МОН просить школи і ВНЗ популяризувати українську

У МОН кажуть про невиконання навчальними закладами мовного законодавства України

МОН просить школи і ВНЗ популяризувати українську

Міністерство освіти і науки звернуло увагу регіональних департаментів освіти і науки та навчальних закладів на невиконанні у повному обсязі мовного законодавства України у частині застосування державної мови. Про це йдеться у листі МОН, що підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Зокрема, у МОН підкреслюють, що про факти невиконання мовного законодавства свідчать звернення представників громадських організацій і громадян.

У відомстві роз'яснюють, що у робочий час в навчальних закладах з навчанням українською мовою науково-педагогічними, педагогічними працівниками та іншим персоналом має використовуватись українська мова, а у навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин поряд з українською мовою - також мова, якою здійснюється навчально-виховний процес у цьому закладі.

«Крім того, з метою розширення сфери застосування державної мови в сфері освіти та інших сферах суспільного життя рекомендуємо посилити роботу з популяризації української мови в учнівському, студентському та педагогічному середовищі, залучаючи дітей та молодь до участі в різноманітних навчально-виховних та культурно-просвітницьких заходах, а також, за необхідності, забезпечити підвищення рівня володіння державною мовою науково-педагогічними та педагогічними працівниками», - наголосили у Міністерстві освіти і науки.

Як відомо, наприкінці вересня Міністерство освіти доручило працівникам відомства під час виконання службових обов’язків при спілкуванні із громадянами вживати виключно державну мову.

Освіта.ua
10.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Интересно!
Когда учебники по всех специальностях будут на украинском?
indigo
Чтобы отвлечь внимание общества от глобальных проблем (курс доллара, падение ВВП, узурпация власти в Украине). P.S. Вообще-то я украинец. Пишу и думаю по-украински. Но использую русский язык, чтобы доказать, что проблема в Украине не в языках, а в борьбе между господствующим (самозванцями, які узурпували владу, прийшовши на крові Майдану) и рабочим классом, который нынешняя власть почему-то пытается уничтожить. Хотя в Европе, куда все стремимся, рядовой рабочий получает больше чем министр или депутат. Про велосипеды (а не роскошные мерсы) за 20-30 евро, на которых политики ездят на работу, вообще говорить не стоит, там это норма, а не исключение.
Не начинайте!
Давненько эту темку не ворошили....Опять начнём половину населения посылать с чемоданами на вокзал? А потом обижаться, что они, уходя, захватили свою землю и дома?
Оксана
Для Не начинайте!: Ви уточнюйте, хто саме "захватив" ту землю і дома. Ми не ображаємось, просто співчуваємо
Коментувати
І це головне?
Он вже школи завалюються, а ви все мова-мова! І що ви будете робити посеред купи каміння? Українською розмовляє і стара бабця у селі. Чиновники собі високі зарплати узаконили, земельку у вас з під носа забирають, а вам – обов’язкова умова – мова та високі тарифи на газ та опалення. Радійте і спілкуйтесь!
как вариант
Для І це головне?: а подумать?
Оксана
Для І це головне?: Ось тільки не треба маніпулювати, бо можна добалакатись до того, що он, мовляв, глобальне потепління наступає, а вас тарифи на газ цікавлять. Якщо Вас влаштовує мовна ситуація в країні, то багатьох українців - ні. І я не маю на увазі МОН, бо вони все роблять для того, щоб такі як Ви думали тільки категоріями "своя сорочка ближче до тіла".
как вариант
Для Оксана: грустно. Вы не способна читать и понимать прочитанное
Коментувати
Ніка
Це тому зменшили кількість годин на вивчення української мови у вишах? Навіть за Табачника українську мову за професійним спрямуванням вивчали упродовж 3-ох семестів, а зараз - упродовж одного. Так що МОН займається популізмом, а не реальними справами. Крім того, незабаром усі українські філологи перекваліфікуються на англійських, та й виїдуть геть з України. Як можна жити за такі жебрацькі зарплати?
Vladimir Zvan
Вот никак галичане не успокоятся. Полстраны говорят на русском и будут говорить.
1111
Для популяризації укр мови МОН задумав скорочененя годин укр мови та літератури через її псевдоінтеграцію з світовою (зарубіжною) літературою. Черговий маразм?
Ох
Нове - давно забуте старе? Начебто вже був наказ при Вакарчуку про спілкування у школах лише українською. Нагадайте, хто пам"ятає. Тоді - наказували, тепер - уклінно просять. Може якось не так потрібно? Може нехай спочатку пани депутати та пани міністри заговорять українською? Ото буде популяризація! Чи знову з вчителів цапів відбувайлів зробите? Знайдете якихось вчителів, які на перерві спілкуються російською, та й пропіарите на всю країну, як невиконавців закону.
Ян Чехов
Ще зауваження. Сайт двомовний - Українська та російська. Російська навіщо? Його росіяни переглядают?
Игорь
Для Ян Чехов: двузычный сайт - скорее достоинство, чем недостаток, В Украине минимуь 45 процентов жителей предпочитают русскоязычные версии украиноязычным. Это разве плохо?? Или у нас нова дежа вю по имени "Вакарчук вернулся, сделла операцию по смене пола и предстал в образе дуры-Гриневич?????
Ян Чехов
Для Игорь: Батенька, не сорите цифрами. Не говорите голословных утверждений. Вы тоже предпочитаете Украинскую версию этого сайта. В русском варианте этих комментариев нет. Этот сайт официальный. И если руководство радеет за популяризацию, надо начинать с себя. И не опускайтесь до оскорблений женщин, я надеюсь вы мужчина.
Игорь
Для Ян Чехов: 45 процентов - это МИНИМУМ! И ЭТО РЕАЛЬНАЯ СТАТИСТИКА. а то, что нет комментариев в русскоязычной версии, говорит лишь о том, что данную версию никто не редактирует. а что касается оскорблений - то это лишь КОНСТАТАЦИЯ ФАКТА! Гриневич канет в лету намного быстрее и страшнее, чем Вакарчук!! Как и все это правительство! Министр, а тем более такого низкого пошиба как она - в первую очередь Министр, а потом женщина
Коментувати
Ян Чехов
Я теж за єдину державну мову. Тільки не розумію, їх що дві було, вже 25 років одна державна - Українська. Друге питання, на цьому сайти виправлення помилок тільки для російської мови? Чи це тільки у мене Украінська мова червоним підкреслена? Гарна популярізація.
Lembergman
"МОН просить школи і ВНЗ..." "Міністерство освіти і науки звернуло увагу регіональних департаментів освіти і науки та навчальних закладів на невиконання у повному обсязі мовного законодавства України у частині застосування державної мови." Гібридні українці, які вживають Українську лише на роботі (через таку вимогу, скажімо, на ТБ) а на вулиці і вдома послуговуються паРашистською - оце саме вони в штаті МОН ??? Тьху!!! От тому вони й "просять" і "звертають увагу" замість ВИМАГАТИ ВИКОНАННЯ ЗАКОНУ !!!!! Натуральні жебраки (бо ПРОСЯТЬ)!!! Чим ви кращі за рабів-москалів на паРаші ???
Вчитель
Для Lembergman: а що вам даэпідстави вважати, що ви не раб
Тётя Мотя
Він не раб, бо такі наналежать до "миздобули",тобто-миздобулець
Коментувати