У бюджеті відсутні кошти на підвищення зарплат освітян, - МОН

У бюджеті відсутні джерела покриття витрат на виконання статті 61 закону «Про освіту»

У бюджеті відсутні кошти на підвищення зарплат освітян, - МОН

У бюджеті відсутні джерела покриття витрат на виконання статті 61 закону «Про освіту», якою передбачено, що посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюються в розмірі трьох мінімальних зарплат. Про це йдеться у листі Міністерства освіти у відповідь на численні звернення колективів та профспілкових організацій закладів освіти.

У освітньому відомстві також наголошують, що відповідно до згаданої статті закону «Про освіту», посадові оклади педагогічного працівника кожної наступної кваліфікаційної категорії мають підвищуватись не менше ніж на 10%.

Також, згідно із законодавством, найменший посадовий оклад науково-педагогічного працівника має бути встановлений на 25% вище від посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії, і відповідно, кожний наступний посадовий оклад науково-педагогічного працівника підвищується не менше ніж на 10 відсотків від попереднього.

«За обрахунками Міністерства освіти і науки для впровадження в дію положень цієї статті Закону з 1 січня 2019 року необхідно додатково передбачити у Державному бюджеті 235,7 млрд гривень», - повідомляють у відомстві.

Водночас відповідно до пункту 6 розділу ХІІ Прикінцевих та перехідних положень закону Кабінету Міністрів доручено забезпечити до 2023 року поетапну реалізацію положення частини другої статті 61 цього закону, передбачивши при цьому щорічне збільшення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії до чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб пропорційно розміру збільшення доходів Державного бюджету України порівняно з попереднім роком, і затвердити відповідні схеми посадових окладів (ставок заробітної плати).

«За обрахунками Міністерства освіти і науки для впровадження в дію цієї норми Закону з 1 січня 2019 року необхідно додатково передбачити у Державному бюджеті 102,4 млрд гривень. Джерела покриття цих витрат у бюджеті країни відсутні», - підкреслили у Міністерстві освіти і науки.

Разом з тим, у Профспілці працівників освіти і науки висловили категоричну незгоду з зазначеною позицією МОН та наголошують, що дії освітнього відомства не узгоджуються з домовленостями між міністерством і профспілкою.

«Виголошуємо тривогу та категорично не погоджуємося з зазначеною в листі позицією про неможливість реалізації норм статті 61 закону «Про освіту» щодо рівня посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних і науково- педагогічних працівників через відсутність джерел покриття необхідних витрат. Змушені констатувати, що такі дії міністерства не узгоджуються з домовленостями, засвідченими у пунктах 3.1.13 та 6.3.1 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки», - зауважили у профспілці.

