Керівники шкіл та вишів подаватимуть е-декларації

Починаючи з 01 січня 2017 року, освітяни-керівники будуть зобов'язані подавати е-декларації

Керівники шкіл та вишів подаватимуть е-декларації

Починаючи з 01 січня 2017 року, керівники управлінь освіти обласних, Київської міської, районних державних адміністрацій, а також керівники навчальних закладів державної та комунальної форми власності будуть зобов'язані подавати е-декларації. Про це йдеться у відповіді Національного агентства з питань запобігання корупції на інформаційний запит Освіта.ua.

Зокрема, у НАЗК повідомляють, що відповідно до Закону «Про запобігання корупції», суб’єктами декларування є посадові особи юридичних осіб публічного права, зазначаючи при цьому, що юридична особа публічного права створюється розпорядчими актами президента України, органу державної влади або органу місцевого самоврядування.

Також в агентстві наголошують, що під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі функції, зокрема, обов’язки щодо здійснення керівництва трудовим колективом та адміністративно-господарські функції - обов’язки з управління або розпорядження державним та комунальним майном.

У НАЗК також зауважують, що при визначенні суб’єктів декларування посадовими особами - суб’єктами декларування слід вважати лише тих працівників, на яких покладено відповідні обов’язки на постійній основі.

«Тобто в разі тимчасового виконання працівником організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов’язків на час відсутності керівника підрозділу у звітному періоді у нього не виникає обов’язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за цей період», - роз'яснюють у НАЗК.

«З огляду на викладене вище, починаючи з 01 січня 2017 року декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачені Законом, подають керівники управлінь освіти обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій; керівники навчальних закладів державної та комунальної форми власності, а також заступники керівників навчальних закладів державної та комунальної форми власності, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції на постійній основі», - повідомили у Національному агентстві з питань запобігання корупції.

Для виготовлення електронного цифрового підпису з використанням особистих ключів та відповідних сертифікатів зазначеним особам необхідно звернутись до акредитованого центру сертифікації ключів. Перелік АЦСК, ключі яких застосовуються для реєстрації в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розміщений на офіційному сайті НАЗК (nazk.gov.ua).

