МОН розроблений Порядок про позапланові перевірки закладів освіти

Порядок визначає механізм проведення перевірок закладів освіти всіх рівнів

МОН розроблений Порядок про позапланові перевірки закладів освіти

Міністерством освіти і науки розроблений проект Порядку проведення позапланових перевірок закладів освіти. Проект документа оприлюднений для громадського обговорення.

Порядок визначає механізм проведення позапланових перевірок закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної, фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти щодо дотримання ними вимог законодавства у сфері освіти.

Планується, що перевірки будуть проводитись з метою реалізації єдиної державної політики у сфері освіти та забезпечення інтересів суспільства щодо належної якості освіти.

Підставою для проведення перевірки можуть бути звернення фізичних осіб про порушення, що спричинило чи може спричинити шкоду їхнім правам та законним інтересам, а також звернення освітнього омбудсмена.

Окрім того, перевірка може бути проведена з метою контролю виконання розпорядження про усунення порушень, виданого за результатами проведення Державною службою якості освіти або її територіальним органом попереднього заходу державного нагляду.

Перевірки закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної освіти будуть проводитись Державною службою якості освіти або її територіальними органами.

Перевірки закладів фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти проводитимуться лише Державною службою якості освіти.

Строк проведення перевірки не може бути більше 10 робочих днів. Попередніх повідомлень про проведення перевірки не надсилатиметься.

За результатами перевірки закладів освіти складатиметься відповідний акт перевірки, у якому зазначатиметься стан дотримання закладом освіти вимог законодавства у сфері освіти, а також у разі необхідності здійснюватиметься детальний опис питань, що вивчалися під час перевірки.

У акті також будуть зазначатись необхідність розроблення закладом освіти плану заходів щодо усунення виявлених порушень.

Строк усунення порушень визначатиме орган, що проводив перевірку.

Пропозиції та зауваження до проекту Порядку проведення позапланових перевірок закладів освіти можна надсилати до 13 вересня 2020 року на е-пошту storchak@mon.gov.ua з темою повідомлення «Позапланові перевірки. Громадське обговорення».

