Як вибрати найкращі курси англійської мови

Оптимальне рішення при виборі школи англійської мови на основі аналізу багатьох параметрів

Як вибрати найкращі курси англійської мови

Шкіл і курсів англійської мови на ринку представлено в наші дні безліч. Рівень викладання в них різниться, але й цілі навчання не однакові. Для того щоб не помилитись і точно зрозуміти, як правильно вибрати курси англійської мови, слід чітко розставити пріоритети й визначити для себе, які цілі ви переслідуєте і чого чекаєте від навчання.

Базової підготовки вистачить, щоби подорожувати з туристичними цілями, але її буде явно недостатньо, якщо ви плануєте отримати роботу чи освіту в англомовній країні. У тому випадку, якщо ваша кар'єра цілком зав'язана на знанні англійської мови і вас цікавить максимальний ефект від навчання, відразу можна ставити на останні місця у списку пріоритетів такі критерії вибору, як віддаленість курсів або вартість.

Використання мови в роботі також не рівнозначне. Частина працівників зарубіжних компаній або спільних підприємств веде ділове листування, готує документацію, робочі матеріали. Їм потрібні глибокі знання граматики. Інші фахівці ведуть ділові переговори, здійснюють синхронний переклад. Для них важливі широкий словниковий запас і навички вільного спілкування. Є посади, на яких потрібне знання мови, наближене до знання її носія - фахівця в тій чи іншій сфері бізнесу.

Очевидно, що якісне навчання коштувати дешево не може за визначенням. Заради нього не складе труднощів проїхати від дому чи офісу кілька зайвих кілометрів. Разом з тим зовсім виключати ці параметри не можна, оскільки для багатьох студентів вони відіграють важливу роль.

Якій компанії або організації віддати перевагу


За необхідності отримання глибоких знань краще віддавати перевагу методичним центрам. Вони працюють при мовних ВНЗ, міжнародних школах, установах, де представлені серйозні кафедри іноземних мов. У таких центрах:

 • ведеться навчання за спеціальними методиками, які відпрацьовані та збалансовані;
 • працюють кваліфіковані методисти та педагоги з величезним досвідом;
 • заняття проходять не просто у класах, а в добре оснащених аудиторіях;
 • застосовуються сучасна аудіо-, відеотехніка, презентаційне обладнання, сучасні технології.

Важлива і стабільність установи, оскільки серйозне навчання займе не 2-3 місяці, а кілька років. Наявність ліцензії для навчання іноземним мовам потрібна не завжди. Вона, безумовно, необхідна, якщо у ваші плани входить отримання сертифіката державного або міжнародного зразка після закінчення курсів іноземних мов, тобто викладачі повинні мати право прийняти у вас іспити типу TOEFL або IELTS.

Вибір курсів за викладацьким складом


У тому випадку, якщо можливості отримати серйозну мовну освіту в методичних центрах немає, зверніть увагу на курси, де викладають працівники ВНЗ або міжнародних шкіл. Викладацький склад - дуже важливий критерій вибору. Саме від педагога багато в чому залежить:

 • чи буде навчання ефективним;
 • чи знайде він індивідуальний підхід до вас;
 • чи зможе допомогти подолати мовний бар'єр.

Важливо звертати увагу не тільки на "корочку" (сертифікати, дипломи) або займану посаду. Кваліфікація і досвід педагога-лінгвіста - основний показник рівня викладача. Треба віддати належне сучасним педагогам: вони постійно підвищують свою кваліфікацію, оскільки розуміють, що конкуренція існує дуже висока.

Закривати очі на наявність дипломів і сертифікатів теж не варто. Великим плюсом буде навчання у фахівця, який сам має IHC, CELTA, DELTA або CEELT. Курси, де працюють носії мови, які відмінно знають російську, завжди у пріоритеті, якщо вам необхідно навчитись вільно спілкуватись англійською.

Разом з тим не кожний носій мови, який викладає на курсах, має лінгвістичну освіту, на що також слід звернути увагу. Як правило, при грамотно організованому навчанні викладання веде не один, а кілька педагогів, які спеціалізуються в різних галузях знань.

День відкритих дверей або тестування


Якщо курси іноземних мов працюють відкрито і прозоро, вони періодично проводять заходи на зразок "днів відкритих дверей". Це пробні або відкриті заняття. У першому випадку потенційному студенту запропонують бути присутнім на реальному занятті у групі, яка вже навчається, й оцінити можливості викладача.

Відкрите заняття проводять тільки для потенційних клієнтів, тобто поруч з вами будуть присутні такі ж майбутні студенти. Викладачеві належить на занятті професійно оцінити знання людей, яких він буде навчати. Добре, якщо з вами на такому відкритому уроці буде присутня людина, яка знає мову. Вона допоможе в оцінці педагога.

Серйозні курси пропонують також проведення безкоштовного тестування рівня знань майбутнього студента. Пройшовши кілька тестувань на різних курсах, ви зможете порівняти їх можливості. Визначення рівня своїх знань корисне і для вас.

Дуже часто, вирішивши піти до серйозної мовної школи, студент переоцінює свої початкові знання і рветься у групу, де навчатись йому буде важко. Усього рівнів знання англійської виділяється сім - від початкових Beginner та Elementary до просунутих Advanced і Proficiency.

