У ВР хочуть обмежити вік перебування освітян на посаді

Автори законопроекту стверджують, що це сприятиме справедливій ротації кадрів

У ВР хочуть обмежити вік перебування освітян на посаді

У парламенті зареєстровано законопроект, який передбачає встановлення граничного віку перебування на посадах керівників, науково-педагогічних та педагогічних працівників навчальних закладів. Відповідний документ зареєстрований на початку червня.

Автори законопроекту зазначають, що прийняття документа дозволить забезпечити впровадження принципу справедливої ротації, зумовить дотримання необхідного балансу між традиціями, досвідом та реалізацією новітніх ідей, а також дозволить здійснити оновлення педагогічних кадрів.

На думку депутатів, в Україні спостерігається ситуація фактичного консервування існуючої освітньої системи, за умов якої штучно встановлюється статичність процесів функціонування та практична неможливість будь-якої динаміки її розвитку.

Як зазначають автори законопроекту, однією з головних причин, які зумовлюють виникнення та існування саме такого стану речей є відсутність законодавчо визначеного принципу проведення справедливої ротації, який би забезпечив дотримання необхідного балансу досвіду та генерування нових ідей, що забезпечить престижність освітньої праці та стимулюватиме систематичне оновлення науково-педагогічних та педагогічних кадрів.

Датою набрання чинності законопроектом визначено 1 вересня 2016 року, а також двоступеневе впровадження граничного віку перебування на посадах науково-педагогічних і педагогічних працівників вищих навчальних закладів, а саме:

до 31 грудня 2019 року:

  • для осіб, які перебувають на керівних посадах – до 67 років;
  • для осіб, які перебувають на інших посадах науково-педагогічних та педагогічних працівників  – до 69 років;
  • для осіб, які перебувають на науково-педагогічних посадах професорів, та яким присвоєно вчене звання професора – до 72 років.

з 1 січня 2020 року:

  • для осіб, які перебувають на керівних посадах – до 65 років;
  • для осіб, які перебувають на інших посадах науково-педагогічних та педагогічних працівників  – до 67 років;
  • для осіб, які перебувають на науково-педагогічних посадах професорів, та яким присвоєно вчене звання професора – до 70 років.

Парламентарі зауважують, що реалізація проекту закону створить передумови до оновлення педагогічних кадрів, що в свою чергу сприятиме розвитку освіти та слугуватиме економічному розвитку країни та її інтеграції в світову спільноту.

