Україні! Героям слава!!!
Местный
Для Валентина Іванівна Катранюк: " педагоги дозволяють собі і на перервах, і у свій вільний час розмовляти з дітьми не українською...мало того, зі своїми особистими дітьми також розмовляють російською" --- НЕ лезьте в мою жизни и я не скажу куда вам идти!!!
Коментувати
Михайло
Держава Україна насильством розвиває українську мову і знищує всі інші материнські мови на своїй території. Ганьба!
Валентина Іванівна Катранюк
Для Михайло: Як це Україна "насильством розвиває українську мову"? Ви про що пишете??? Державною мовою мають розмовляти всі жителі країни, як це є у кожній цивілізованій країні!!! Треба поважати країну, в якій живеш, її мову та традиції,тоді і "насильства" ніякого не буде!!! Всіма іншими мовами можна розмовляти без заборон в особистому житті....вдома.... Тому, спочатку розберіться в собі, яка мова для вас рідна. Удачі і мудрості!!!
Лоліта
Для Валентина Іванівна Катранюк: Під своїм носом краще подивись, чиєю мовою твої нащадки спілкуються
Коментувати
Skeleton
Согласно официальным данным, в быту на мове разговаривают только 48% населения. Может всё-таки не стоит делать из неё идол? А то как-то неудобно получается...
Валентина
Для Skeleton: Ви про що??? Який ідол??? Держава Україна, державна мова українська!!! Всі жителі країни мають знати її і спілкуватися нею, хоча б на побутовому рівні., так, як це є у кожній цивілізованій країні! І, як це ви говорите "нєудобно получается". Де повага до країни, в якій живете???
Вчитель
Валентина- а можна дізнатися в чому проявляється повага держави до вас. За що ви так поважаєте це олігархічне непорозуміння
Коментувати