В УЦОЯО підбили підсумки зовнішнього оцінювання

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева взяла участь у прес-конференції, що була присвячена підсумкам ЗНО

В УЦОЯО підбили підсумки зовнішнього оцінювання

Ірина Зайцева наголосила, що восени Український центр оцінювання якості освіти планує оприлюднити звіт щодо аналізу тестів ЗНО з кожного предмета. За словами директора УЦОЯО, звіт надасть можливість зрозуміти, чи є сенс додавати або вилучати завдання з метою удосконалення тестових завдань.

"До Українського центру оцінювання звернувся ректор одного з вищих технічних навчальних закладів, через те, що на його думку, тести з математики були занадто легкі", - повідомила Ірина Зайцева.

"Проте, із завданням на знання теореми Піфагора, в якому абітурієнти мали обрати один вірний варіант із чотирьох запропонованих, не впоралися 30% учасників тестування з математики", - зазначила директор УЦОЯО.

"Перевірка тестових робіт з англійської мови засвідчила, що майже 20% бланків розгорнутої відповіді виявилися пустими", - додала вона.

Ірина Зайцева також нагадала, що цього року відбудеться апробація тесту, що має на меті перевірку загальної навчальної компетенції. Апробація проходитиме серед студентів І-ІІ курсів вищих навчальних закладів у вересні-жовтні цього року. Результати перевірки, за словами керівника УЦОЯО, будуть доступні на сайті центру.

Директор центру також повідомила, що тест загальної навчальної компетенції (ТЗНК) є пілотним проектом та впроваджуватиметься протягом трьох років. Цього року має відбутися апробація проекту в вузах України, а наступного проаналізовано підсумки.

Від отриманих результатів залежатиме, чи буде цей інноваційний досвід впроваджено на всеукраїнському рівні, зазначила Ірина Зайцева.

Нагадаємо, Міністерством освіти вже затверджено програми ЗНО, у відповідності з якими мають бути розроблені завдання для проведення тестування у 2012 році.

Як відомо, у зв’язку із проведенням в Україні фінальної частини Євро-2012, зовнішнє оцінювання у 2012 році має розпочатися 14 травня та завершитися 7 червня. Календарний план підготовки та проведення тестування буде затверджений окремим наказом Міністерства освіти.

Освіта.ua
28.07.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дядя Рома из Дурдома
ой не знаю, если отменят средний бал атестата, школьники перестанут ходить в школу(по себе знаю), когда заканчивал в 2011 ходил только ради атестата
мері
Бали атестату і медаль неповинні враховуватися адже їх просто підробити!Я проти цьго(хоча мала і те і інше)
Катя
Я считаю,что следует отменить бал аттестата потому что учителя бывают разные и отношение к тебе ,знаю по собственному примеру.......Посмотрев рейтинги можно увидеть ,что так называемые "отличники" с балами 180 получают по ЗНО по 150.И как "отличники" могли так ошибаться?!
Дмитро
ні.
Светла
Бали за атестат, однозначно, треба відмінити. Достатньо подивитися на те, як виріс бал у випускників цього року. Такі генії? Ні,подивіться, як різняться у багатьох результати тестів й атест. бал. А от за медаль, можливо, варто було б нараховувати балів 5, не більше. Медалі "зробити" важче. Медалістів перевіряють, хоч і поганенько. Та й усій школі медалі не зробиш. А міністерству варто було б труснути ті школи, де у більшості випускників завищені бали атестатів.
я
Для Светла: думаєш міністерство не знає ???
Aleksey
Нетільки атестат непотрібно враховувати, а й медаль. Впринципі вона теж нічого не варта!!! У 2009 році було найкраще, коли враховувались одні тести.
Коментувати
Olya
ТЗНК, можливо, краще ніж бал атестата при вступі до ВНЗ. Бо з тими балами атестатів просто немає слів... Ще два роки назад в школах 12 балів майже не ставили, бо для цього треба було знати додатковий матеріал, що не входить в шкільну програму, а в цьому році вже всі випускники вчились на «12» і по всіх, без виключення, предметах. Дарма, що мало випускників, зате всі вундеркінди!!!
Злюка
Цікаво... У нашій школі на самому видному місці вивішують результати ЗНО у відсотковому відношені. Щоб всі знали, який вчитель "працює на результат" а який ні. Збираються педради, наради, семінари в районі, в школі та вказують яке місце зайняли діти за результатами ЗНО серед інших шкіл... І нікого не хвилює, що участь в ЗНО з фізики брало участь 2 учні, які отримали 170-180 балів, а з історії 38 учнів і бали тут 120-199.
Элла
да вы уже надоели с вашими тестами.эти тесты толком знания и не показывают,только нервы одни тратятся.
Aleksey
А, що по-твоєму знання показує?
Коментувати
Мария
господи, они уже не знают, какие на детях эксперименты ставить только-только от ВНО оклемались, а тут еще новое УГ готовят :/
абітурієнт,який підтримує зно
А чого аналіз тестів восени? Можливо потрібно його зробити зараз? Чого затягувати?