Профспілки виведуть бюджетників на вулицю

У профспілках наголошують, що європейським цінам має передувати європейська зарплата

Профспілки виведуть бюджетників на вулицю

Профспілки закликають уряд, парламент і роботодавців до спільного пошуку ефективних заходів для недопущення подальшого зниження рівня життя населення. З цією метою Федерація профспілок України 8 грудня проведе Всеукраїнську акцію профспілок під будівлею парламенту.

Про це, під час брифінгу у вівторок, повідомив голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

За словами Осового, за останніх 5 місяців активних переговорів, боротьби за право трудової людини на гідне життя зроблено перші кроки для реалізації профспілкових вимог. Зокрема, було укладено Генеральну угоду – загальнодержавний соціально-трудовий контракт на захист працівників.

Також він повідомив, що урядом на вимогу профспілок осучаснено «споживчий кошик», ініційовано двократне підвищення мінімальної заробітної плати до рівня фактичного прожиткового мінімуму, що у разі реалізації виведе за межу бідності 3,7 млн працівників та забезпечить зростання заробітної плати.

Проте низка вимог профспілок залишається невиконаною: зростають ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги, не погашено 2 млрд грн боргів із заробітної плати, у проекті Держбюджету обмежуються пенсії, стипендії, соціальні виплати тощо.

Голова Федерації профспілок наголосив, що саме тому профспілки продовжують боротьбу за права працюючих людей і знову виходять до стін парламенту нагадати, що європейським цінам має передувати європейська зарплата, а рівень життя має бути гідним для країни у центрі Європи.

Також Григорій Осовий озвучив вимоги до Верховної Ради і Кабінету Міністрів та повідомив, що до ФПУ приєднаються представники інших всеукраїнських об’єднань профспілок, члени Спільного представницького органу профспілок на національному рівні.

Зокрема, профспілки вимагатимуть від влади і бізнесу створення умов для повної і продуктивної зайнятості працездатного населення, забезпечення гідного життя працюючих та членів їх сімей, соціального захисту пенсіонерів, ветеранів, студентів.

«Профспілки закликають уряд та роботодавців до дієвого соціального діалогу з профспілками з метою кардинального підвищення з 1 січня 2017 року оплати праці та впровадження європейських соціальних стандартів», - наголосили у Федерації профспілок України.

