Відбулась апробація методу комп’ютерного тестування

Для апробації комп’ютерного тестування було використано тест загальної навчальної компетентності, який, на відміну від предметних тестів ЗНО, дає можливість оцінити здатність особи здобувати нові знання

Відбулась апробація методу комп’ютерного тестування

13 – 14 березня 2012 року відбулося комп’ютерне тестування учнів 10 – 11 класів Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Як повідомляє прес-служба Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти, основна мета комп’ютерного тестування – розвиток нових технологій проведення зовнішнього незалежного оцінювання та проектування організаційно-технологічних засад функціонування навчально-екзаменаційних центрів у системі ЗНО.

Комп’ютерне тестування вже використовується понад три роки для моніторингу навчальних досягнень школярів в областях, що відносяться до зони обслуговування Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Для цього використовується програмно-апаратне забезпечення, що розроблене фахівцями регіонального центру.

Для апробації комп’ютерного тестування було використано тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК), який, на відміну від предметних тестів ЗНО, дає можливість оцінити здатність особи здобувати нові знання на основі вже набутого навчального і життєвого досвіду.

Експеримент з упровадження ТЗНК у систему ЗНО проводиться в Україні упродовж 2010 – 2012 років Українським центром оцінювання якості освіти спільно з Національною академією педагогічних наук України.

Базовими предметами ТЗНК є українська мова та математика, адже предметні основи цих дисциплін визначено як складники загальної навчальної компетентності. Тест складається з 6 окремих секцій і містить завдання з вибором однієї правильної відповіді та завдання з короткою відповіддю. Загальний час виконання завдань – 120 хвилин.

13 та 14 березня 2012 року тест загальної навчальної компетентності склали понад 3000 старшокласників. За результатами тесту було підготовлено експрес-звіт з докладними статистичними даними по завданнях тесту і категоріях учасників апробації.

Отримані в результаті апробації тесту дані дозволять суттєво розширити масштаб пілотування ТЗНК – до вже існуючих результатів 7500 студентів 1 курсів, що проходили це тестування у вересні 2011 року, тепер додано результати виконання тесту ТЗНК близько 1500 учнями 10 класів Чернівецької області і майже 1500 учнями 11 класів Івано-Франківської області.

Аналітичні дослідження успішності виконання тесту ТЗНК різними категоріями учасників проведуть фахівці відділу наукового забезпечення Українського центру оцінювання якості освіти, вони будуть використані для визначення майбутнього формату використання ТЗНК у системі вступу до вищих навчальних закладів України.

Крім того, робочою групою з проведення апробації комп’ютерного методу тестування підготовлені пропозиції до Українського центру оцінювання якості освіти щодо використання комп’ютерного тестування для проведення діагностичного тестування абітурієнтів, завдяки якому учасник такого тестування отримає оперативну оцінку його готовності для проходження тестів ЗНО.

Освіта.ua
23.03.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Sceptik
Очень интересно увидеть результаты ТЗНК.
Харьков
При чем тут балл аттестата? Бал аттестата ставиться только за 11 класс, а ЗНО сдается за весь курс. балл ставиться в соответствии с профилем обучения и соответствующим уровнем: стандарт, академический, профильный. Я учитель химии, в 11 классе уровень стандарта (уровень ознакомительный - ни уравнений реакций, ни задач програмою не прдусмотрено), ставлю ребенку 10 баллов, но знать не знаю, что ему стукнет сдавать ЗНО по химии, где предусматриваются знания на профильном уровне. Дите заваливается, но я-то тут причем? Бал аттестата действительно не нужен, он коррупционный по сути, но сравнивать его с результатами ЗНО и ТЗНК некоректно.
Sceptik
Для Харьков: Это что ж за уровни такие?!Что это за химия без уравнений реакций и задач?? Закончив стандартную советскую школу без репетиторов реально было отлично сдать экзамены в вуз.Сейчас после такой вот учебы( ознакомительной???!!!), оцененной в 10-12 баллов, выпускник сдает ЗНО на 140 баллов! Как может ученик знать химию в 11 классе,если он не учил ее в предидущих.Это не реально!Химия - не литература! Так что это Ваши, уважаемый, доводы некорректны.И балл аттестата имел бы смысл,если бы его выставляли после и согласно ЗНО.К сожалению,большинству современных учителей совершенно безразличны знания учеников!
Коментувати
ЛПТ
А было бы очень интересно ознакомиться с результатами пилотного ТЗНК – среди 7500 студентов 1-х курсов ВУЗов, проведённых в сентябре 2011 года. И ещё более интересно сравнить эти самые результаты с баллом аттестата. Сами студенты отзывались о своих ответах как-то очень кисло.
Анна
Якщо у мене у 10-му класі було 8 балів з інформатики і у 11-му було 8 балів з хімії, то я згідно нового наказу не отримаю срібну медаль? Чи наказ №116 від 07.02.2012 року діє тільки з 1-го вересня? Дякую.
училка
Для Анна: з 1 вересня)) так що повинні нагородити!
Коментувати