Реформа освіти це стратегічне завдання країни

За словами політика, партнерство має стати ключовим гаслом для усіх у справі реформування освіти

Реформа освіти це стратегічне завдання країни

У кожній країні, яка дбає про своє майбутнє, освіта має бути одним з провідних пріоритетів. На цьому наголосила Голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич під час проведення дискусійної платформи "Освітня революція для країни та бізнесу", що відбулася в рамках Київського міжнародного економічного форуму.

"Реформування освіти має стати одним з пріоритетних, стратегічних завдань України. Події, які ми пережили, показали, що країні потрібен відповідальний патріотичний, кваліфікований і конкурентоздатний на ринку праці громадянин", - зазначила у своєму виступі Лілія Гриневич.

"Коли в країні йде війна, зрозуміло, що першим пріоритетом стає обороноздатність. Але так само зрозуміло, що цей критичний час необхідно використати для переосмислення нашого майбутнього, наших цінностей, визначення пріоритетів. У кожній країні, яка дбає про своє майбутнє, освіта мусить бути одним з провідних пріоритетів", - зауважила політик.

Вона також зазначила, що освітня сфера є дуже консервативною, а результати освітніх змін стають очевидними у відтермінованій перспективі, щонайменше за 5-10 років.

"У зв’язку з цим, для нас дуже пріоритетним є законодавчі зміни. Закон створює рамку і закріплює основні ідеї, які не так легко змінити навіть тоді, коли міняється уряд, або відбуваються вибори", - підкреслила парламентар.

За її словами, будь-яку реформу, а тим більше, реформу освіти можливо реалізувати лише у партнерстві з усіма зацікавленими суспільним групами.

"Партнерство має стати ключовим гаслом для усіх у справі реформування освіти", - наголосила Лілія Гриневич.

Як відомо, в України триває імплементація нового Закону України "Про вищу освіту", який набрав чинності 6 вересня. Також продовжується процес підготовки нової редакції Закону України "Про освіту".

Освіта.ua
07.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
правило1
проект Закону України "Про міністерство освіти": ст. 1 = заборонити призначати міністрами освіти, та його заступниками фантазерів, людей без відчуття реальності та неспроможних розпочати, зробити і завершити реформи. ст. 2 = відрядження, папір, тонер та інші витрати на свою діяльність Міністр та заступники покриває "за свій рахунок", ст. 3 посадовий оклад міністра встановлюється на рівні середньої оплат на фактично зайняту особу (не штатну одиницю) з поправочним коефіцієнтом 2,5, ст. 4 щорічно міністр відпрацьовує 1 місяць на освітній посаді низового рівня, при чому 10 днів "за свій рахунок"
музика
питання "Чи мають випускники коледжів складати ЗНО при вступі до ВНЗів" є некоректним в опитування. Чому? Якщо мова йде про вступ на перший курс бюджет - то один варіант відповіді, якщо ж так, як і було , тобто вступ на другий-третій курс контракт - інший
...
реформа сводится к одному – уничтожение науки, как таковой, придурками легче управлять
Дмитро
Стан української освіти — катастрофічний. Стан країни такий же. Чиновники дуже НЕ хочуть справжніх реформ, а тому саботують взагалі будь-які реформи. Вихід є,— змінити чиновників. Всіх перегнати через публічний конкурс на посади
музика
Для Дмитро: запропонуйте схему дій! Ви ж відаєте,що Ваші слова - порожній звук
Коментувати
Олекса Позняк
Родіоне, щиро вибачаюсь то геннадій був. Винуватий
Геннадий
Для Олекса Позняк: еще поплачьте друг у друга на плече.
Олекса Позняк
Для Геннадий: брысь под лавку сеперат поганый
Коментувати
Олекса Позняк
Повірю як прочитаю наказ про ліквідацію райвно. Коли студентом (СССР) влаштовувався на роботу у райвно працювали 5 чоловік включно з бухгалтером і кассиром. А рівень знань у дітей був на порядок вищий. Падлюка ліля, коли наші хлопці гинули воно рвонуло в турцію на конференцію з гендерної рівності високопосадовців.
Родион
Для Олекса Позняк: Олекса, Ви щось напутали з моїм сепаратизмом. Ваше нарікання не по адресу і безпідставне. Знайдіть хоч один мій пост, де я підтримую сепаратизм.З повагою Родион.
Коментувати
віринас
ми щиро віримо, що вони читають наші коменти, і якось це враховують. Але насправді, вони цього не хочуть бачити. Закрили вуха/очі - "інноваційний закон, реформа, європейські цінності... бла-бла-бла". І в носі мають реальні проблеми. Їх мета - влада. Влада - як інструмент отримання ренти. Шкода, що майбутнє потрапляє в руки пройдисвітам.
Родион
Пані Ліліє, Ви ніби на іншій планеті і звідти посилаєте нам один за одним якісь фантастичні прожекти в перемішку з банальними істинами. Опустіться на землю і почитайте коментарі освітян - може щось зрозумієте. Рік тому, будучи в опозиції і критикуючи Табачника, Ви говорили про свавілля чиновників, корупцію, бюрократизм та інші освітянські біди. Що змінилося? Хіба що Ваше бачення на абсолютне небачення справжніх освітянських проблем.
Олекса Позняк
Для Родион: Родя я з тобою в цьому питанні , але сеперетизм кидай!!!!!!!!
музика
Для Родион: А Ви вважаєте, що Лілії є час читати наші тут думки??? ТО нам з Вами варто читати та доходити до спільного
Коментувати
Доцент
Імітація бурної діяльності, яка насправді нічого не змінює в системі освіти.....
варапрок
з 6 вересня діє "інноваційний Закон". чи ліквідували поєднання розпорядчих посад? чи ліквідували ДАК, чи створили незалежну Агенцію, чи заборонили кур’єрам возити акредитаційні справи у МОН? прості рішення - але замість них бла-бла-бла
bob
бла-бла-бла
Бєлий Володимир
Як не прикро, а ОЦЕ: "для нас дуже пріоритетним є законодавчі зміни. Закон створює рамку і закріплює основні ідеї, які не так легко змінити навіть тоді, коли міняється уряд, або відбуваються вибори" ПРЯМО вказує, що у нас не має жодної певності навіть щодо урядовців та парламентарів як людей, для яких є зрозумілою РОЛЬ ОСВІТИ у сучасному житті. Отакі-то наслідки "найкращої у світі" радянської системи освіти, вихідці якої поки що "правлять бал"! У тому числі й тим, що за всяку ціну намагаються зберегти й надалі "совецький союз" в освітньому середовищі країни.
старый учитель
лапша на уши
DOCENT
Чи буде новий Уряд, сформований після виборів, продовжувати імплементацію Закону "Про вищу освіту"? Хто буде новий Міністр освіти та науки, та новий перший заступник міністра? Чи будуть вони готові впроваджувати зміни?
А що хтось планував зміни
Для DOCENT: Цікаво, як можна вірити балаболам, які звикли кричати гасла не підкріплені фінансами
музика
Для DOCENT: зміни до чого? У нас вже давно відбулися зміни. Хіба не помітно? От лише зміни ці корисні для певного кола осіб. І зміни в освіті також відбулися. Подивіться уважно для кого те, що відбулося ВЖЕ принесло користь, гроші, майбутнє? А воно таки принесло і гроші, і користь, і МАЙБУТНЄ також...
Коментувати