Затверджено нове положення про громадське спостереження за проведенням ЗНО

Міністерством освіти затверджено документ, що визначає організаційні та функціональні засади громадського спостереження за проведенням ЗНО

Затверджено нове положення про громадське спостереження за проведенням ЗНО

Громадське спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників шкіл має на меті забезпечення його відкритості та прозорості, широкого та об'єктивного інформування громадськості про його перебіг.

Відповідно до норм затвердженого положення, громадське спостереження буде здійснюватися на декількох етапах організації та проведення ЗНО, зокрема під час реєстрації абітурієнтів на тестування, проведення ЗНО в пунктах тестування, перевірки та оброблення бланків відповідей учасників та розгляду апеляційних заяв абітурієнтів.

Громадське спостереження не поширюється на розроблення та виготовлення тестів до моменту їх оприлюднення, організаційно-технологічні процеси, пов'язані із підготовкою до проведення ЗНО та технічні заходи, що вживаються для адміністрування програмно-апаратних комплексів, що використовуються для обробки та перевірки результатів ЗНО.

Спостереження за проведенням ЗНО може здійснюватися громадськими організаціями, батьківськими комітетами, піклувальними радами навчальних закладів та засобами масової інформації.

Громадські спостерігачі, після процедури реєстрації, матимуть право бути присутнім в пунктах реєстрації абітурієнтів, в пунктах тестування, аудиторіях, центрах обробки, пунктах перевірки, на засіданнях апеляційної та регламентних комісій, вести фото- та відеозйомку, аудіозапис на всіх етапах проведення ЗНО, крім періоду безпосереднього виконання абітурієнтами завдань в аудиторіях.

Реєстрація громадських спостерігачів буде здійснюватися Українським та регіональними центрами оцінювання якості освіти.

Затвердженим положенням також унормовані інші особливості діяльності громадських спостерігачів під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Нагадаємо, у відповідності з календарним планом проведення тестування, ЗНО-2012 розпочнеться 15 травня та триватиме до 7 червня. Додаткову сесію ЗНО буде проведено з 18 до 23 червня.

Реєстрація учасників, які виявили бажання взяти участь у тестуванні в 2012 році, розпочинається 1 січня.

Освіта.ua
29.12.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів