Osvita.ua Новини Зарплати у школах зростуть на 9%, у вишах - на 20%
Зарплати у школах зростуть на 9%, у вишах - на 20%

З 1 січня зарплата науково-педагогічних працівників зросте на 20%, а інших освітян на 9%

Зарплати у школах зростуть на 9%, у вишах - на 20%

З 1 січня зарплата науково-педагогічних працівників зросте на 20%. Відповідну постанову було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, у 2019 році саме викладачі університетів отримають найбільше підвищення рівня заробітної плати. Інші освітяни можуть розраховувати на підвищення зарплат на рівні 9%.

«За останні два роки ми суттєво підвищили зарплати педагогам – вчителям, вихователям у дитсадках. Однак жодне із цих підвищень не стосувалося викладачів – науково-педагогічних працівників, які працюють у наших університетах. Цьогоріч саме вони отримають найбільше збільшення заробітної плати – на 20%. Навіть попри війну та складну економічну ситуацію ми мусимо інвестувати у наших вчителів, вихователів та викладачів. Збереження та розвиток нашого людського та інтелектуального потенціалу – пріоритет для Уряду, і ми це демонструємо реальними рішеннями», – пояснила міністр освіти Лілія Гриневич.

З січня 2019 року зарплати усіх науково-педагогічних працівників загалом підвищаться на 20%. Зарплати інших педагогічних працівників, як і решти бюджетників, наступного року зростуть на 9%.