Освіта.ua
14.05.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Nina Vasilisovna
У мене вже скільки років стоїть свічка, за брехунів у вищих колах, за підлабузників профактивістів, за колег що мовчать. Я не раб, не бидло, не понукач! Я дуже хороший викладач! Тому готова ДО СТРАЙКУ. 1 вересня не буде- бо ми не можемо прогодувати себе і родини. Субсидій нема. За 30 літ платня у 6,5 тисяч???? Я страйкуватиму, голодуватиму. КгА ви як?
Nina Vasilisovna
У мене вже скільки років стоїть свічка, за брехунів у вищих колах, за підлабузників профактивістів, за колег що мовчать. Я не раб, не бидло, не понукач! Я дуже хороший викладач! Тому готова ДО СТРАЙКУ. 1 вересня не буде- бо ми не можемо прогодувати себе і родини. Субсидій нема. За 30 літ платня у 6,5 тисяч???? Я страйкуватиму, голодуватиму. КгА ви як?
Местный
Премьер-министр Украины Владимир Гройсман объявил, что 22 мая, после очередного заседания правительства, намерен подать в отставку. Об этом он сообщил в понедельник, 20 мая, на брифинге в столице Украины.
Выметаем мусор
Для Местный: Скатертью дорога! И желательно " посадить" его на ставку молодого учителя. А ещё лучше просто посадить.
Коментувати
WZZ
Тепер кожен учитель має право на неналежне виконання своїх обов’язків, у зв’язку з низькою мотивацією до роботи і негативним емоційним станом через невиконання МОН статті 61 закону «Про освіту». МОН не може, чому має все могти учитель? Якось так… Чи як…? Популізм – парадокс - …
Справедливий
Для WZZ: пока не буде могутніх Лівих сил в уряді, парламенті - нікому буде захищати Вчителя!
Іван
Якщо вчитель не може - давай до побачення. Прийде молодий спеціаліст. Але ж вчителя зі школи доки ногами вперед не винесуть - він добровільно від зарплати не відмовиться й не звільниться.
Коментувати
Олексій
Ось на цьому реформи і закінчилися. Де новий уряд і нова реформа? Всі уряди починають реформи з популізму...
Володимир
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України інтегроване в систему пригноблення та обкрадання Міністерством освіти і науки України
Іван
Хвилиночку... А хто вже оформив іпотеку під обіцяни зарплати в 4000 євро - тому що робити? Де обіцяна зарплата вчителя в 4000 євро перед виборами??? Треба знайти кошти, обов’язково!
777
Для Іван: Ви що їб@нулись. Як під балачки можна оформлювати будь-які зобов’язання. Особливо балачки тих, хто не знає елементарної математики та неможе порахувати скільки для цього потрібно коштів у бюджеті ті звідки вони в бюджет мають потрапити.
Іван
Там вже все пораховано. Розкуркулять Коломойскього й з його статків платитимуть зарплати вчителям. Там же провідні фінансисти все вже продумали й прорахували. Президент погодився. Тому все буде добре. Чекаємо підвищення зарплат найближчим часом.
777
Для Іван: я так розумію це сарказм. Бо насправді Зе ще ж має з бюдету пахану сплатити кошти за посаду (неважливо як це буде проведено)
Коментувати
Val
Хорошего преподавателя народ (ученики, студенты и их родители) прокормит. _
Віктор Іценко
Для Val: Не підміняйте слова "Хорошего врача прокормит народ, а плохие нам не нужны" Нарком здравоохранения Н.А.Семашко
Коментувати
мама сільської дитини
І ТОМУ ВЖЕ ФАС НА РЕОРГАНІЗАЦІЮ СІЛЬСЬКИХ ШКІЛ? А кому сільські діти потрібні.От де пані міністерша буде гроші шукати?Горіть ви в пеклі з такими реформами.
Батько
А чому так всі закричали. Попередній закон не виконувався і стаття 57 була заморожена. Які підстави були у вас вважати, що щось змінилось і вас перстали вважати за бидло. Ви ж не спроможні себе захистити, жодного страйку, платите внески до профспілок, які не працюють. Так на що ви сподіваєтесь, ніхто крім вас не захистить ваші інтереси і ніхто не зацікавлений платити більше тому, хто згоден працювати за злиденну зарплату. Все логічно.
А2
Не за того проголосували! Якби за того, тоді підвищили б) Не за того проголосували! Якби за того, тоді підвищили б)
Местный
К стати, рабы-бюджетники, Вы готовы завтра в вышиванках скакать и отчёты о "пОтриотизме" и великой любви к государству (подчёркиваю, не стране, а именно государству) делать?
Оля
Для Местный: Мене ніхто не примушує вдягати вишиванку. І я нікого не примушую. Я із задоволенням вдягаю на свято гарне національне вбрання. І дуже комфортно в ньому почуваюсь. І ніхто мені цього не заборонить. Особливо такі, як ви. Нікому, ніколи і ніякі звіти та рапорти з цього приводу не складала. А от фото на згадку зі своїми друзями у вишиванках завжди робила. І хизувалася ними в соцмережах.
Гость
Ты местный не путай святое с грешным. Забей свое руссорыло в угол и нюхай кирпич.
Sabrina
Для Оли. Всегда было интересно, почему на ГОСУДАРСТВЕННЫЕ праздники у учителей и работников системы образования существует традиция одевать на себя НАРОДНЫЕ костюмы. Представляю, насколько живописно смотрелась бы в дирднле (поправьте, если написала неправильно, немецкий он такой) директор гимназии для девочек в Баварии. Не на народном фестивале, а именно на торжественном собрании в стенах учебного заведения.
Коментувати
алекс
Ви ще вірите в ці байки??? Тоді ми йдемо до Вас :)
Катя
Працюю у дошкіллі і зарплата просто мізерна , на противагу вчителям. Скажіть ми ,що якась окрема каста? Люди в супермаркетах на касах мають більшу зарплату. Молодь не хоче іти у державні ДНЗ, бо розуміє за що їм прийдеться працювати.Відповідальність велика , а платня маленька. От і робіть собі висновки
Местный
Вот это облом))) Хочется услышать оправдание от представителей секты 25%. А так выносить надо как местные советы так и парламент на ближайших выборах.
Server
А де ж пан Співаковський із парламентським контролем?? Скільки бульбашок було при прийняті бюджету! А виявилось- свисток!!!
Вчитель
Розігнати міськ-,рай- департаменти, управління освіти, ОІППО як непотріний тягар освіти... У США - немає, у Німеччині немає, у Польщі - немає, у Фінів - немае, а освіта Є і зарплатня вчителя ЄЄЄЄ....
Wert
Для Вчитель: це все Сорос накрутив!?!!
Коментувати
Гость
Именно поэтому я за эти деньги работаю кое как. И плюю на все министерские проверки. А что они мне сделают? На такие деньги молодежь в школу не идёт
Вчитель
Вчитель. Для чого тоді закони? Для суддів є,для прокурорів є, А вчителі свідомі, вони зрозуміють і ще потерплять
Sabrina
"Вы держитесь там-денег нет". Надеюсь, правильно процитировала. Не сторонница мирового заговора, но образование в стране уничтожают настолько хитро и последовательно.