Освіта.ua
02.12.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
учитель
А вдруг найдётся Робин Гуд. Увидит в учительских декларациях не семизначное число, а четырёхзначное, прослезится и поделится.... награбленным.
Мария
Почему никто не говорит о росте преступности в стране и о безопасности подачи данных деклараций в интернет. Декларации заполняются давным давно, но сейчас подавать в руки голодным преступникам декларации зная что тебя за 10 грн могут убить - это безумие! Пора остановить эту дурь
Виктория
Для Мария: Нуу, если у вас всего 10грн., вряд ли ваша декларация заинтересует преступников)
Николай
Мысль, конечно, интересная. При условии, что ОБА супруга работают в системе образования. Здесь много не заработаешь. А если вторая половина работает в более прибыльной сфере?
Коментувати
Іван Васильович
Випускники шкіл не хочуть вступати до педагогічних ВУЗів. Мабуть правильно роблять. Що робити молодим людям у школі де низька зарплата? Імідж педагогічної професії та громадська думка суспільства створені за допомогою ЗМІ негативний. Таке відчуття, що в школі працюють одні корупціонери, крадії, торговці дітьми, насильники та психічно хворі. Подали "наші" державні мужі декларації, всі побачили де гроші держави. Хоч у одного конфіскували, чи хочаб заставили сплатити податки з тих сум. Ні!!!. А НАБУ потрібно показати роботу. Для цього є "козли відпущення". Директори шкіл, лікарі, інспектори відділів освіти і т.п. Ось тут появляться справи, будуть результати боротьби з корупцією. А риба гниє з голови......
Николай
Смотрю- у нас в стране коррупция уничтожена везде. Законодательная власть, исполнительная... Остались только руководители учебных заведений. Как всегда-телега спереди лошади.
Рядовий
Шминдрук тільки і думає про реалізацію своіх способіа, чеоез що нікоди і не буде директором, бо директор ще повтнен відповідати і про подібних до нього.
Василий Шмындрук
Для Рядовий: В одному реченні купа помилок. Такий собі рядовий вчитель української мови. Можна подумати, що я все життя мрію когось підсидіти. Хоча за декілька десятиліть роботи на педагогічному поприщі, у мене не виникало жодних амбіцій стати директором, тим паче в тотально корумпованій країні, де влада прогнила наскрізь. Бо з вовками жити - по вовчому вити. Писати під псевдонімом свої припущення, якось воно нерозумно. Ви мені нагадуєте премудрого піскаря Салтикова-Щедріна, який: «жив – тремтів, і помирав – тремтів». Педагог, який сам боїться, ніколи не виховає незалежного і вільного в своїх думках підростаючого покоління. Раб за психологією може продукувати тільки раба.
Олекса Позняк
Для Василий Шмындрук: Если вообще и вобщем и прогныла краина, и влада корумпована то мы все герои.А встать на родительском собрании и сказать конкретному директору в лицо что он вор и рассказать что украл - немногие согласятся.Или письмо в прокуратуру с подписью.Я попробовал и получил по полной, хорошо не посадили а только выгнали.Больше не хочу воевать с тьмой -ушёл туда где чисто и светло и честно делаешь своё дело.Не боюсь, просто бестолку
позняк, надо не "встать и сказать",
Для Олекса Позняк: а СДЕЛАТЬ так,чтобы у именно этого директора желания воровать поубавилось.А кричать о том, какой я хороший - это бестолку. ДЕЛАТЬ надо.С умом делать. Ты вроде разумный мужик (иногда), а рассуждаешь как женщина, то есть - эмоционально. Когда ОНИ решили, что смогут на человеке выехать, то человек, ИСПОЛЬЗУЯ законные основания, успокоил девочек, сделав так, что те больше не имели подобного стремления.Но,да, со словами:"Что с дураками разговаривать". С дураками, не с дураками, но,купленное на непонятнооткудавзявшиеся деньги крупное приобретение, было продано, поскольку - на всё нужны мозги. А когда их нет, то прижучить (а именно это впоследствии стало с директором) всегда есть за что...(но это уже совсем другая история)
Коментувати
Василий Шмындрук
На сайті з"явилось так багато захисників директорського загалу, що трохи дивує. Вони ж бо, ці очільники навчальних закладів, такі бідні та нещасні, що впору йти по світу з протягнутою рукою. Тим не менш, керівники сидять у своїх кріслах по 20-40 років і мають надію, що їх винесуть із кабінету тільки вперед ногами. А для свого безбідного існування мають у своєму розпорядженні стільки способів отримання додаткових прибутків, скільки мав їх Остап Бендер. Мабуть не існує випадків, коли директор сказав: "Все, пишу заяву, іду з посади ДОБРОВІЛЬНО і буду працювати ВЧИТЕЛЕМ". Бо корона впаде.
