Підтримка ЗНО серед українських громадян зростає, - результати опитування

Фонд Демократичні ініціативи презентував результати загальнонаціонального опитування, що було проведено на замовлення Альянсу USETI

Підтримка ЗНО серед українських громадян зростає, - результати опитування

Директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна та директор Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (USETI Legacy Alliance) Ярема Бачинський під час прес-конференції розповіли про результати загальнонаціональних опитувань, що були проведених у квітні і вересні 2011 року.

Опитування мали на меті вивчення громадської думки щодо питань вступу до вищих навчальних закладів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Порівняння даних двох загальнонаціональних опитувань, проведених у квітні і вересні 2011 року, засвідчує, що в Україні вже сформувалася стабільна громадська думка стосовно підтримки зовнішнього незалежного оцінювання, як вирішального критерію для вступу до вищих навчальних закладів, зазначили організатори опитування.

Важливим є те, що ЗНО позитивно оцінюється прихильниками різних політичних сил, що свідчить про те що, незалежне тестування об’єднує країну, підкреслили організатори дослідження.

Отже, впроваджена система вступу до вищих навчальних закладів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) підтримується переважною більшістю населення України, причому ця підтримка з роками зростає: у грудні 2008 року її підтримували 42% респондентів (не підтримували 34%), у березні 2011 році – 46% (не підтримували 30%), а у вересні 2011 р. – вже 50% (не підтримували 27%).

У "цільовій" групі – тих, чиї діти, діти рідних та близьких чи вони самі вступали до ВНЗ, тобто безпосередньо стикалися з системою вступу за результатами ЗНО – підтримка є істотно вищою: підтримують вступ за ЗНО 64% (у березні – 55%), не підтримують – 22% (у березні – 30%).

Лише 26% опитаних громадян вважає більш об’єктивною колишню систему вступу до ВНЗ за результатами іспитів, які проводили ВНЗ (у березні таких було 29%).

На думку переважної кількості респондентів вступні іспити до вузів є корумпованим етапом вступної кампанії. 71% респондентів відповіли, що корупція є досить поширеною під час вступних іспитів. А у цільовій групі, тобто тих хто безпосередньо причетний до вступу таких 83%.

Найменш поширеною, на думку опитаних громадян, є корупція при зовнішньому незалежному оцінюванні: 30% вважають, що вона є поширеною, а 38% – що ні.

Серед тих, чиї діти, діти родичів та близьких друзів чи вони самі проходили зовнішнє тестування, 62% були повністю чи переважно задоволені тим, як воно було проведено (26% - ні).

Основними недоліками вступу до ВНЗ за результатами ЗНО громадяни вважають насамперед недостатню підготовку випускників шкіл до тестування (33%, у "цільовій" групі – 33%), у недосконалості тестів (31%, у "цільовій" групі – 37%) та у тому, що немає впевненості у чесності проведення тестування (25% серед населення і 30% у "цільовій" групі).

Більшість опитуваних налаштована проти пропозиції, щоб при вступі до ВНЗ до результатів ЗНО та бала атестата додавався вступний іспит, який проводитимуть ВНЗ.

Натомість вирішальне значення при вступі повинні мати результати зовнішнього оцінювання – так вважає більшість опитаних (38% і 49% у "цільовій" групі).

Також, організатори опитування зазначили, що останнім часом у громадській думці істотно зросло розуміння суспільної важливості проблем вдосконалення якості вищої освіти. У березневому опитуванні це питання відносили до завдань першочергової важливості 32%  населення України, у вересні – 38%.

Загальнонаціональне опитування населення України було проведено Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва на замовлення Альянсу USETI. Усього за загальнонаціональною квотною вибіркою з 18 по 27 вересня 2011р. було опитано 2010 респондентів у всіх територіально-адміністративних одиницях України.

Освіта.ua
07.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Магістрант
ЗНО это бред, который нужен для стандартизации мышления украинцев в примитивном и обрывочном русле. Высшее образование должно быть целостным и системным, а ЗНО прямо направлено против этого. ДОЛОЙ ЗНО!
///
Для мама: Дуже у Вас хороший бал за атестат - 190 і відповідає балам ЗНО. Середні бали атестата не можуть перевищувати бали ЗНО, бо на ЗНО діти здають ті предмети, що найкраще знають, а не всі, які вивчали в школі. Якщо порівняти бали атестатів і бали ЗНО, то це показує рівень школи, а не абітурієнта. Завищені середні бали атестата говорять про низькі вимоги, або прояви корупції в даній школі.
NN
Для ///: В том то и дело, что таких учеников, у которых средний балл аттестата превышает оценки по ЗНО очень много. Поэтому средний балл и надо отменить - коррупция это и больше ничего. А при конкурсном отборе такие ученики получают несправедливое преимущество.
///
Для NN: Повністю підтримую!
Коментувати
студент-історик
Мені цікава думка:якщо в мене було по ЗНо 727.7 в сумі з атестатом (зно 551.5) то це було погано?я не був відмінником,хорошист..ЗНО це гарний шанс простим смертним вступити до ВНЗ
мама
Краще ЗНО нічого не придумаєш. Якщо вчишся, то тести не важкі й написати їх на добру оцінку реально. Не платили ні за ЗНО, ні репетиторам. Здавали 4 предмети. Найвижче - 200 балів математика. далі - 199, 196, 191 - фізика.Повірте, не було в Україні вузу куди б ми не поступили. А ми звичайна сімя з невеликими доходами. От що не потрібно, так це - бал атестата. Бо як показує практика - його дуже легко купити. Це добре видно на системі "Конкурс" - у багатьох медалістів дуже низькі бали за ЗНО. А ось хто вчився у фізматліцеях ті знають, що медаль отримати там дуже важко, ба навіть просто 10. Тому у нас при таких високих балах за ЗНО атестат всього 190.
Леся
Дуже задоволені тестуванням. Воно дає шанс простим людям вступати у вузи. Тільки погано, що у медичні інститути вступають на платні місця діти з балами 640 -600 і менше. Які з них будуть лікарі? Але це проблема не ЗНО, а інститутів та всього суспільства. Мудріші з кращими балами але без грошей не можуть потягнутись. А тупі сміються - головне, щоб татко мав гроші і не будемо "напрягатись". А так - ЗНО показує дуже правильно, хто вчився, має голову і мислить, а хто - тільки понтувався.