Освіта.ua
06.12.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лайне
Ну, якого ху.... проводити ці показові протести? Та організуйте нарешті загальнонаціональний СТРАЙК по всіх навчальних закладах країни на один день і ефект буде в 1000000 раз більшим! Тим більше, що право на страйк закріплене в конституційно!!!
ТАРАС
Сміх. Страйкувати вчора треба було. А Гройсман всіх надурив, -З/п №5130 ПРИЙНЯТИЙ. Все. І бюджет протягнуть.
ХМ...
Так кожного року. Одні обіцяють, інші кажуть мало. Коли вже буде вистачати?
Вчитель
Геть методичні кабінети! Ці дармоїди вже так надоїли, що бридко дивитися на них. В Луцькому районі є Оксана Йосипівна Врублевська яка печінки всім вже виїла.Тошнить від неї.Яка користь з неї не знаю.Хай валить геть, щоб очі нас, вчителів і директорів іі не бачили.
Наверное оно?!
Для Вчитель: Есть такая в РМК. (см. ссылку). https://vl.isuo.org/authorities/view/id/441 Думали что вы врете.
Агент змін
Для Вчитель: У нас стало модно направляти в такі заклади інкогніто. Можна і туди. А чому ні? Нехай перевірять всі факти, дізнаються думку народу, вивчать діяльність, а тоді висновки.
АГА!
Для Агент змін: А что не проверять и просто так трясти? Нет это не вариант. Человек может быть порядощным, а может наоборот.
Коментувати
Бен Ладен
Як завжди - кишенькова профспілка допомагає владі пару спустити.. Стільки років одна і та сценка..
Народ не межі виживання
Для Бен Ладен: Вам цього мало!
Бен Ладен
Спустити пар?
Коментувати
Що вже казати!
Зробіть не багато. Дайте мінімальну зарплату 200 Є.
Напевне треба було інакше
Для Що вже казати!: Дайте мінімальну зарплату 10 000. Без стажу та категорії.
Коментувати
людина
Люди, подумайте про студентів, у яких тупо забирають стипендії. Скласти сесію тільки на 5 може 2-3 людини в групі. Інші підуть працювати й за чеснозароблені гроші купуватимуть собі оцінки. Не факт, що працювати будуть за спеціальність. А тепер подумаймо, хто в недалекому майбутньому буде нас лікувати і хто буде навчати наших дітей?
Голосzнарода
Для людина: тому студенту, щоб Вас лікувати, треба ще назбирати грошей, щоб купити робоче місце в лікарні. А краще ідіть до шаманів та бабок-цілительниць, якщо Ви здорові, то Вам трави нічим не зашкодять :0, чого не можна сказати про антибіотики.
Коментувати
Ліка
Скажіть, чому з грудня не будуть платити за заміну, у мене 3 години по заміні,які винесені в вакансію, директор повідомила, що з 1 грудня не буду отримувати за заміну. Чому??
Експертка
Для Ліка: А чому ви свого директора не спитаєте? У нас будуть платити. І ви збираєтеся працювати ЗАДАРМА??? Тоді вам взагалі не треба платити зарплату, треба ще й за вхід у школу брати з вас гроші.
Anna
Для Ліка: ну так не идите на замену)) вас же не могут заставить
Друзілла Галицька
швидше за все вам не платити будуть не "з грудня", а "у грудні", тому що немає фонду (і швидше за все немає коштів за КЕКВ 2120 "Нарахування на заробітну плату". В інших бюджетних організаціях часто через це взагалі не оформлюють лікарняний, а ставлять робочі дні. Для того аби оплатити заміну необхідний подвійний обсяг коштів: за перші 5 днів лікарняного - лікарняний тому хто захворів і вам на заміну, за наступні дні лікарняного - вам зарплату за заміну і нарахування на лікарняний. А оскільки це кінець року вже неможливо здійснити якісь коригування, десь зекономити тощо. Ви можете лише відмовитись виходити на заміну і діти будуть гуляти. Звісно вас заставити ніхто не може, але врахуйте, що в інших професіях (наприклад бухгалтерам) ніяких замін не платять (у виключних випадках можуть дати трішки надбавки) а виконувати родоту відсутнього колеги все одно доводиться.
Коментувати
fister
Какого ежика снова страйковать,если вы уроды из профсоюза подписали договор с Кабмином про новое сотрудничество? Что за двойные стандарты и лицемерство?
Ольга Бузницкая
мої 0,5 ставки заступника директора дорівнюватимуть ставці прибиральниці....на превеливкий жаль, у більшості шкіл неповні ставки завучів...отож і думаю...
Голосzнарода
Для Ольга Бузницкая: ну якщо заступник директора гірше за прибиральницю працює, то чому тут дивуватися, в неї хоч підлога чиста :0
Павлович
Для Ольги Бузницької: На жаль,Ольго,не дорівнюватимуть. 0,5 ставки заступника -це не 3200 грн., а менше. Для Голос z... : Ви ще на посаду вчителя грошей не назбирали? Хутчіш,а то і на посади техпрацівників черги стоятимуть,неоціненний,гнаний, і всезнаючий Ви наш...
Голосzнарода
Для Павлович: я не Ваш голос, Вам непощастило, Ви згорите в пеклі за життя, бо я подібних до Вас брехливих нахаб захищати не стану
Коментувати
данеужели
хоть какая то подвижка...зашевелились наконец-то.. а то профсоюз вроде есть, а толку нет((
Neexpert
Не смішіть! "Профспілки організовують"! Голова райкому профпілки тиждень обзвонює школи і слізно просить директорів дати людину для поїздки у Київ, обіцяючи "обраному" аж 100 гривень за день, безкоштовні бутерброди і культурну програму у столиці. А батьки, надивившись репортажів із тієї ж Фінляндії, вимагають негайно впроваджувати досвід європейців... Ті з учителів, хто має можливість, спішать до Нового року втікти на вислугу, доки її не відмінили, а молодь сумно констатує: "Куди я потрапив і де мої речі?.." Першими не витримують учителі іноземної мови (вони з тих, кого чекають не лише у школі). В результаті у багатьох сільських школах англійська не викладається взагалі. То про що я? А, ну да, профспілки організовують...
зачем вы так
Для Neexpert: я думаю и без 100 грн учителя поедут..и много..лишь бы дорогу оплатили..а то с такими доходами и ценами на проезд до столицы -дальше своего города многие годами не выезжают...
Коментувати
Простий вчитель
Виводіть скільки влізе - сьогодні проголосували закон, за яким оплату бюджетнів (1 розряд ЄТС) встановлює Каюмін. Ось і дочекались, вибираємо ким краще бути - прибиральницею чи вчителем. Та й профспілка, на сьогодні простий, надутий 0, який реально не має жодного впливу на державні органи. У нас для прикладу, досі не виплатили зарплату за листопад, а профспілка закриває роти - ще не можна страйкувати, та ви що. Ясно, за законом не можна, але навіть банального протесту ніхто не подав. А ви пишете про всеукраїнський протест? Кому потрібні вчителі? Створюємо профспілку жебраків, і дальше йдемо з простягнутою рукою, просячи замість того, щоб вимагати. Просіть, а з мене досить - при першій нагоді повністю зміню професію і забуду про школу як про страшний сон.
Школа
Влада обіцяє,профспілки обіцяють,вчителі як барани чекають манни небесної.ВЖЕ РОБІТЬ ЩОСЬ З ЦИМИ ОБІЦЯНКАМИ