Як навчання за кордоном змінює особистість

Студенти набувають незалежності, впевненості, навичок критичного мислення та пристрасті до навчання

Як навчання за кордоном змінює особистість

Кожен семестр сотні українців пакують валізи, обіймають своїх батьків і вирушають у подорож, яка змінить їхнє життя та їх самих. І хоча ця подорож справедливо називається навчанням за кордоном, правда в тому, що такий досвід дає людині значно більше, ніж знання, оскільки життя студента змінює не лише те, що відбувається в аудиторіях, але ще більшою мірою й те, що знаходиться за їх межами.

Випадкові зустрічі з місцевими торговцями, випробування невідомою міською транспортною системою, реальне занурення в нову культуру створюють ґрунт для освіти та розвитку особистості. Студенти дізнаються про нову культуру зовсім по-іншому, не так, як вони звикли це робити в аудиторіях, а шляхом безпосереднього переживання нового досвіду.

Коли студенти повернуться додому, вони будуть дивитися на світ і своє місце в ньому зовсім по-іншому. Деякі змінять спеціальність, інші будуть шукати міжнародні групи на території кампусу, а деякі можуть навіть повернутися додому з новою подругою чи другом. Найголовніше, що студенти дізнаються дещо про себе в цьому процесі і, швидше за все, повернуться додому з новими якостями особистості.

1. Незалежність

Навчаючись за кордоном, більшість студентів відокремлені від батьківського дому, його опіки та безпеки. Коли у першокурсника закінчуються гроші, йому нема на що пообідати або замінити порваний одяг, він, замість того, щоб звернутися до своїх батьків, змушений використовувати свої власні мудрість, інтелект, щоб вирішити свої проблеми.

Навчання за кордоном дає студентам можливість нарешті використовувати навички, які їм прищепили батьки й викладачі протягом багатьох років, і застосувати їх в реальних життєвих ситуаціях. Батьки змушені послабити контроль, яким вони захищали від неприємностей своїх дітей так довго, і повірити, що їхні діти зможуть убезпечити себе та бути успішними самостійно.

2. Впевненість

На додаток до незалежності, навчання за кордоном дає студентам можливість відчувати більшу впевненість. Сором'язливий студент, який ховався на задній парті під час мовних курсів, може почати більш активно брати участь у житті студентської спільноти в результаті досвіду спілкування з сім'єю, яка його прийняла, чи сусідами з гуртожитку. Або ж дівчина, яка завжди боялася іспитів, може виявити, що позааудиторний досвід самостійного життя допомагає їй впевненіше оперувати інформацією та краще справлятися з аудиторними завданнями.

Навіть, на перший погляд, найвпевненіші особистості відчувають деяку невпевненість у собі. Життя й навчання в іншій країні часто допомагають зменшити невпевненість, розкриваючи та розвиваючи сильні сторони особистості. А для невпевнених людей такий досвід є шансом набути й розвинути впевненість.

3. Навички критичного мислення

Більшість дітей прагнуть підтримання та схвалення з боку своїх батьків. Діти дивляться на них, як на добре поінформованих, обізнаних  осіб, які більшу частину часу приймають рішення. В результаті діти й підлітки, як правило, переймають переконання й цінності, які їм прищеплюють більш досвідчені батьки, не замислюючись про альтернативи.

Однак, коли студенти занурюються в культуру, яка відрізняється від їх власної, вони починають сумніватися в однозначності власних переконань. Вони більше не покладаються такою ж мірою на вплив своїх батьків, а використовують свої власні навички критичного мислення, щоб сформувати свою думку. Це не означає, що студенти змінять спосіб свого мислення або поведінку, але в той же час вони проймаються більшою повагою до відмінностей у думках і припиняють засуджувати несхожих на них людей.

4. Пристрасть до навчання

Більшість студентів, відвідують університет, щоб більше дізнатися - в цьому суть вищої освіти за кордоном, зрештою. Та початкові причини для навчання не завжди спираються на спрагу до пізнання, як можна було б сподіватися.

У той час, як безліч студентів щиро прагнуть пізнати світ і його різні аспекти, багато інших відвідують коледж або тому, що їх до цього примушували батьки, або тому, що це єдиний спосіб піднятися по кар'єрних сходах. У багатьох випадках студентам не вистачає пристрасті та відповідної мотивації до навчання. На щастя, навчання за кордоном починає їх міняти. Студенти виявляють, що навчання не завжди вимірюється за допомогою оцінки за іспит.

Під час навчання за кордоном лекції та семінари в класі часто поповнюються власними «польовими дослідженнями». Відвідування храмів, музеїв, художніх галерей повертає пристрасть до навчання й пізнання. Відвідування курсів кулінарії, бесіди з місцевими жителями, участь у місцевих святах збагачують життя студента новим типом освітнього досвіду. Замість того, щоб пасивно слухати лекції, студенти живуть пізнанням нового, що й викликає щире бажання вчитися.

Як каже одна зі студенток, що навчалися в Барселоні: «Навчання за кордоном змінило моє життя, Барселона змінила все. І коли я кажу, що все змінилося, я маю на увазі мій світогляд, почуття впевненості, напрям життя, профільний предмет в університеті, вибір соціальних груп, мовні здібності та навіть драйв до навчання».

А інша студентка, провчившись семестр у Парижі, додає: «Не дарма кажуть, що навчання за кордоном змінить тебе. Я не очікувала, але я стала краще вчитися, дізналася, що навчання не завжди відбувається в кабінетах і аудиторіях. Як правило, на нас впливає саме те, що ми дізнаємося поза стінами навчального закладу. Навчання за кордоном відкрило мені очі на події, процеси, що відбуваються у світі, і надихнуло всерйоз узятися за навчання. Час, проведений за кордоном, суттєво вплинув на процес пізнання, він немов оживив його».

У той час, як будь-який досвід навчання за кордоном унікальний, кожен студент повертається додому з пізнанням чогось нового про себе і про світ. Навчання за кордоном не повинно повернути все ваше життя з ніг на голову, щоб бути дійсно корисним, воно просто повинно залишити слід всередині вас.

gooverseas.com
18.01.2016