Освіта.ua
18.12.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Виникає питання. Де ця постанова про 20 відсоткове підвищення? На сайті Кабміну її досі не виклали.
Педагог
Для Вчитель: Усім затуманили очі. Бо насправді для вчителів ніякого підвищення немає, а для викладачів - на 11%. З 1 січня у всіх бюджетників піднялася зарплата, бо змінилася мінімалка. Відповідно збільшилися ставка кожного розряду. І двірник, і завгосп, і техпрацівниця, і бухгалтер має це підвищення. Біда, що кругом мають лише вчителя в зубах. Кому це треба? З якою метою далі ганблять цього педагога? НЕМА ДЛЯ ВЧИТЕЛЯ НІЯКОГО ПІДВИЩЕННЯ!!!! ПІДКРЕСЛЮЮ! ЦЕ ПІДВИЩЕННЯ ВСІХ ТАРИФНИХ РОЗРЯДІВ! https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/minimalna-zarplata-v-ukraini-yak-rozbagatiemo-v-2019-mu.htm
Коментувати
Гірка Правда
А ми дивуємось у якому суспільстві живемо?! На жаль, ні значення слів розрізнити не вміємо, ні розставити розділові знаки в реченні, а лише молоти дурниці . Висловлюючи власну точку зору, мене абсолютно не хвилювали знання деяких поліглотів щодо скарбниці української класики. Але знання й справді блискучі, лишилося вивчити пунктуацію української мови. А щодо переводу з контракту на бюджет не за рейтингом успішності, то шановні чиновники Міністерства освіти це насамперед для Вас важливий показник. Нові соціальні підстави - цікаво, але ж закони для того й існують, щоб громадяни країни дотримувались чинного законодавства . Шкода, що серед дописувачів не знайшлося обізнаних з цієї теми. Маємо те, що маємо.
Гірка Правда
Як гарно, що всі живуть у казці! Ви самі даєте відповідь на деякі запитання. Шановний викладач міркує як зробити так, щоб контрактника не відрахували!!! Мабуть, з бюджетника можна забрати бал, нікого ж не цікавить звідки та дитина приїхала і на які кошти живе . А може насправді та нещасна стипендія це і є якась незначна, але все ж таки фінансова підтримка. А тут намалювався,, бідний,, контрактник ,треба ж викладачеві зробити справедливий свідомий вибір - лишуся я без зарплати або цей бюджетник без стипендії.?!Звісно і що тут незрозумілого - викладач завжди правий. А Ви , вельмишановний студент, напевно є окрасою нашої освіти ,дуже приємно. Але відкрийте тлумачний словник і з’ясуйте лексичне значення слова,, м е л е,,. Мелють зерно для того, щоб отримати б о р о ш н о, а люди висловлюють власну точку зору . Учітесь, читайте, іншого навчайтесь і свого не цурайтесь!
Бухг
Для Гірка Правда: дурне пишеш, при чому тут одне до одного? З контракту на бюджет переводять не по успішності, а виключно із нових соціальних підстав....
Студент
Для Гірка Правда: Гірка правда тупа, як прикра дурня: "Марко Вовчок, Тарас Шевченко, Іван Франко та ін. вживали вислів "молоти дуниці""(Скарбниця української класики).
Микола
Для Студент: Українська мова набагато багатша, ніж це здатна усвідомити Гірка Правда.
Коментувати
Студент
Гірка правда меле дурниці. Якщо студент ходить на заняття і готується до занять, то йому і перездавати нема чого. А якщо таких "гірких правд", які не ходили на заняття, а тоді вирішили гуртом перездавати перед сесією або на сесії, щоб "отримати автограф ще і з більш-менш пристойним балом", то їх треба притягати до відповідальності і за дачу хабара теж, а ще краще гнати в три шиї з вишу. Я нікому ніколи нічого не платив і не збираюся, бо все роблю вчасно і вчуся не для папірця.
Гірка Правда
ПЕРЕПРОШУЮ, по-перше, не всіх підряд, тому що йшлося про студентів-бюджетників; по-друге, дивно, складаючи ЗНО на 10 балів - в навчальному закладі під час іспиту з цього ж самого предмету дитина отримує шість- то можливо ц е і є саме та справедливість про яку всі весь час розповідають?! Чому розбіжність в оцінюванні на ЗНО і під час іспиту різниться суттєво??? Мабуть- прикра випадковість...А можливо - ГІРКА ПРАВДА???Але, на жаль, жоден викладач не дасть відповідь на це,, нікому не потрібне питання,,. Виховуємо на принципах гуманної освіти і звичайно що на власному прикладі. А ПРИКЛАДИ дійсно варті наслідування. Шановні, згадайте слова славетного Шевченка:,, Борітеся - поборете! ,, Щ а с т и!
1111
Для Гірка Правда: та я якраз теж про бюджетників. Діти з найкращими знаннями обирають найкращі виші. А ось однокласник мого сина в минулому році вступив НА БЮДЖЕТ до місцевого педа (майбутній вчитель фізики) з балом ЗНО з фізики 112. А є ж ті які і цих балів не набрали і змогли пройти лише на контракт. І ось між цими людьми викладач має розподілити оцінки від 2 до 5 так аби не вигнати контрактників, бо втратить зарплату, яку має за рахунок оплати за навчання. Мій син вступив до одного з найкращих вишів і немає жодних проблем з хабарництвом. Без будь яких хабарів здає сесії на стипендію. А якщо ЗНО з основного предмету здав на 12, то і на сесії має 86-99 без будь-яких вкладань до заліковки
1111
Для Гірка Правда: до речі невідповідність дійно є через батьків. Поясню: вони впевнені в тому, що головне вступити. Винаймають репетиторів, які натаскують дітей як щенят виконувати завдання ЗНО. Але у вишах репетиторів немає. Вчитись треба або самому або платити. Тому я особисто проти репетиторів. І у мого сина їх не було. ЗНО має оцінювати справжні знання та вміння дитини, а не здібності репетитора до дресури. А батькам слід змиритись з думкою, що не всім дітям потрідна вища освіта. Тим більш, що багато хто після неї йде на роботу, яка цієї освіти не по ребує. Наприклад моїй знайомій батьки оплачували навчання в університеті після якого вона працює на пошті. Але для роботи на пошті є освіта ПТУ (там навчають на операціоністів). А батьки тяглись з останнього. Навіщо?
Викладач
Для Гірка Правда: По-перше, того самого предмета (не за назвою, а за змістомм), з якого абітурієнт здавав ЗНО у вузах немає. По-друге, у нас на четвертому курсі в одній групі вчаться дві студентки з балами ЗНО з математики 199 та 196, але ще не було сесії, яку вони здали би без хвостів. Вважаєте це предвзятим ставленням до них викладачів? Чи, можливо, причина в тому, що більшість пар вони просто прогулюють і не здатні самостійно надужити пропущене, або надіються, що зійде й так?
