Регіонал вважає, що ЗНО призведе до більш витонченої корупції

Автор провладного законопроекту про вищу освіту Григорій Калетнік вважає, що безальтернативне запровадження системи ЗНО не гарантує об’єктивного визначення рівня знань школярів та абітурієнтів

Регіонал вважає, що ЗНО призведе до більш витонченої корупції

Таку думку висловив член Партії регіонів, один із співавторів провладного законопроекту про вищу освіту Григорій Калетнік, коментуючи необхідність реформування освітнього законодавства на своїй сторінці у Facebook.

"Не розумію занепокоєність авторів інших варіантів законопроектів про вищу освіту щодо ЗНО, адже законопроект 1187 не відміняє тестування. Він передбачає звернення більшої уваги балу атестата та вступним іспитам у вуз", - зазначає депутат.

"Багато науковців справедливо вважають, що масове, до того ж безальтернативне, запровадження системи ЗНО зовсім не гарантує об’єктивного визначення рівня знань школярів та абітурієнтів і в майбутньому неминуче призведе (або вже призводить) до виникнення чергових, ще більш витончених корупційних схем", - пише Калетнік.

Він також пригадав незручності системи ЗНО, зокрема, некоректно складені тести та помилки у них, а також проблематичність доїзду до пунктів тестування.

"Але це ще не всі проблеми. На думку експертів, тестування може негативно вплинути на ерудицію підростаючого покоління. Тести не привчають дітей до вербалізації знань і розв'язання завдання, а коли нема комунікації між учнем і вчителем, тоді здатність легко висловлювати власні думки і ідеї в усній формі поступово втрачається. Також тести не передбачають написання власного варіанту відповіді, що призводить до втрати логічного мислення", - зауважує Калетнік.

Він висловив переконання, що система ЗНО показує лише рівень знань по тих предметах, які здавав випускник школи.

"Але ж потрібно враховувати й інші оцінки по предметах шкільної програми, адже вони показують загальний рівень знань абітурієнта. Що ж тоді робити тим випускникам шкіл, які не мають сертифікатів ЗНО, але мають бажання здобути вищу освіту? Як мотивувати їм відмову у цьому праві, якщо вони хочуть навчатися за власний кошт?", - зазначає співавтор провладного законопроекту про вищу освіту, народний депутат Григорій Калетнік.

Освіта.ua
10.04.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
мила
нельзя было допускать их к власти. благодаря ОЧЕНЬ многим учителям они имеют перевес в парламенте. думать раньше надо было.
Я
Аргемент про проблематичність доїзду до центрів тестування - найбезглуздіший. Адже абітурієнту легше доїхати до свого обласного центру чи іншого міста області ніж добиратись до обраного вуза на іншому кінці країни. Наприклад, моя дочка здавала ЗНО в сусідньому райцентрі за 40 км, а поступила в Київ за 300 км. Як думаєте, куди легше доїхати!???
максим
ЗНО - рулит!!!!! это действительно шанс поступить без взяток!!! А вот экзамены - это реальный бред!!! нельзя отбирать у умных, но небагатых детей шанс на высшее образование
студент
он такой же идиот как и его президент
некто
И таки отменят ЗНО! Найдут тысячи причин, и ВУЗы с ними в этом споются. Кому же охота деньги терять? А жаль... Хорошая была идея.
Tana
524
rit@
Якраз ЗНО і зрівняло в правах усіх і прибрало хоч трохи корупцію. Для моїх дітей - це єдиний спосіб навчатися у виші !!! хай навіть нам далеко добиратися, хай тести недосконалі... Але для всіх - тести однакові. І для багатих, і для бідних.. І останнім - це шанс, і заради цього треба вчитися... Підозрюю, що якщо ПР повернуть у внз вступні, то за ЗНО може бути майже максимум, але вступні успішно складуть лише ті, хто має пройти... Чи не так, панове регіонали? шановні депутати, залиште у спокої ЗНО, ваші діти вчитимуться за кордоном, а наші хоч би тут мали шанс....
Сергій
Знову хочуть повернути хабарі при вступі! Тому користуються всілякими мудрими фразами та зворотами! Ганьба!
ххх
Не розумію, як може писати закон про вищу освіту така некомпетентна людина, як Калетнік. Цитую його слова: "Також тести не передбачають написання власного варіанту відповіді, що призводить до втрати логічного мислення". І хочу запитати, чи він хоч бачив ті тести, наприклад, з математики, якщо пише такі дурниці? Адже вся третя частина такого тесту передбачає самостійне знаходження правильної відповіді. І якщо б не було економії коштів на тестуванні, то залишились би й завдання з повними розвязаннями задач, за якими можна було прослідкувати за логічним мисленням учня. І не винне тестування, що такий високий чиновник чув лише про один тип закритої форми тесту і не має зеленого поняття про їх інші форми. А щодо інших зауважень, то відвідувачі сайту вже висловили їх до мене.
sceptik
Странно,что опаздывают с эхом ККС-боты и коммуняки с самопиаром.Скучновато без них.)))
антидот
Лена,как я Вас понимаю!!!!ЗНО-это единственное,до чего ПРдуны не добрались!Допускать этого нельзя ни в коем случае!Будущее свое и своих детей нужно защищать.
aladdin85
Категорично заперечую проти такої позиції.
Лена
Я, БЛИН, УЖЕ НЕНАВИЖУ ЭТОГО ИДИОТА!!! НУ КАК НАСТОЛЬКО ТУПОЙ ЧЕЛОВЕК МОЖЕТ ЗАНИМАТЬ ТАКУЮ ДОЛЖНОСТЬ????
Bogdana Zasuha
1."Він висловив переконання, що система ЗНО показує лише рівень знань по тих предметах, які здавав випускник школи" - а втупні іспити покажуть знання по якимось іншим предметам? 2."Він також пригадав незручності системи ЗНО, зокрема, некоректно складені тести та помилки у них, а також проблематичність доїзду до пунктів тестування" - а на вступні інспити декілька разів приїхати (я не думаю що він буде лише один) та ще й до декількох ВУЗів - не буде проблемно? Некоректно поставлені запитання на вступному іспиті не виключені?
Bogdana Zasuha
Для Bogdana Zasuha: І якщо пропонується ввести вступні інспити та залишити ЗНО - то це все взагалі для чого? Невже всі проблеми в країні вирішили, залишилось лише владнати питання з отриманням хабарів при проведенні вступної кампанії.
вчитель
Саме зно дало можливість поступити моїй дитині в один із найпрестижніших київських вузів.Із досвіду,введення вступних іспитів - фінансова кабала для незаможних батьків.
i am
ну якщо ж ви і назвали себе вчителем то мабуть не поступити а вступити буде краще, але з вашими думками я погоджуюся)
Коментувати