Osvita.ua Бізнес-освіта MBA за кордоном Як успішно поступити на програму MBA
Як успішно поступити на програму MBA

Викладачі бізнес-шкіл і фахівці з бізнес-освіти дають поради, як успішно поступити на програму MBA

Як успішно поступити на програму MBA

Необхідні при вступі есе, мотиваційний лист та вступні тести для деяких можуть здатися обтяжливими. Однак, знаючи, як уникнути деяких найбільш поширених помилок в процесі подачі документів можна значно полегшити собі процес вступу.

«Найпоширенішою помилкою при вступі є недооцінка існуючої конкуренції», - говорить Ендрю Мітчелл директор підготовчих програм в Kaplan Test Prep.

Деякі кандидати дуже зайняті на своїй відповідальній роботі - це одна з причин, чому вони є хорошими кандидатами для бізнес-школи. Але той факт, що вони не в змозі виділити значну кількість часу на підготовку до вступу до бізнес-школи може виявитися причиною невдачі.

«Деякі апліканти не можуть приділити час для підготовки вступних завдань і думають, що їхній досвід роботи буде говорити сам за себе. Але це не завжди вірно. Щоб не провалитися при вступі слід вивчити, що потрібно для того, щоб виглядати конкурентоспроможними», - радить Мітчелл.

Підготуйтеся до GMAT

Підготовка до вступних тестів, таких, як міжнародно-визнаний тест Graduate Management Admission Test (GMAT), є важливим етапом у випередженні конкурентів.

Дана Джінару модератор Beat the GMAT, інтернет-ресурсу для підготовки до тесту, говорить, що на відміну від інших вступних випробувань при вступі на програму MBA, успішна здача GMAT на 100% знаходиться в руках кандидата.

«Ви не можете змінити якість вашого досвіду роботи або навчання в коледжі, але, слідуючи правильному навчальному плану, ви зможете досягти цільових результатів при здачі тесту GMAT».

Джінару радить виділяти півтори-дві години на день, щоб підготуватися до іспиту.

«Ознайомтеся з основами тесту: структурою, типами питань, напрямами, термінами, нарахуванням балів та ін. Всі ці елементи важливі, щоб допомогти вам зрозуміти логіку GMAT», - розповідає вона.

Наступним кроком є проходження практичного тесту. «Уважно вивчіть ваші результати, щоб зрозуміти свої сильні і слабкі сторони, а потім розробіть стратегію щодо посилення ваших слабких місць», - радить вона.

Кожне питання важливе

Однак коли справа доходить до здачі тесту GMAT, деякі кандидати роблять помилку, приділяючи занадто багато часу першим десяти запитанням, а комп'ютерний алгоритм використовує ці перші десять запитань для того, щоб оцінити їх здібності.

«Реальність така, що кожне запитання має значення. І така помилка може зашкодити вам успішно закінчити тест», - говорить директор GMAC з маркетингу Джейн Делбене.

«Дуже важливо тримати темп. Завершення тесту відповідями на всі запитання є ключовим для кращої оцінки. Якщо запитання вас завело у глухий кут, дайте кращу інтуїтивну відповідь і рухайтеся далі. Якщо ви не закінчите тест – вам не уникнути серйозного штрафу», - додає вона.

Спроба оцінити рівень складності тестових запитань може піти на шкоду хорошим результатам. Багато кандидатів роблять помилку, вважаючи, що наступне більш просте запитання, свідчить, що вони відповіли на попереднє запитання неправильно.

Однак це не завжди вірно. Комп'ютерна система вибирає певну кількість запитань з кожної категорії.

«Скажімо, тест дає вам наступне запитання, яке буде досить складним і вимагатиме арифметичних операцій. Якщо арифметичні запитання цієї складності були вирішені, вам може бути поставлено більш легке запитання», - пояснює Делбене.

«Потрібно особливе вміння, щоб правильно оцінювати рівень складності тестових запитань - більшість людей з цим не справляється. Тому не витрачайте на це свій дорогоцінний час», - підкреслює вона.

Ідеальне інтерв'ю MBA

Вразив члена приймальної комісії бізнес-школи витонченою і переконливою відповіддю під час вступного інтерв'ю, аплікант стане на крок ближче до бажаного місця в бізнес-школі, але це може вимагати багато практичних зусиль.

«Говорити про себе - це вам не письмовий іспит, так що, ймовірно, кожному слід попрактикуватися вголос», - говорить Роуз Мартінеллі, заступник декана по набору студентів в University of Chicago Booth School of Business.

«Що дійсно корисно для кандидатів, так це обговорити з друзями чи колегами свої плани і мрії. Спробуйте інсценувати інтерв'ю. Чим більше ви будете практикуватися, тим кращий результат ви покажете», - додає він.

Освіта.ua
26.03.2012

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!