Освіта.ua
16.06.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
k_m
Я кандидат наук. У меня защита по профилю кафедры. За 8 лет работы на кафедре, 5 из которых, я работаю с научной степенью для меня не нашлось больше чем 0,5 ставки, не говоря о должности доцента. Зато все пенсионеры сидят на ставках и при должностях. Несмотря на урезание пенсий никто не уходит с работы. Считаю этот закон правильным и необходимым !!!!!!Поскорее этот проект приняли с оговоркой сокращения пенсионеров независимо от срока контракта, а на администрацию вуза наложить, административную и уголовную ответственность за продление контракта с пенсионерами после 67 лет.
професор, доктор наук
Этот закон очередное безобразие, которое творит МОН вместе с сосуществующим комитетом Верховной Рады. Из вузов, кто хотел уже давно ушел. Теперь Вы хотите выгнать опытные кадры, которые все-таки еще что-то могут дать подрастающему поколению, которые остались в вузах, потому, что это их место в мире, здесь они реализовались. Физиологи говорят, что интеллектуальный пик мужчины вообще приходится на 60 лет. У людей, которые занимаются активно интеллектуальной деятельностью, он безусловно выше. И именно этих людей вы хотите отправить на пенсию. Вывод напрашивается сам собой - закон направлен на дальнейшее уничтожение интеллектуальной элиты. Совсем непонятно, почему в законе фигурирует именно такие цифры возраста. На основе каких исследований они названы? Или как всегда слепо взято какое-то очередное клише. Бедная наша, ненько, Украина. Когда же окончательно добью твое образование. Сейчас разгромят периферийные вузы, а потом возьмутся за среднюю школу.
совесть
У 72 роки курс лекцій з крейдою в руках, з ноутбуком, емоційно, натхненно... Ха-ха-ха! На контракт, максимум 0,25 чи 0,5 ставки з 65 років для допомоги молодим науковцям. Все. Створюйте наукові школи, працюйте на ці 0,5 ставки з найперспективнішими, щоб залишалися в Україні, продовжували Вашу справу. Якщо наукову школу не створили, учнів нема - НА ПЕНСіЮ!
давай как в ЕС
В странах ЕС в 65 лет - на пенсию, несмотря, профессор или доцент, в Китае - 60 лет и точка, в частных вузах допускается, но не в государственных, наша профессура уже берега потеряла, взятки на экзаменах, защите дипломов, кандидатских, при поступлениях и прочее
професор, доктор наук
Что ж Вам так не повезло с преподавателя "Для давай как в ЕС". или учится не хотелось. К сожалению молодежь в массе своей не считает, что в вузе имено этим нужно заниматься. Неуже Вы считаете, что если уберете старые кадры, а среди них очень много вполне работоспособных и все еще знающих профессионалов, то сразу поднимите уровень нашего образования. Конечно, ломать не строить. С уважением Ваш старший товарищ.
Коментувати
123
вы что наивные решили, что пчелы будут против меда и этот проект примут ...
Орест_K
ПРОЕКТ зважає на реалії (шалений опір геронтократів у вищій школі), тому дещо "розтягнутий" у часі. Загалом ПРОЕКТ потрібно розглядати у ВР найближчим часом та приймати відповідний ЗАКОН.
Натэл
А чего ж такой сволочной закон о выходе на пенсию для женщин придумали? Хочешь идти в 55 - иди, только работать ты не можешь нигде, пенсия тебе не пересчитывается, даже наоборот . Знакомая ждала эти 55 как манны небесной, хотела уйти и работать где- нибудь дежурной. Не тут- то было. Так что зря молодежь обижается: была бы возможность, многие бы ушли не задумываясь, освободили бы поле деятельности.
Ірина
Цілком згідна з віковим цензом, але дайте пенсію , яку я заслужила за 43 роки педагогічної праці. Пенсіонер не для того працює, щоб розкушувати, а щоб прожити і внукам допомогти, бо вони хоч і працюють, але "мізер" одержують. Державні ,можновладці",не цькуйте молодь на пенсіонерів і навпаки. Держава, яка не виховала поваги до старших людей, не має майбутнього! Я молодь люблю і вони мене поважають. Шановні депутати, обмежте свій вік не тільки до роботи, але і до державної казни і молодь також виграє!!!
Андрей
А еще лучше бы уменьшили срок пребывания депутатов ВР
ПЕДАГОГ
Для Андрей: Для для Романа (здесь видно и другим): Підтримую пропозицію щодо встановлення граничного віку депутатам. На їхні статки можна прожити ще одне життя.А бідного педагога перестаньте цькувати. Якби вчителю дали достойну пенсію, то ніхто б і не займав робочого місця. Хоча у селах Волині, Рівненщини море вакансій, проте не дуже молоді крикуни там виявляють бажання працювати.
Коментувати
Павлович
Цілком підтримую. А ще підтримав би пропозиції за голосування з 16-ти років, встановлення вікових рамок для депутатів ВР з 35 до 67 років, для місцевих Рад- з 18 по 60, за 10-ти річну школу з 7-ми років...
молодий вчитель
потрібно робити так: досягнув пенсійного віку, і на пенсію. а то молодь роботи немає, а пенсіонерам ще й ставку давай.
Для Такие родители:
а раз МЫ-народ, достойны своих правителей, то достойны и общественных отношений, плавно переходящих на уровень школа - учитель
Для Такие родители:
