Спостерігачі позитивно оцінили проведення ЗНО з української мови

У громадянській мережі ОПОРА, яка проводить спостереження за дотриманням процедур ЗНО, повідомили, що задоволені організацією і проведенням ЗНО з української мови і літератури

Спостерігачі позитивно оцінили проведення ЗНО з української мови

Для спостереження за дотриманням процедур ЗНО його учасниками та персоналом пунктів тестування під час проведення зовнішнього оцінювання з української мови та літератури було залучено 260 представників Громадянської мережі ОПОРА, які здійснювали спостереження у 16 регіонах України.

"Організація та проведення зовнішнього незалежного оцінювання з найбільш масового предмета – української мови та літератури – пройшла успішно", - заявляють в ОПОРІ.

В організації зазначають, що одними з найважливіших критеріїв, які дозволяють зробити позитивні висновки за результатами спостереження, є те, що тестові завдання та також тема власного висловлювання не були відомими учасникам ЗНО до початку основних сесій.

Також результати спостереження громадянської мережі свідчать про те, що всі учасники тестування були забезпечені зошитами із тестовими завданнями та бланками для відповідей із якісним друком, організовано належний рівень підготовки персоналу пунктів тестування, які проводили незалежне оцінювання.

"Помилки та порушення, які все ж таки зафіксували громадські спостерігачі, загалом не впливатимуть на визначення результатів оцінювання знань учасників", - йдеться у релізі громадянської мережі.

В ОПОРІ повідомили, що під час двох сесій з української мови та літератури металодетектори переважно застосовувалися під час технологічної перерви. В окремих пунктах абітурієнтів перевіряли на вході до пункту тестування, а також у коридорах, після виходу з туалету (Вінницька, Донецька, Дніпропетровська, Херсонська області).

Водночас, спостерігачі ОПОРИ зауважують на нерівномірному використанні металошукачів різними регіональними центрами оцінювання якості освіти під час проведення ЗНО з української мови і літератури.

"Так, прилади застосовувалися на пунктах тестування, де були присутні спостерігачі, у Львівській, Рівненській, Волинській, Івано-Франківській, Харківській областях. У Києві, Черкаській, Донецькій та Луганській областях технологічна перерва взагалі не оголошувалася", - повідомили в ОПОРІ.

Зважаючи на таку непропорційність та вибірковий підхід у застосуванні металодетекторів, Громадянська мережа ОПОРА звернулася до Українського центру оцінювання якості освіти з пропозицією забезпечити уніфікований підхід до контролю за дотриманням процедур ЗНО його учасниками в частині, що стосується використання металошукачів.

На думку громадських спостерігачів позитивним прикладом боротьби із порушеннями в частині використання мобільних телефонів є практика, зафіксована в одному з пунктів тестування у Дніпропетровську, де перед початком роботи з тестом уповноважена особа разом з працівником ДСО попереджали абітурієнтів про можливу перевірку металодетектором і пропонували тим, хто все-таки має телефон, покласти його у спеціально відведене місце для особистих речей учасників.

Для отримання інформації про перебіг ЗНО у 2013 році приєднуйтесь до групи "Абітурієнт 2013" Вконтакте та сторінки Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
11.06.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ggg
Вірю...?
Валерия
И самое главное,что большинство сдали ЗНО,без каких либо нарушений,в нашем пункте хоть и не проверяли с метало-искателями,но тем не менее все были честны,верили абитуриентам на слово,и как таковых претензий нету..