Навчання, як правило, потрібне на всіх рівнях, крім останнього. Початковий рівень знань можна отримати на будь-яких курсах. Якщо ваші знання при тестуванні визначаються як Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate чи Advanced, вам є до чого прагнути, але курси вам належить вибрати дуже серйозні.

Програми, форми і тривалість навчання


Програми вивчення англійської мови також дуже важливі для майбутнього студента. При виборі курсів не завадить поцікавитись, які з них будуть використовуватися для досягнення тих цілей, які ви для себе визначили. Украй важливо з'ясувати:

 • чи зможете ви вільно спілкуватися з носіями мови;
 • чи навчать вас грамотно вести листування;
 • чи представлені спеціалізовані програми навчання мовним тонкощам вашого напряму діяльності (бізнес, фінанси, технології, мистецтво, література, туризм тощо).

Використання тільки класичних програм, що навчають граматики, у даний час нерентабельне. Ідеально поєднання традиційних або рівневих (рівні див. вище) і нетрадиційних комунікативних методик, безрівневих, які здатні зняти будь-які перешкоди й навчити вільно спілкуватися.

Форми навчання також повинні бути спрямованими на вирішення поставлених завдань. Безумовно, необхідна наявність хорошого оснащення - усіх новітніх технічних можливостей.

Тривалість навчання повністю залежить усе від тієї ж мети, яку ви переслідуєте. Вона варіюється від декількох тижнів (інтенсивні курси) до кількох років. Якісне тривале навчання передбачає заняття по дві академічні години тричі на тиждень. На це також слід звернути увагу при виборі курсів.

Розрахунок вартості навчання


Розрахунок вартості навчання ведеться індивідуально й залежить від дуже багатьох чинників. На одних курсах вам запропонують низькі ціни, а на інших - високі, але це не означає, що вибирати треба неодмінно перші. Складається вартість із:

 • загальної кількості занять та їх тривалості;
 • інтенсивності навчання;
 • наявності комбінованих занять і спілкування з носіями мови;
 • кількості осіб у групі й так далі.

Для правильної оцінки ваших фінансових витрат доведеться скласти, помножити та розділити всі ці параметри і лише після цього вивести реальний знаменник того, що ви отримаєте за вкладені кошти. Як правило, більш висока вартість курсів виявляється при глибокій оцінці набагато рентабельнішою за результатами. Наприклад, за наявності у групі трьох осіб ви гарантовано отримаєте практично індивідуальні заняття, а 10 осіб - це типове масове навчання.

Не робіть необачних кроків. Приділіть вибору курсів англійської мови більше часу, і якісне навчання не сповільнить позначитись на вашій кар'єрі. Оцініть усі «за» і «проти», співставте поради друзів і знайомих, відгуки в Інтернеті з тим, що ви самі побачили або зрозуміли при відвідуванні школи під час попередніх консультацій. Результат буде ефективним.

Котова Олена, для Освіта.ua

Освіта.ua
04.10.2013

Дистанційний курс англійської для вищого рівня Курс англійської для вищого рівня – це максимально ефективна система вивчення англійської
Дистанційний курс англійської для середнього рівня Якщо ви бажаєте вийти на хороший середній рівень знання англійської мови, то цей курс для вас
Дистанційний курс англійської для початківців Курс англійської для новачків включає 32 уроки, збірники вправ і 20 дисків з аудіоуроками
Дистанційний курс "Ділова англійська мова" Після проходження цього курсу ви будете почувати себе впевнено під час ділових переговорів
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марьяна
Занималась английским в онлайн-школе НУМО. За 20 уроков усвоила целый уровень Intermediate. Очень довольна обучением (уроки были по скайпе)
Альона
У мого племінника були проблеми з англійською в школі, тому довелось вивчати додатково. Дуже допомогли з цим курси http://nextlevel.kiev.ua/ Якщо бажаєте, щоб ваша дитина отримувала в школі лише п’ятірки з англійської, то курси їй допоможуть
Віталій
переписка с носителями английского Киев: http://preply.com/kiev/angliyskiy-s-nositelem-yazyka
Віталій
переписка с носителями английского Киев: http://preply.com/kiev/angliyskiy-s-nositelem-yazyka
Kiy Avia West
Літо в центральній Англії - груповий тур у Великобританію для дітей віком від 10 до 17 років. Дати поїздки: 22.06.14 - 13.07.14 Літня школа діє на базі університету Ноттінгем http://www.nottingham.ac.uk/. Навчання проводиться кваліфікованими викладачами, проживають діти в комфортних 1- та 2-місних кімнатах, харчуються в їдальні університету. Ноттінгем - спокійне містечко на півночі Англії, з розвиненою інфраструктурою та великою кількістю туристичних атракцій, серед яких Ноттінгемський замок, Шервудський Ліс, Уолантон Хол та ін. Також діти відвідають Лондон, Оксфорд, Йорк. На території університету розміщені тенісні корти, футбольне поле, басейн, спортивний зал. http://kawest.com.ua/ukr/education/education_eng.htm ;тел.: (032) 297-53-73