VV18
Для Василий Шмындрук: Давайте ещё уборщицы и дворники будут заполнять декларации, у них тоже много чего с работы можно «принести домой». Не кажется ли Вам всем, что это повод отвлечь внимание от коррупции на верхнем уровне. Администрация Президента, КМУ, Верховная Рада…
Василий Шмындрук
Я за то, чтобы декларации подавали все совершеннолетние граждане нашей страны. И тогда матёрые коррупционеры, из высших эшелонов власти, не будут оформлять свои заводы-пароходы, дворцы, вертолёты-самолёты, землю и лес, автомобили "мазерати" и "майбахи" на бабушек-пенсионерок, любовниц-уборщиц, дедушек-дворников.
Василь
Походу очень умный если бы хоть раз заполнял не бросал пыль в глаза народ и так сделали бомжами еще и дырявые трусы декларируй в интернете
Коментувати
Задекларована
Директори шкіл і їх заступники заповнюють "паперові" декларації з 2012 року. То й що, дуже багато знайшли мільойнерів? Всі ці декларації перевіряють в податковій. Сама писала пояснення в податковій, бо мій дохід був більший за вказаний в декларації на 90 гривень.
Ирина
Для Задекларована: Думаю, наш директор кроме всего прочего включил в декларацию помои со школьной столовой от детского питания, которыми свиней кормит.
Олекса Позняк
Для Ирина: Это да.Знаю одного директора так тот пристроил на территории школы сарайчик в закутке откармливал там своих свиней чтоб отходы далеко не носить
Ирина
Для Олекса Позняк: Вот и думают повара, как готовить: чтобы деткам вкусно было, или чтоб директорским свиньям всё осталось. А директор-то за кого больше печется: за детей, или за собственное свинство?
Коментувати
burkun
Доповнюю О.Позняка: хабарі за срібні та золоті медалі,мертві душі, години, яких не читав,мзда за працевлаштування та прийом дітей у переповнені школи. Звичайно, це не до порівняння з є-деклараціями депутатів. Правда, будьмо чесними, це не масове явище, чимало директорів змушені так робити, бо будуть на поганому рахунку в управліннях освіти. Та й комісії треба за щось пригощати, така традиція.
немачогобурчати
Для burkun: коли директор "змушений так робити, бо будуть на поганому рахунку", то той директор, вибачайте, дурень. Чому?А тому що сам собі спричинив наслідки...
простоктото
Для burkun: понимаешь что пишешь-медали по итогам ЗНО - мертві душі-есть табель для контроля который могут проверить чере 5 лет - години, яких не читав- и здесь есть много рифов для риска директора - ради копеек терять работу и совесть далеко не каждый согласится-,мзда за працевлаштування та- на работу принимает начальник отдела образования а директор просто статист-та прийом дітей у переповнені школи- ну и что - любой родитель может сдать директора с патрохами - риск и большой и нормальному директору кроме всего работать и жить среди этих же родителей...Вижу у вас просто антагонизм с Позняком по отошению к директорам ... к сожалению.
но такие директора, о которых
Для простоктото: бурчит буркун сплошь да рядом.Да взять тот же Киёв, родители которого воют, ноют, но СДАЮТ.И не только баблособирающие ничегонепонимающие,вроде как взрослые, по годам, люди, а и те, кто ЗАСТАВЛЯЛ учителей голосовать за ПРАВИЛЬНОГО кандадата, или правильную партию... Много таких. А нормальные? да, они есть, но в огромадном МЕНЬШИННСТВЕ. И - тяжело им
Коментувати
простоктото
Для того чтобы воровать нужен ресурс- а какой ресурс в учителя или директора-ученики -родители-учебники которых не выдали до сих пор в полном объеме-куча бесполезной бумажной чехарды...
Олекса Позняк
Для простоктото: мёртвые души,ремонты с откатом, ремонты без ремонта, краску подарил спонсор -продать родителям на ремонт школы и тд
Мелочи жизни
Для Олекса Позняк: Какой у нас народ предприимчивый! Что значит, мотивация!!! Эту мотивацию да в нужное русло направить бы – развитие страны пошло бы семимильными шагами!
Дык, умных нет,
Для Мелочи жизни: а настоящих буйных мало...
Коментувати
Про декларації
Нещодавно ми дізналися про е-декларації високопосадовців. Якби не війна, то, можливо, було б не так гидко. Адже вони показали свої статки, які вони «чесно заробляли» і збирали в «трилітрові банки» тоді, коли люди гинули на війні, а прості люди збирали гроші для добровольців.
Nedolya
Для Про декларації: Якби зобов’язали ще журналістів надавати e-декларації, Ви б знали скільки їх продажних і кому можна довіряти, а кому ні. Це теж потрібно робити обов’язково. Результат Вас би здивував.
