Osvita.ua Освіта за кордоном Новини освіти за кордоном Програма академічного обміну Erasmus б'є рекорди популярності
Програма академічного обміну Erasmus б'є рекорди популярності

За 25 років свого існування програма студентського обміну Еразмус стала найвідомішою програмою ЄС і найуспішнішою в світі

Програма академічного обміну Erasmus б'є рекорди популярності

У 2010/11 навчальному році гранти на навчання або стажування за кордоном отримали понад 231 тис. студентів. Це новий рекорд програми Еразмус - на 8,5% більше, ніж у попередньому році.

Ґрунтуючись на принципах мовного різноманіття, адаптивності, міжнаціонального підходу та лідерства, Еразмус надає молодим людям можливість отримати знання та навички, необхідні для успішного працевлаштування та особистого розвитку.

Програма Еразмус була заснована в 1987 році. З того часу завдяки програмі 2,5 млн європейських студентів отримали можливість навчатися у вищих навчальних закладах за кордоном або працевлаштуватися за кордоном.

Якщо такі темпи розвитку програми збережуться, то в 2012-2013 роках Євросоюз досягне своєї мети – 3 млн студентів, яких об'єднає програма академічних обмінів Еразмус.

Трійка найбільш популярних країн, куди їхали навчатися студенти, в 2010/11 році - Іспанія, Франція і Німеччина. При цьому найбільше студентів за кордон відправила Іспанія, за нею йдуть Франція і Німеччина. У співвідношенні до загальної кількості студентів в країні, більше за всіх на навчання в інших країнах відправив Люксембург.

Бюджет програми академічного обміну в 2010/11 році склав близько 460 млн євро.

"Програма Еразмус, чий срібний ювілей ми відзначаємо цього року, - одна з найбільш успішних історій Євросоюзу. Цифри говорять самі за себе - і вони були б вищими, якби ми володіли достатніми ресурсами для того, щоб задовольнити попит. У ці важкі часи знання, отримані в рамках програми, більш цінні, ніж будь-коли", - сказала Андрулла Васіліу, єврокомісар з питань освіти, культури та молоді.

Із загального числа студентів, які взяли участь у програмі в 2010/11 академічному році, близько 190 тис. обрали навчання у вищих навчальних закладах в одній з 32 країн - учасниць Еразмус (27 членів ЄС, Хорватія, Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Туреччина, а з 2011/12 р. - ще і Швейцарія). Кількість таких студентів збільшилася на 7,2% у порівнянні з 2009/10 академічним роком.

Працевлаштування в зарубіжних компаніях підтримується програмою, починаючи з 2007 року. Ця можливість набуває все більшої популярності. У 2010/11 академічному році кожний шостий студент - учасник програми скористався такою можливістю. Це зростання на 15% в порівнянні з попереднім роком.

При цьому слід зазначити, що попит значно перевищує пропозицію в більшості країн - учасниць проекту.

Середній щомісячний грант, призначений на те, щоб покрити частину витрат на проживання за кордоном, склав 250 євро - це невелике зменшення в порівнянні з минулим роком, коли грант становив 254 євро. Проте це дозволило більшій кількості студентів скористатися перевагами програми Еразмус.

Крім цього, 40 тис. грантів отримали викладачі - це на 13% більше, ніж у попередньому році.

Освітня мобільність - основний принцип стратегії Європи до 2020 року, спрямованої на створення нових робочих місць і економічний розвиток, а також головна мета ініціативи ЄС "Youth on the Move", заснованої на успіху програми Еразмус.

У вересні минулого року Єврокомісія дійшла до висновків про необхідність модернізації вищої освіти з метою надання студентам більших можливостей для навчання і роботи за кордоном.

До кінця цього десятиліття планується охопити програмою 20% студентської молоді. На сьогодні освіту за кордоном здобувають 10% студентів, гранти Еразмус отримують 4,5% студентів.

Програма Еразмус підтримує не тільки студентів та викладачів, а й вищі навчальні заклади, заохочуючи їх співпрацю.

У листопаді минулого року Єврокомісія презентувала програму Erasmus for All - комплексну програму, що має об'єднати зусилля програми Еразмус та інших європейських і міжнародних проектів у сфері освіти, молоді та спорту. Ця програма має замінити 7 вже існуючих програм.

Бюджет цієї програми на 2014-2020 році складе 19 млрд євро, що на 70% більше, ніж семирічний бюджет існуючих програм.

Дві третини фінансування передбачено на надання грантів на навчання. Решта коштів будуть спрямовані на підтримку співпраці між установами, бізнесом та іншими організаціями.

Освіта.ua
10.05.2012

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!