проект документа

Освіта.ua
17.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергій
Шановне наше любиме міністерство! Подивіться групи у Фейсбуці, де люди пишуть про велику кількість вакансій у школах. Масова нехватка кадрів. Можливо треба зупинитися зі своїм нікому не потрібним маразмом. Ви вже дореформувалися, що скоро залишитеся лише ви і нездарні учителі.
VVT
І зрову на голови вчителів - перевірки, чи в міністерстві немає більш нагальних питань ніж розробляти чергову нісенітницю! Шановний директорат та його керівник Осмоловський А. опустіться з неба на землю та перевірте в першу чергу свою структуру, а чи потрібна вона...
Марина
Ну скільки можна повторювати: в Україні скоро настане освітній колапс. Може наше так зване міністерство тоді зрозуміє, що потрібно робити Хоча ні, ці не зрозуміють, не вистачить розуму. Немає зараз розумних людей в міністерстві.
margarita
А внеплановой проверки,как работают и ходят на работу депутаты,не хотите провести?Предлагаю проект "Внеплановые проверки Верховной рады"
12
А чому не призначилим міністором Мандзій? Тут і справді тьомниє дєла.... Йде спланована і продумана наперед акція і процес по знищенню усіх попередніх набутків в приниження вчителів і викладацького складу. Білорусія почнеться з МОН
1
Для 12: Може тому, що вона навіть балакати не може?
Коментувати
Низ і саме ДНО
Довели до ручки і отупіння нації із своїм надуманим дистанційним навчанням, а тепер ще надумали і мордувати вчителів і викладачів. А де позапланові перевірки де оборудки на мільйони, пограбування нації, бо поки що лише планова імітація олігархату. А чи приймуть назад Шкарлета у вуз, то це ще під великим знаком питання, після того як тут його в" відправлять за власною заявою"
Anna Avstrijskaya
Повертаємося в радянські часи, де була сила-силенна контролюючих органів, а толку від них здебільшого нуль, бо все вирішувалося шляхом презентів різних номіналів. Хоча наші люди із захопленням зустріли б і повернення різних райкомів, обкомів партії, щоб було куди бігати жалітися, бо без цього українці просто не можуть жити, зараз вони не можуть часто чітко зорієнтуватися, куди побігти пожалітися, якому начальнику подати "челобитную".
Перехожий
Для Anna Avstrijskaya: Зараз всі біжать пожалітися в Інтернет. Напишуть, "зло згонять" і все. Ось і Ви пожалілися на сайті про "повернення в радянські часи", а толку? Ось і я Вам відповів, а толку?
Anna Avstrijskaya
Для перехожий: Де ви побачили в моїх словах, що я жаліюсь? Констатую факт, що в державі, яка начебто прямує до Європи, переймають не європейський досвід, а повертаються до трохи підзабутого старого. Це просто мої роздуми, якими я поділилася з форумчанами. Якщо немає толку, навіщо відповідаєте мені? Я ж не прошу Вас про це.
Поясніть
А хто і до кого відкрито може пожалітися?Закони як працюють?,хто має гроші той і править.
Коментувати
Светлана Рулько
Нормальний Порядок. Я прочитала увесь в надіслала свої думки у директорат-розробник. Ці перевірки і існують для того, аби при зверненні батьків до Служби можна було без повідомлення її призначити. Але- з одного питання лише 1 раз на рік і директор повинен виконати приписи у термвн до 10 діб(якщо школа велика ) або ж до 1 року(якщо проблема потребує фінансування). У разі невиконання директора можуть звільнити. Перевіряють порушення прав на освіту дітей за зверненнями батьків.
Anna Avstrijskaya
Для Светлана Рулько: Коли вийде остаточний варіант Порядку, відпишіться, чи Ваші думки прийняли до уваги, чи ,як завжди, на думки тих, хто бере участь в обговореннях різних, наплювали з високої гори.
Коментувати
Студенти
Перевірте будь-ласка дійсність дипломів отриманої освіти викладацького складу, особливо його керівництва!!!
Василь
А яке відношення МОН має до цих закладіа освіти? Фінансує депертамент освіти і кожній області чи місті. Хто платить той і замовляє музику. МОН спочатку "відмовились" від професійно-технічної освіти, передало її на місцеве фінансування, потім від фахової передвищої, вишам надали "скажену" автономність, а тепер ОЙ, а самим немає чого робити...
Вчитель
А хто буде позапланово перевіряти державну службу якості освіти? У 90-і були вже такі- дань збирали, а якість освіти цікавила тільки в цьому питанні.
К
А позапланові перевірки в шкільні їдальні?,чи це не впливає на якість освіти учня?Я трохи не розумію,це буде перевірятися як навчання проходить чи це ремонту в школі немає,їдальні не такі ,скоріше був блог-вбиральні надворі.Як проходить навчання-тільки камери,а на рахунок:ремонтів,зразу є тверда відмазка як нас спонсорують так ми і робимо нам і так батьки допомагають.Хіба що були виділені кошти, а вони десь зникли по дорозі,але хтось тим буде займатися? Ці перевірки не знаю чи вони щось допоможуть?,особливо в садочках,потрібно ставити камери(не раз показували як вихователі виховують дітей) так само в школі,а так приїде перевірка:заклад покаже себе з кращої сторони,кава і до кави а в подальшому вже просто перевірка подзвонить директору що приїде і все.В їдальні можна ще щось доказати,їжу на лаб дослідження (але це все лабораторії і кошти),але хоч щось можна,а в класах що відбувається-важка справа,хіба що на коридорі під час уроку постояти і можна почути,що відбувається. Це моя особиста думка.Зараз не ставте що не згідні,краще поясніть з чим не згідні,люди можуть помилятися.
1
Для К: Стоять у двери и слушать - подло. Сразу видно какой вы человек. У нас админка так делала лет 20 назад. Гниль. Камеры или микрофоны - без проблем.
К
Для 1:какой человек?ви не розумієте про що я?,проте,що ті перевірки нічого не дадуть-потрібно камери або стояти під дверима,а так це даром витрачений час і кошти.
Поясніть
Для 1:підслуховування під дверима інколи помагає.Минулого року були скарги на вчителя,директорка ніяк не реагувала,мама зняла на телефон в інтернет-вчителя вигнали,позбулися гнилі.А що робити батькам якщо в школі таке є і ніхто нічого не робить як всі кажуть ця вчителька,та в неї стаж роботи її всі поважають,як у цьому випадку(не від однієї мами скарги були).А камери?,-сумніваюсь що поставлять хіба що за кошти батьків.
Коментувати
Іван
От і вилазить на гора справжня мета створення цих структур-удавка і репресивний орган. А ніхто і не сумнівався.
Іван
Наразі на звернення громадян щодо порушень в університетах міністерство відповідає, що згідно ст. 1 ЗУ "Про вищу освіту" ЗВО настільки автономні, що міністерство не може на них впливати. Що змінилося?
Вікторія
Вкажіть будь-ласка у Положенні конкретніше суму хабаря яку заклад освіти зобовязаний надати перевіряючим. І назвіть в якій валюті потрібно його платити
Аскет
Для Вікторія: Не давайте і ніхто не вимагатиме. Окрім свого директора та завучів- місцевих сцикунів.
1
Для Аскет: Эка ты далекий от реальной жизни. В теплице живешь?
Аскет
Для 1: Не знаю де ти живеш, та ще ні один перевіряючий не вимагав від мене хабаря.
Коментувати