Розроблено порядок проведення моніторингу якості освіти

Порядок визначає механізм підготовки та проведення моніторингу якості усіх ланок освіти

Розроблено порядок проведення моніторингу якості освіти

Міністерством освіти і науки розроблений Порядок проведення моніторингу якості освіти. Проект документа оприлюднений для громадського обговорення.

Порядок визначає механізм підготовки та проведення моніторингу якості дошкільної, загальної середньої, професійної, вищої освіти та освіти дорослих.

Планується, що моніторинг може проводитись з метою виявлення та відстеження тенденцій у розвитку якості освіти в країні, на окремих територіях, у закладах освіти або інших суб’єктах освітньої діяльності.

Моніторинг може проводитись в закладах освіти незалежно від їх підпорядкування, типу й форми власності.

Передбачається, що моніторинг може бути внутрішнім і зовнішнім.

Внутрішній моніторинг проводиться на локальному рівні.

Зовнішній моніторинг проводиться на локальному, регіональному, загальнодержавному або міжнародному рівні.

Моніторинг міжнародного рівня проводиться шляхом участі в міжнародних дослідженнях - Міжнародному порівняльному дослідженні якості природничо-математичної освіти (TIMSS), Міжнародному дослідженні якості освіти (PISA), Міжнародному дослідженні читацької грамотності (PIRLS) тощо.

У Міністерстві освіти зазначають, що реалізація проекту документа сприятиме забезпеченню якості проведення моніторингових досліджень в Україні, розширенню кола суб'єктів моніторингу, розмежуванню повноважень між органами влади, державними установами, представниками громадськості у сфері координації його здійснення.

У проекті документа також визначені форми та методи проведення моніторингових досліджень, а також особливості процедури підготовки та проведення моніторингу якості освіти.

Громадське обговорення проекту документа триватиме до 25 червня. Зауваження та пропозиції можна надсилати на e-mail: linnyk@mon.gov.ua.

проект документа

Освіта.ua
28.05.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ортеп Ющенко
Спочатку розробіть критерії за якими оцінювати якість освіти,авто всі чиновники вивчили два слова а достеменно пояснити що це таке не можуть.після цього можна і моніторити
Програма мон
Промоніторте самих директорів директоратів міністерства - це лохи з манією величі!! Особливо у вищій школі!!! Українську освіту загубили соросівці за три срібляки: знищували конкурента, можливість появи в Європі супер- країни! Завдання виконано!!! Нуш- це примітив для латинос... далі - кінець коледжам ... внз- під скорочення!!!
Л.В.
Промоніторте забезпечення шкіл хоча б ноут-буком на кожен клас, не кажучи вже про проектори чи інтерактивні дошки, зарплату витель отримує, щоб сім’ю свою прогодувати, а не новітніми ТЗН забезпечувати. А то вчитель залишається равликом і все з дому до школи тягне, щоб хоч щось ті діти побачили, почули і дізнались більше. Це стосується переважно сіл, які так щасливо перебувають в складі ОТГ, але залишаються без коштів на розвиток свого потенціалу.
Надія
Що там моніторити? Краще розробіть порядок підвищення якості освіти. Досить видумувати непотріб.
Ніна
Що б такого ще придумати - виявлення і відстеження, проведення досліджень, розмежування повноважень, обговорення громадськості - і т..д.і т.п. До вересня ще щось буде цікавеньке?