Ну а если ЗНАЕТЕ, то возможно появится понимание того, что НИКАКИЕ ШТРАФЫ не повернут ситуацию в нормальное русло. А уж тем более отбирание детей у родителей. А для нормализации ситуации НЕОБХОДИМО НАПОЛНЯТЬ МОЗГ ДЕТЕЙ, в особенности ЭТИХ детей тем, что зацепит их. Но ведь для этого нужна ПЛИТИЧЕСКАЯ ВОЛЯ и понимание того, что деньги необходимо вкладывать в развитие детей этой страны, а не выборочно взимать с них деньги, или отбирать их у родителей. Уже отбирали.К чему пришли? К ненависти. К реальной живой, тихой, сильной НЕНАВИСТИ. И не думайте, что здесь будет иначе. ТАКИЕ дети настолько ЛЮБЯТ своих матерей-пьяниц, что поломав ногу ОТКАЗЫВАЮТСЯ ехать в болницу, покуда мама не приедет. И матери ЭТИ за своих детей ГЛАЗА ВЫЦАРАПАЮТ.Раз уж знаете, то должнО знаете и это.
Роману
эфир для всех. Удаляйте, если Вы работник сайта, слушающий эфир.Или НЕ мотивируйте мой мозг. Донецкая область.ХОРОШИЙ пример несостоятельности руководства ГОСУДАРСТВОМ настолько,что люди ЖЕЛАЛИ жить НЕ в нём. Предлагаю подумать об этом.Да, кстати, ведь подобные настроения не только в Донецкой области В ТО время были.Кстати, в пропорциях бОльших в сторону россии.Я работаю с такими детьми.И,поверьте мне,никакие штрафы НЕ помогут. Отбирать детей у родителей? Даже разговоры досужие, а особенно ЗАПУГИВАНИЕ ведёт К ОЗЛОБЛЁННОСТИ в принципе миролюбивых детей. Соседи мОи постоянно подвергались именно ЗАПУГИВАНИЮ. А когда мама одной из учениц уехала в областной центр на работу, оставив дочь 17лет доучиваться,то и классная руководитель и сама девочка МОЛЧАЛА об этом,чтобы НЕУМНЫЕ ЛЮДИ не натворили глупостей. Вы не владеете абсолютно ситуацией,но несёте чушь,которую могут принять, абсолютно НЕ осознавая последствий.
Роман
Не засмічуйте ефір. Можна навести сотні чи тисячі випадків коли батьки алкоголіки знущаються з дітей, що часто призводить до травм чи загибелі. Діти виростають бандитами те, що ми бачимо зараз в Донецькій області. Для таких дітей краще рости в іншому місці подальше від таких батьків. До чого тут Сталін. Вчитель відповідає за дітей і він повинен повідомляти і засвідчувати в місцеві державні органи про випадки СИСТЕМАТИЧНОГО порушення дисципліни учнями. Батьків Вам жалко, дітей розпущених, а вчителів які у майже всіх випадках крайні Вам не шкода.
Для Романа
Что желание справедливости за принципами товарища СТалина Вам как бальзам на душу. И я повторяю вопрос-КТО решает насколько грубо ученик ответил учителю? КТО решает - отбирать детей или нет? И - каким образом Вы предлагаете взимать штраф с человека, не получающего денег? Или вы наивно полагаете, тчо таким образом загоните людей в новую матрицу страха? Да, товарищ Сталин отдыхает
Для Романа
Ага, и изменить их Вы предлагаете с родителей))))) А я предлагаю-с чиновников госслужбы.Нет индексации зарплат-штраф в размере финансирования индексации ВСЕМ подчинённым. Пообещал президен и не выполнил-ШТРАФ в размере компенсации наименее защищённым слоям населения.Должны же мы с кого-то начинать.Почему бы не с президента? Почему бы не с премьер-министра? А, Вы же желаете с родителей. Ну да-флаг Вам, как говориться... Вперёд.В Польше.Смех,переходящий в... В Пльше,чтобы НАСЕЛЕНИЕ утеплило жилища, для УМЕНЬШЕНИЯ потребления газа,ЛЮДЯМ выдали БЕСПРОЦЕНТНЫЙ кредит. То есть-там,где ГОСУДАРСТВЕННЫЙ аппарат ЗАБОТИТСЯ о населении, там и УРНЫ стоят в удобных местах.А у нас и вывоз мусора перекинули на плечи налогоплательщиков за ИХ дополнительные проплаты)))). "А зори здесь тихие"-пересмотрите.Там интересный эпизод есть.Детей ВРАГОВ НАРОДА ОТБАРАЛИ в специнтернаты.Мне в детстве попадалась информация об этом.Вам,по всей вероятности.нет.Вы так легко манипулируете вопросами "забираем детей"
Для Вас шановні
Ви змінили тему обговорення. Ви забули про вік педагогів та їхню спроможність бути в поважному віці сучасними педагогами.
Роман
Потрібно приймати закони, які вимагають певної дисципліни. Грубо говорять діти до вчителів, б’ють інших дітей - батьки платять штраф наприклад 100 євро. Бідність тут ні при члму - це не регулярний платіж. Платить той хто не виконує свої функції не виховує дитину. Як в Польщі навчили не смітити громадян - за сміття одразу штраф 10 євро. За короткий час стало дуже чисто. Якщо вчитель не буде робити свою роботу, наприклад збере гроші з батьків за екскурсію в музей, а дітей не поведе - його покарають. Таке ж покарання повинне бути для батьків. Раз оштрафували, два, три, а потім вже піднімається питання про неналежне виконання своїх обов’ язків - дитину забирають. Наша основна проблема - відсутність відповідальності. Чому на всіх рівнях ніхто не відповідає? Починаючи від міністерства і закінчуючи батьками повинна діяти система відповідальності інакше справді в нашій країні нічого не зміниться.
для Романа (здесь видно и другим)
"Більшість батьків не виховують" это ложное утверждение. Я повторяюсь. Воспитание человека начинается с доегорождения. А умеют или нет - это второй вопрос. И, поверьте мне - НИКАКИЕ КУРСЫ НЕ ИСПРАВЯТ ЭТО ПОЛОЖЕНИЕ в массе своей. Один-двое может быть что-то возьмут.Что способно исправить? Политика государства. Но... государства, у нас, как такового, нет.Люди (народ) сами по себе, но настолько, тчо чиновники их доят и доят, как ту корову, что уже и молока дать не в силах, поскоьку на ногах еле стоит, а её всё доят;чиновники (представители государства)- сами по себе, но но настолько, что тянут и тянут, уже и тянуть то мало что осталось, а они всё продолжают, покуда неоколеют те, с кого они тянуть будут.