Коментувати
Гірка Правда
Шановні викладачі! При всій повазі до Вашого вельми напруженого графіка роботи -наприклад, під час сесії- там потрібно вчасно гроші перерахувати у залікових книжках, там не забути привітати зі святами керівництво(тобто поділитися здобиччю від щасливих студентів), там перездача на 31 грудня несподівано намалювалася...Важко... Але що поробиш- робота є робота.Нещодавно довелося почути розповідь двох щасливих студентів про те, які саме цукерки та алкогольні напої потрібно принести у вигляді новорічного подарунку любим викладачам і не дай Бог це щаслива перездача припадає на 3 1 грудня -тоді бюджет в рази виростає. Зрозуміло в людей свято ,а тут ти невдаха зі своєю перездачею...І якщо ти вчися на бюджеті, то маєш наперед сплатити суму своєї стипендії у вигляді невеличкої привітальної мішури для тих від кого хочеш отримати автограф ще і з більш-менш пристойним балом. Можливо- це для когось новина? Можливо- це вигадка ? А можливо реалії нашого життя, вельмишановне панство.?
1111
Для Гірка Правда: на щастя таке далеко не скрізь. Найчастіше таке існує в невеликих містечкових вишах, куди приймають всіх підряд, а потім хочаб не дарма хочуть зтавити оцінки за "нульові" знання.
Студент
Для Гірка Правда: А студенти не пробували вчасно здавати практичні і семінари, щоб не перездавати "ще і з більш-менш пристойним балом" 31 грудня ?
Викладач
Для Гірка Правда: Триндіти - не дрова рубати! Ви, навіть, не уявляєте, який низький рівень знань багатьох наших студентів. Але вони прекрасно зрозуміли, що ніхто їх відраховувати не збирається, щоб не зменшувався контингент. І якщо знаходиться викладач, який вперто не ставить йому за нульових знань позитивної оцінки, то вважають це ледь не порушенням своїх конституційних прав отримати вищу освіту. А ви від них передноворічних подарунків очікуєте. Не смішіть людей.
Коментувати
Олександр
Неймовірна подарунок від влади любим друзям. Зам глави сбу В. Кононенку подарували квартиру за 6 млн. грн., в центрі Києва. Мораль і право в Україні є чи немає? Вчитель стоїть в черзі на квартиру по 30 - 40 років, а тут за декілька років "слуга народу" весь в шоколаді. https://informator.news/zamhlave-sbu-hosudarstvo-podarylo-kvartyru-za-6-myllyonov-hryven/
Олена
Забрали 20% (в ОТГ), а пропонують 9%, так на скільки збільшилось + інфляція, ціни на хліб ...???
Тамара
Всю позашкільну роботу з дітьми поклали на позашкільні заклади, а зарплату працівникам цих закладів чомусь не підвищують. Мало того, професійний ріст працівників сфери позашкілля обмежили 12 розрядом. от і стоїть наша зарплата на рівні 3 500, бо ніяких доплат "за зошити", "класне керівництво" та ін. немає. А в позашкіллі займаються різні діти. І в основному неблагополучні, з багатодітних родин або малозабезпечені. А серед них, повірте, багато талановитих та розумних дітей.
Ольга
А коли піднімали зарплатню керівникам гуртків, методистам, вихователям педагогічним працівникам технікумів та училищ? Чомусь наш Міністр вирішила, що педагоги - це тільки учителі, а якже інші категорії педагогічних працівників? Вони що, не існують? Чи вони виконують менший обєм роботи?
Галина
Для Ольга: в січні цього року http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0227-18#n25
Коментувати
Олена
Пригадайте, будь ласка, коли в цьому році підвищувалась зарплата педагогам дошкільних закладів?
Правдоруб
Бачив на ютюбі чудове відео. Називається "Бидло - це найкращий електорат". Рекомендую подивитися усім! Може хоч після цього ви перестанете бути бидлом і тоді в країні життя почне змінюватися на краще.
Хведір Михайлович
Для Правдоруб: а Ти коли перестанеш базiкати? Ти хто?
Коментувати
Репетитор
Розслабтеся. Піднімуть зарплати на 20%, а ціни на сто двадцять. Все одно ці гройсмани і вальцмани обкрадуть вас до нитки.
ОЛЬГА
Шановна Ліліє Гриневич, чому вихователі із всіх освітян отримують найнижчу заробітну плату? В дитячому садку теж багато вимог, крім дітей, ми працюємо ще систематично з батьками! Дяки ніякої, в групі є 38 дітей? Чи є після такої заробітної плати стимул працювати і удосконалюватися?
Іван
Шановна Лілія Михайлівна.Просимо відмінити освітній процес в школах так як це заважає організованому репетиторству.А зарплати можна не піднімати.
Репетитор
Для Іван: підтримую!
Коментувати
ZORRO
Таке враження, що наші чиновники не розбираються в ступенях освіти! У них є тільки вчителі і науково-педагогічні працівники, а інших категорій немає. Це ще раз засвідчує їх туповатість і відсутність освіти, як такої. Тепер слово за освітянами, чи будуть вони і дальше бути рабами, чи може все таки хватить і всі на страйк, як у Франції? Чи слабо?
Репетитор
Для ZORRO: якщо чиновники тупі, то як тоді назвати ту бидлоту, яка за нинішніх можновладців на виборах голосувала?
Коментувати
реформатори рулять
Зараз у вузах Києва викладачів змушують брати у січні за свій рахунок на святкові, щоб не переплатити, видають готові папірці, лише тільки підписати. а не підпишеш - не продовжують влітку контракт, там розмова коротка.
Ирина
А вы воспитатели все молчите, значит вас устраивает минимальная зарплата. Вы только на секундочку представьте, что случиться если утром не откроется ни один детский сад. А вы все боитесь бунта. Это просто унижение наглое, открытое оскорбление профессии ВОСПИТАТЕЛЬ!!! ПОДУМАЙТЕ ОБ ЭТОМ. МОЖЕТ СТОИТ БУНТОВАТЬ?
Валерій
А на місцях суттєво знизили за рахунок престижності з 20 до 5 відсотків. Ваш коментар занадто короткий. Текст має бути не менш ніж 100 знаків.
Olena Vilkhova
Для Валерій: а 1% не бажаєте!?..
Коментувати
Валентина
Брехня!У Кривому Розі вихователі отримують мінімілку! Навіщо вчитись у виші, як що зарплата як у двірника.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!