Як вибрати якісні курси програмування?

Як вибрати курси програмування: на що звернути увагу і які запитання поставити викладачу?

Як вибрати якісні курси програмування?

Отже, якщо ви читаєте ці рядки, значить, вас цікавлять такі питання: які курси програмування є у вашому місті, яка їх вартість і чи відповідає вартість якості одержуваних знань.

Давайте поміркуємо разом. По-перше, перед тим як прийняти рішення, вам краще керуватись не рекламним текстом оголошень чи сайтів, а інформацією з перших рук, тобто потрібно обов'язково прийти на показовий урок і особисто подивитись на викладача, який буде у вас вести пари; послухати, як він пояснює матеріал, чи приділяє увагу кожному, який він створює настрій у групі, чи може дати однаково цікавий матеріал і новачкам і тим, хто вже щось розуміє у програмуванні; чи є в нього приклади на кожну тему; як швидко він знаходить помилки у вашому коді, чи акцентує увагу на ключових поняттях, чи питає вас для закріплення матеріалу й коригує чи відповіді (це стане у пригоді на співбесіді), жваво проходить пара чи монотонно, чи відчуває він, коли студенти вже починають втрачати нитку теми.

Поставте викладачу кілька запитань про мову, а ще краще запросіть на урок свого знайомого програміста, який міг би визначити рівень кваліфікації викладача.

Питати треба багато, адже курси не безкоштовні. Ми рекомендуємо звернути увагу ось на що: чи працював викладач програмістом або, можливо, працює зараз. Якщо працював, то коли і скільки, щоб це не були знання 70–80-х років минулого століття. Чи давно він проходив співбесіду в будь-якій великій софтверній фірмі, чи знає він вимоги до кандидата на вакансію junior developer, в яких проектах він брав участь (попросіть, щоб він показав приклади своїх програм), чи має він міжнародні сертифікати із програмування або публікації на програмерскіх сайтах і, найголовніше, чи влаштовуються його студенти на роботу.

Вартість навчання

Хороші курси не можуть бути дешевими. Мала вартість курсів означає низьку зарплату викладача. Поцікавтесь, будь ласка, скільки отримує досвідчений програміст у девелоперській фірмі, і спитайте себе, чи підете ви, будучи програмістом-професіоналом, на роботу викладачем за низьку зарплату, якщо у фірмі ви отримуєте в рази більше? А враховуючи податкове законодавство, плату за оренду й зарплату всім, хто забезпечує ваше навчання, підрахуйте, скільки повинні коштувати курси. Тому, якщо ви бачите недорогі курси, замисліться, хто там викладає і чи достатні будуть отримані вами знання.

Інтенсивність і тривалість навчання

Найоптимальніша інтенсивність – два заняття в тиждень по дві з половиною години. При цьому графіку у студента є час зробити домашнє завдання і прочитати щось додатково про досліджуваний матеріал. Ще варіант – групи вихідного дня. Але для цих груп максимальна тривалість уроку не повинна перевищувати чотири години (причому з перервами по двадцять хвилин) і те за умови, що студенти будуть приходити на заняття зі свіжою головою. Понад цей час інформація вже просто не сприймається. Можете перевірити, якщо сумніваєтесь.

На жаль, зараз усе менше людей розуміють, що означає бути професіоналом і чому у фахівців хороші зарплати. Та тому, що вони щодня щось вивчають і підвищують свій рівень. Якщо ви хочете влаштуватись на роботу, значить, ви повинні бути набагато краще, ніж інший такий самий фахівець. Програмування це дуже великий пласт знань. Його просто фізично неможливо підняти ні за два місяці, ні за чотири, ні за півроку. Ви повинні вміти вільно оперувати всіма інструментами вибраної мови програмування. Причому знати, який саме інструмент краще для певної роботи. Знову ж таки, подумайте, чи підете ви до стоматолога, який закінчив двомісячні курси? А щоб оцінити вашу готовність до прийому на роботу, перевірте себе. Спробуйте після прослуховування професійного курсу написати що-небудь на зразок звичайного файлового менеджера типу Far (грамотно побудувати архітектуру програми і створити точну копію, стійку до помилок користувача програми).

Доки будете писати, записуйте, які додаткові функціональності ви б хотіли додати до програми (наприклад видалити певні файли чи все крім зазначених, порівняти два файли, два проекти, забезпечте контекстну довідку тощо). І як тільки закінчите першу версію, спробуйте створити другу з усіма записаними можливостями (до речі, на наших курсах ви це будете вивчати). Якщо вам не знадобиться переписувати багато кодів, значить, ви вже щось умієте, якщо ж ні – значить, вам ще рано на роботу...

Виходячи з цього, якщо вам кажуть , що за 2–4 місяці з вас зроблять програміста, подумайте про стоматологію.

Участь у робочих проектах

Якщо ви уважно читали другу половину минулого пункту, то повинні вже розуміти, що для написання програми, яку замовник захоче купити, а не залишити вам на пам'ять, Вам потрібно мати вже якийсь досвід написання великих навчальних програм (порядку 10000–50000 рядків коду). Так ось, багато курсів користуються тим, що ви поняття не маєте, який рівень складності в сучасних програм і обіцяють вам участь у робочих проектах. Багато абітурієнтів думають, що робота програміста схожа на прості заводські спеціальності: прийдеш на роботу і там тобі все покажуть. Але програміст – це той же інженер-конструктор, який знає вищу математику, спрямують, фізику, хімію й т. д. а не слюсар-складальник. Тому насправді вам можуть дати тільки дуже слабкі завдання типу лабораторних робіт. Не забувайте, що навіть просто для розуміння програми (а також для розуміння специфіки тієї галузі медицини, транспорту, промисловості й т. д., за якою вам замовили програму) за умови, що ви вже добре знаєте програмування, вам може знадобитись тиждень, а то й більше.

Вам можна дати тільки виконання програми невеликої логіки, але не розробку окремого модуля. Цю роботу можна доручати тільки після закінчення професійного курсу й після написання серйозної дипломної роботи з багатьма консультаціями.

xxi.kiev.ua
15.04.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів