На ЗНО з історії України зафіксоване збільшення кількості списувань

Спостерігачі зазначають, що під час проведення зовнішнього оцінювання з історії України було зафіксоване збільшення порушень процедури тестування з боку абітурієнтів

На ЗНО з історії України зафіксоване збільшення кількості списувань

Про це йдеться у висновках Громадянської мережі ОПОРА за підсумками спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, що було проведене 19 і 20 червня.

В ОПОРІ нагадали, що ЗНО з історії України посідає третю сходинку серед найбільш популярних тестових предметів у абітурієнтів.

"Це тестування – третє за кількістю учасників після математики та української мови і літератури – пройшло організовано, хоч і зі значною кількістю порушень з боку абітурієнтів. Саме тому, зафіксовано чи не найбільшу кількість випадків вилучення учасників із пунктів тестування", - зазначають спостерігачі.

Посилаючись на дані Українського центру оцінювання якості освіти в ОПОРІ зазначають, що у зв’язку із виявленням фактів порушень порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання з історії України завчасно роботу над тестом припинили 115 осіб.

"Цей показник поступається лише кількості вилучень під час тестування з української мови та літератури, коли 125 абітурієнтів порушили правила проходження ЗНО та були позбавлені можливості продовжити роботу над тестом. Під час тестування з хімії було зафіксовано 62 таких випадки, з іноземних мов – 66, математики – 31, географії – 66, всесвітньої історії – 5", - йдеться у звіті громадянської мережі.

Спостерігачі повідомляють, що переважно учасники ЗНО втрачали право скласти тести через наявність у них мобільних телефонів, які були виявлені за допомогою металодетекторів під час технологічної перерви.

"Попри те, що на вході в кожну аудиторію персонал попереджає учасників тестування про те, що вони не можуть мати при собі засобів зв’язку, фото- та відеофіксуючої апаратури, навушників, друкованих чи письмових матеріалів, на жаль, порушення таки трапляються", - наголошують спостерігачі.

У Громадянській мережі також зазначають, що абітурієнти часто вилучаються з пунктів тестування через наявність у кишенях навушників, причому не підключених до телефону чи плеєра.

"Також, учасники тестування розраховують на можливість скористатися письмовими матеріалами та шпаргалками, тому заздалегідь залишають посібники у туалетах", - йдеться у висновках Громадянської мережі ОПОРА.

Освіта.ua
23.06.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Даша
в нас в аудиторії під час технологічної перерви в одного хлопця знайшли навушники,але його лише попросили їх положити на місце для особистих речей,а в статті йдеться про те,що таких позбавляли права продовжувати писати ЗНО
Илона
А у нас наблюдатель так надушилась старыми духами, что меня тошнило и страшно разболелась голова. Жара, духота, волнение... И вонь неимоверная
Окда
Кхм,значит с этим центр не доволен,а не говорят о хамском отношении к абитуриентам,лично со мной отнесся инструктор по хамски,и я считаю говорить такие слова это предел..Цитирую : "ты что целую ночь бухала" -эти слова чисто настоящие,без вранья,вот за такими и нужно делать проверки,на то умеют ли они общаться с людьми нормально или нет,а не вечно винить нас,все свои ошибки и взлеты мы знаем..А вот за ними нужно посмотреть хорошенько..
Оптиміст
аби тільки бали не врізали через це =