Гончарук доручив МОН перевірити всі заклади освіти

Голову Департаменту освіти і науки Одеської ОДА Олександра Лончака відсторонено від посади

Гончарук доручив МОН перевірити всі заклади освіти

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук доручив міністру освіти та науки Ганні Новосад провести інвентаризацію всіх навчальних закладів і навести реальний порядок в закладах освіти у сфері протипожежної безпеки. Відповідне доручення він дав під час наради в Одесі за участю керівництва Одеської ОДА, представників МВС, ДСНС, МОН, ГПУ.

Планується, що детальна перевірка стану протипожежної і техногенної безпеки дитсадків, шкіл, закладів вищої освіти, гуртожитків має бути завершена до 10 січня.

Окрім цього, Гончарук дав доручення відсторонити від посади директора Департаменту освіти і науки Одеської ОДА.

«Ситуація, коли чотири останні гучні пожежі з жертвами відбулись в одній області – неприпустима! Також звертаюсь до голови ОДА – прохання відсторонити від виконання обов’язків керівника Департаменту освіти Олександра Лончака та прийняти по ньому відповідні кадрові рішення також», – сказав Олексій Гончарук.

Освіта.ua
09.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
А Президент, Гончарук, Новосад знають скільки коштують протипожежні заходи? Які мільйони потрібні на обробку горища, систему пожсигналізації, блискавкозахист? Треба здешевити ці послуги до мінімуму, або виділити державні кошти.
Світлана
За які кошти? Кошти на школи ніколи не виділялися! Президент видав указ, перевірки. У школах немає ставок, спеціалістів, коштів. Де фінансування? Все безкоштовно навісили на людей, педагогів, які не обізнані в цьому питанні. якщо що, знайдуть к...відпущення!
WTPE
Для Світлана: не переживайте, головне дати вказівку. Директори уже збирають батьків для вишукування коштів, бо вказівку треба виконувати! Гончарук знає, що робить! Для чого виділяти гроші на протипожежну безпеку, коли є ВКАЗІВКА!
Коментувати
Чернетка
Увага!! Погляньте на фото сайту- це всі соросоіди: Гончарук і Самосад, Савсун ... Іще. На мітингу в неділю виступала ця непотріб Совсун- руйнаторка, шкідниця. О горе!!
Сергійко
Я вважаю міністерку освіти і науки Новосад і членкиню ВР з питань освіти, науки і інновацій Совсун ворогами українських педагогів. Молодість не завжди є добре.. нашим державним мужам і жонам не вистачає досвіду і мудрості.
Юрій
Інколи старість є гірша молодості. Старість прижилася і присмокталась до даржбюджету та гаманців батьків і які там іновації, їм би "день простоять да ночь продержатся". Маю стаж 31рік ібільше 10 директорів по 5 сільських школах. Більше половини директорів пенсійного та передпенсійного віку, стабільні консерватори. Два з них були круті випивохи. Сільська девятирічка 5-7 учнів в класі.1 та 9 неповні. Зарплата оремих педагогів більше 14000гр. Моя донька навчала 35.Справе е е дливість!
Коментувати
unforgiven 2
Протипожежну безпеку потрібно було перевірити ще на початку навчального року, плюс виділити потрібне фінансування, замість того, щоб підвищувати зарплати депутатам.
ольга
Дати розпорядження і вказівки щось перевірити і зробити - це не складно. а Ви, пані міністерко, запитували скільки виділялося коштів на протипожежні заходи, чи вистачає навести лад , враховуючи ,що більша частина осяде в кишенях посередниках - фірмах начальників управління служб надзвичайних ситуацій.
Оксана
В гутожитках і навчальних закладах холодно. В деяких гуртожитках в душових нема теплої води.
Сергійко
Це потрібно було зробити після пожежі в дитячому таборі "Вікторія". В тій же Одесі! Тоді причиною пожежі з людськими жертвами так само була непрацююча сигналізація та халатність персоналу. Висновків з цього зроблено не було. І цього разу не буде зроблено.
тетяна
Шановний пане Гончарук,запрошуємо вас приїхати в м. Біла Церква в ЗОШ №18 У школі немає ідальні ,а спорзал знаходиться на тереторії школи. Діти в дощ ,сніг мороз бігають через вулицю в школу чи спортивний зал.Після фізкультури біжать мокрі в школу і часто хворіють. Батьки вже не раз зверталися в усі інстанції та марно. може хоч ви нам допоможете вирішити це питання. Будемо вам влячні батьки