Коментувати
«Старые грабли» по-новому!
Все уже забыли, как при януковиче-табачнике раздали всем учителям бумажки, т.е. «декларации о доходах», и требовали внести данные о доходах не только своих, но и данные о доходах мужа, жены, взрослых детей… Пока учителя заполняли, «декларации» отменили. По крайней мере, так было в Киеве.
Ага!
Для «Старые грабли» по-новому!: Так, «декларації» повинні були здати вчителі, які проводили ДПА у 4, 9 і 11 класах! Ніби це вчителі самі придумали оте ДПА! Мабуть Азіров і його команда вважали, що за проходження ДПА учні несуть вчителям шалені гроші! Ото було весело!
Интересно
Для «Старые грабли» по-новому!: Обращаюсь к тем, кто минусы здесь поставил: «Против чего «минус»?
Коментувати
Василий Шмындрук
Найцікавіше буде, коли декларації про свої статки подадуть керівники закладів професійно-технічної освіти. Бо може статись так, що кожний другий директор училища - золототелятковий Корейко. Читати: 06.08.2016; 17:19 Цензор.нет "Руководство криворожского ПТУ присвоило более 1 млн. грн. госсредств".
Щирий українець
Мільйонерів та корупціонерів будуть шукати. Не там шукають. Ми всі знаємо і бачимо, хто у нас мільйонери і корупціонери. Але їм можна. А чесну людину "просканують" вздовж і впоперек, а потім ще і винним зроблять, якщо щось десь не зійдеться. Як це набридло. Ну, ясно, це так наші статки хотять побачити. Хай дивляться. Треба, щоб країна і цим перехворіла. Нехай ще і цією дурницею займуться
Вчитель
Для Щирий українець: Ви або далекі від галузі освіти, або ці новини стосуються саме Вас. Бо з мого досвіду "спілкування" з директорами ЗНЗ можу сказати: 20-30 тис.грн. премії собі улюбленому? Та залюбки. Одержати спонсорську допомогу і "по тихому" продати? Це можна. Оформити персоналу одні ставки, а платити за інші (різниця собі)? Чом би й ні.
Олекса Позняк
правда
Коментувати
VV18
Страна сплошного абсурда. Идиотизм полный. Заведующая садиком, директор школы, директора внешкольных учебных заведений, ДЮСШ. А кроме этого и их замы. Когда такое количество деклараций и кто будет проверять. А самое главное если и будут проверять, то штаты проверяющих будут равны количеству деклараций. И мозг выносить будут за каждую смешную цифру.
простоктото
Да - самый главный корупционер в нашей стране это конечно директор школы.Депутатов - в сторону - давай на директоров школ!!Нашли кого наказывать...
serg
Для простоктото: "обкраданці" не по зубах, а можуть і в зуби дати. А роботу треба показувати. Будуть шукати головних корупціонерів. Скоро дійдуть і до техпрацівників, швабру незаконно придбали...
Вчитель
Все давно знают, что главный корупционер в нашей стране это конечно учитель. А директор - нет. Ну не может такой святой человек воровать. А учителя берут взятки.
Коментувати
Юля
А завхозов тоже заставят подавать, они же пособники директоров, во всяком случае в моей школе точно.
Муля
Для Юля: А що вони крадуть?
Сергей Лимонов
Все що не вкрав директор!
Вчитель
За кількістю "мінусів" можна підрахувати скільки директорів і завгоспів читають коментарі)
Коментувати
Василь Танасійчук
Які відкати? Всі кошти проходять через підрядника, який виграє тендер. Потрібно знати, що договір на ремонт, чи придбання складає з підрядником розпорядник коштів. Директор не являється розпорядником. Це дл коментуючих. Декларування не страшне для директора ЗНЗ. Річний дохід не перевищує двох міссячного доходу судді. Для директора добавиться ще один пункт звітності.
Павлович
Нескромне запитання: де побачити посадові інструкції, створені НЕ на основі Положення про атестацію? Наказ № 665 від 01.06.2013 року "Про затвердження кваліфікаційних характеристик професій (посад) педагогічних та науково-педагогічних працівників навчальних закладів" відмінено. Решта інструкцій, гуляючих по Інтернету і в "запаленій" свідомості діячів відділів освіти-від лукавого.
RENE
Ну наконецто узнаем как и на что живут вечно бедные директора!
Простий вчитель
А для чого контроювати? Простіше шукати винного ніж карати самих себе. Ясно, що директори теж є різні, і кожен чинить так, як позволяє його совість, та домовленості з вище стоячимим органами. Адже як би не хотів директор той же "відкат" від фірми яка проводить певні роботи лишити повністю собі - мусить ділитись. У нас в країні майже всюди в першу чергу потрібно знати табличку ділення, а професійні навички - вторинне.