Як відбувається пробне зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

Процедура проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання практично не відрізняється від процедури проведення основної сесії ЗНО, яка пройде в червні поточного року

Як відбувається пробне зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

Ті, хто зареєструвався на пробне ЗНО, зможуть 2 і 9 квітня цього року в повній мірі відчути особливості цьогорічного складання зовнішнього незалежного оцінювання. А учасники ЗНО-2011, які вирішили не проходити пробне тестування, або з будь-яких інших причин не беруть участі у пробному ЗНО, зможуть у цій статті ознайомитися з процедурою його проведення.

Отже, для того щоб пройти пробне тестування ви маєте зайти на свою персональну сторінку на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти та роздрукувати звідти запрошення на пробне ЗНО.

У запрошенні буде вказано місце проведення пробного тестування (може бути два різних місця - на кожну дату своє).

Бажано поїхати за вказаною адресою заздалегідь. Це дозволить вам уникнути однієї великої проблеми - запізнення на тест через невірний розрахунок часу. Бажано зайти до приміщення, де має проходити тестування і спитати, чи буде воно тут проводитися? Краще зробити так, ніж потім кусати лікті перед закритими дверима в день тестування, запізнившись на якихось 3-5 хвилин.

     

Для проходження пробного тестування вам буде необхідно взяти із собою паспорт (або свідоцтво про народження), запрошення на ЗНО (якщо у вас їх два - не переплутайте) та квитанцію про оплату пробного ЗНО (якщо їх дві, подивіться, щоб номер на квитанції збігався з номером на запрошенні). Обов'язково візьміть кулькову чи гелеву ручку (а краще дві) з чорнилом чорного кольору.

На бланках запрошень у вас може бути написано "прибути до 10.45". Постарайтеся приїхати до десятої години тридцяти хвилин. Тоді у вас буде час спокійно пройти до пункту тестування.

Приїхавши до пункту тестування - пошукайте перед входом "Алфавітний список учасників пробного тестування", який має вивісити черговий на пункті. Якщо він є (за правилами має бути) - знайдіть себе у списку і подивіться номер аудиторії, в якій ви будете здавати пробне тестування.

Якщо вас у списку немає - це може бути пов'язано з тим, що в будівлі два пункти тестування і список з вашим прізвищем знаходиться в іншому місці.

При вході до пункту тестування черговий перевірить у вас документи, а також запитає, чи знаєте ви номер своєї аудиторії.

Біля аудиторії має знаходитись список учасників пробного тестування з номером місця. Всі столи в аудиторіях мають бути пронумеровані.

Вимкніть мобільний телефон, дістаньте все, що вам необхідно, все інше (куртку, сумку) кладете на спеціальний стіл (звичайно біля входу в аудиторію).

Об 11.00 інструктор у вашій аудиторії зачитає ваші права і обов'язки, і абітурієнт під номером 3 (або наступний за ним, якщо третього немає) розписується в протоколі про непошкодженість пакета з тестовими завданнями.

Після цього вам роздадуть бланки відповідей (один або два (А або А і Б, в залежності від тесту).

Далі інструктор має наклеїти на ваш бланк штрих-код. У абітурієнта під номером 1 має бути штрих-код під номером 1. Якщо бланків 2 (А і Б) то на бланку А наклеюється один штрих-код, а на бланку Б - ще два (з обох сторін).

Потім вам роздадуть тестові зошити. Відкривати їх поки що не треба. Краще подивіться, чи збігається номер зошита з номером вашого робочого місця (мають збігатися номери: робочого місця, штрих-коду на бланку відповіді і зошиту). Якщо номери збігаються - пишете на звороті бланка А, що з правами та обов'язками ознайомлені, номери збігаються.

Якщо номери не збігаються - пишете, що номер місця - такий-то, номер бланка - такий-то і номер зошита такий-то.

Номер зошита на бланку відповіді позначаєте хрестиком чорною ручкою у відповідному полі.

Потім перевіряєте зошит на наявність усіх сторінок (українська мова та література, математика, хімія, історія України, географія - 16 сторінок, іноземні мови - 12, біологія - 15, фізика - 20). (Кількість сторінок у тестовому зошиті з російської мови наразі не відома, - авт.)

Після цього, інструктор пише на дошці час початку тесту і час закінчення цього тесту (українська мова та література, а також фізика - 180 хвилин; математика, історія України, географія, російська мова, хімія - 150 хвилин; іноземні мови і біологія - 120 хвилин).

Списувати не варто і нервувати теж нема чого. Якщо будете погано себе вести або списувати - вас виженуть з аудиторії.

Інструктори під час тесту не мають права користуватися телефонами, комп'ютерами тощо, відповідати на ваші запитання за змістом тесту або відволікати вас від роботи над тестом без поважної причини.

За 15 хвилин і за 5 хвилин до кінця тесту, інструктор має вас попередити, що час закінчується.

Після закінчення тесту вам скажуть, що результати ви підрахуєте самостійно і нададуть для цього інформаційний листок "Як визначаються результати ЗНО з предмету".

Вам так само мають дати "ключі" до бланка А та, якщо у вас є, - до бланка Б. Тестові зошити ви також забираєте з собою. За "ключі" та інформаційний листок ви маєте розписатися в протоколі.

Якщо ви запізнилися, або приїхали без всіх необхідних документів і вас не допустили до пробного тестування, то після закінчення тесту ви маєте право протягом трьох днів забрати у відповідального співробітника пункту тестування свої матеріали (тестовий зошит, бланки відповідей, "ключ" до відповідей і пам'ятку).

Автор: Костянтин Чабала, спеціально для Освіта.ua.

Освіта.ua
01.04.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ангеліна
Доброго дня , у мене немає змоги приїхати на пробне ЗНО , але хочеться отримати завдання . Що робити в такому разі?
Яна
Да я хочу
Абітурієнт_2011
Проблема з написанням цифри ЧОТИРИ! У пробному ЗНО з Математики та Історії України в прикладі написання цифр використовується "друкована" форма "4". ("Прапорець"). А в тому ж самому місці (прикладі написання цифр) бланку самоперевірки та у відповідях використано "прописний" варіант схожий на велику букву "Ч". Отже необхідно писати "Прапорець", що складно, чи "Ч" для цифри чотири? На сайті УЦОЯО відповідь на це запитання (N 5392) не надано. Є відповіді на запитання 5391 і 5394
яяя
Влад,я писала английский.ОЧЕНЬ легко
Влад
у меня тоже 26ть всего набрал :/ тексты вроде не сложные но лексика это просто ужас ://
Андрій
Я писав....ДУЖЕ важкий тест, тільки половина завдань правильні..
Влад
кто сегодня писал английский ?
Екатерина
Очень хочу пройти тесты