Olga
Для тетяна: ви і ваші діти маєте знати, що для занять фізкультурою повинна бути спортивна форма. Після уроку діти - обов’язково - перевдягаються у сухі речі. А якщо лінь це робити - то й біжать мокрі, а потім воняють цілий день. Самі винні - і прем’єр вам не лікар.
мама
Для Olga: у школі моєї дитини немає роздагалки. Взагалі немає. Я купую одні джинси і троє спортивних штанів. Він удома одягається у форму і так працює.
Коментувати
Маю власну думку
Шановний пане Гончарук, подивіться на сайт МОНУ і зрозумійте про рівень нашої вищої освіти. Декілька останніх років відбувається постійна реклама Київського університету культури (ПОПЛАВКА). Де ж логіка? На сайті МОНУ рекламується не педагогічний або технічний заклад вищої освіти. А все просто, гроші вирішуть . Тож Шановний пане Гончарук, допоможіть своїй підлеглій (Міністру освіти) навести лад на сайті Міністерства освіти і науки УКРАЇНИ
Володимир
Не морд, вибачте, мільярдів. І марнувати сили на перевірки не варто. Це ж перша пожежа в освіті.
Володимир
Пожежної сигналізації в більшості немає. Для установки потрібно декілька морд. Що перевіряти?
Родион
Щорічно готовність школи до навчального року, в тім числі і ПБ перевіряється компетентною комісією. Якщо акт підписано - претензії до комісії.
ми
Знайшли цапа відбувайла.Цікаво як Ганя Новосад буде перевіряти заклади освіти. Вона навіть не знає скільки їх є.
Местный
Для ми: она вряд ли знает где это
Коментувати
Дмитро
Було б добре, щоб Олексій Гончарук показав у бюджеті на 2020 рік видатки на заходи Пожежної Безпеки у закладах освіти державної форми власності. Бо ж карати треба не обласного керівника, а пана Олексія, який знає про 4 пожежі в Одеській області проте проявляє бездіяльність. Держава зобов’язана забезпечити безпеку навчального процесу забезпечивши фінансування відповідних заходів!
Степовий
У нас у школі протипожежної сигналізації немає зовсім, вогнегасники школа перевіряє за кошти батьків, включно з доставкою, гідранти є, укомплектовані за кошти батьківського фонду. Міський відділ все влаштовує. Нащо гроші виділяти? Всн ж чудово, на папері
людина
перш ніж перевіряти школи і садки - перевірте управління освіти- як надходять кошти на пожежну модернізацію, забезпечення інвентарем . чому пишуться нові закони під стару базу?н
Неоніла
За останніх 20 років з держбюджету не надійшло жодної копійки на протипожежний стан. І не потрібно все валити на місцеву владу. Левова частка фінансування протипожежного стану повинна бути за кошти державного бюджету. І тільки тоді можна вимагати виконання законодавствства чи відсторонення від виконання обов’язків. Людське життя є найвища цінність. Забечте безпеку, а тоді вимагайте!
Євген
#AnnaNovosad # ОлексійГончарук Тиждень СЬОМИЙ. Діти 4,5,7,10 шкіл Світловодська так і не приступають до навчання. Когось таки це цікавить, нарешті? Порушене право на освіту дітей!!!
Марія
Краще доручіть купити вогнегасники, передплатити фаховий часопис пожежних коштом держави, а не батьків...
Василь  Шминдрук
Спочатку необхідно перевірити дотримання температурного режиму в усіх навчальних закладах. Я впевнений, що у половині з них температура в приміщеннях не відповідає санітарно-гігієнічним нормам.
Elya
Для Василь Шминдрук: 16° норма
Василь  Шминдрук
Для Elya. ПроФФесор, навчіться користуватись Гуглом. Відповідно до вимог ДСанПіН 5.5.2.008-01 «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» температура повітря в класах і кабінетах має бути 17-20°С, у майстернях з обробки металу і дерева – 16-18°С, спортивних залах – 15-17°С, роздягальнях при них – 19-23°С, в актовій залі – 17-20°С, у бібліотеці – 16-18°С, медичних кабінетах – 21-23°С, рекреаціях – 16-18°С, спальних приміщеннях – 18-20°С, в умивальних – 20-23°С, вестибюлі, гардеробі –16-19°С, у туалетах – 17-21°С, душових – не нижче 25°С. Відносна вологість повітря повинна складати 40-60%.
Коментувати