Особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2011 році

Зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів, які вирішили стати студентами вищих закладів освіти, відбудеться із 2 до 24 червня 2011 року

Особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2011 році

Під час зовнішнього оцінювання абітурієнти будуть складати тести з української мови та літератури (обов’язково), математики, історії України, фізики, хімії, географії, біології, англійської, німецької, французької, іспанської мов. Уперше у 2011 році абітурієнти отримають можливість скласти тест із російської мови.

Тести із математики, історії України, фізики, хімії, географії, біології за бажанням абітурієнтів будуть перекладені російською, угорською, молдавською, польською, румунською, кримськотатарською мовами.

До 5 липня 2011 року учасники зовнішнього оцінювання отримають свої результати. Також, до 5 липня 2011 року планується розгляд апеляцій учасників зовнішнього оцінювання.

     

Зовнішнє оцінювання у 2011 році, в основному, проходитиме за технологічною схемою і методикою, що були успішно апробовані в попередні роки, і підтвердили свою ефективність.

Однак, у зовнішньому оцінюванні в 2011 році запроваджуються деякі новації:

Удосконалення процедури реєстрації бажаючих взяти участь в зовнішньому оцінюванні. Якщо у попередні роки майбутні абітурієнти для реєстрації змушені були відвідати пункт реєстрації та інколи стояти там у чергах, то у 2011 році кожен бажаючий зможе зареєструватися не звертаючись до пункту реєстрації. Для цього йому потрібно "скачати" із сайту Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), чи сайтів регіональних центрів спеціальну програму, розроблену спеціалістами УЦОЯО, та з її допомогою сформувати пакет документів, який відправити поштою до регіонального центру. Подібну операцію він може здійснити безліч разів. Якщо ж абітурієнт не може чи не хоче реєструватися самостійно, то у нього зберігається можливість заповнити документи в пунктах реєстрації, що будуть працювати в Україні.

Доступ до програми реєстрації буде відкрито з 9-00 год. 1 січня 2011 року. Пункти реєстрації розпочнуть роботу о 9-00 год. 3 січня. Завершиться реєстрація 28 лютого о 24-00 (за штемпелем поштового відділення).

Внесені зміни до специфікації тестів із окремих предметів.

Так, у тестах із історії України, біології, географії уперше будуть використовуватися завдання, що передбачають коротку відповідь множинного вибору. Такі ж завдання будуть запропоновані абітурієнтам і під час пробного тестування.

Йдучи назустріч побажанням абітурієнтів, у 2011 році збільшено до 150 хв. час на виконання тесту з історії України та географії.

Також у тестах із іноземних мов зменшено кількість завдань із 51 до 46.

У тестах із деяких предметів проведено перерозподіл тестових завдань за змістовими лініями.

У зв’язку із змінами в специфікаціях тестів Український центр оцінювання якості освіти наголошує на недоцільності використання для підготовки до зовнішнього оцінювання різних посібників, що заполонили книжкові ринки та інші торгівельні заклади. Вони не враховують змін у специфікаціях тестів. Український центр оцінювання якості освіти не рекомендував до друку жодне із таких видань.

Найкращим джерелом для підготовки до зовнішнього оцінювання є шкільний підручник. Переліки таких підручників із кожного предмета розміщені на нашому сайті.

Внесені певні зміни до порядку проведення зовнішнього оцінювання, вони стосуються наступних питань:

Посилення відповідальності абітурієнтів за використання технічних засобів прийому та передавання інформації чи рукописних або друкованих джерел під час зовнішнього оцінювання. Виявлення у абітурієнта подібних речей під час тестування буде підставою для анулювання його результатів, незалежно від того чи зафіксований факт їхнього використання. З іншого боку, УЦОЯО формулює більш жорсткі вимоги до персоналу пунктів тестування, вимагаючи створити в кожній аудиторії місця для тимчасового зберігання технічних пристроїв, що їх принесли абітурієнти із собою.

Підвищено відповідальність осіб, які проводять зовнішнє оцінювання, за дотриманням порядку заповнення бланків відповідей. Йдеться про те, що в попередні роки досить велика кількість абітурієнтів не позначала варіант своєї роботи, що унеможливлювало своєчасне визначення результатів. Тепер цю проблему буде ліквідовано.

Інші нововведення стосуються окремих вузьких процедурних питань і про них будуть поінформовані особи, які проводять зовнішнє оцінювання.

За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти.

Освіта.ua
21.12.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Константин
Здравствуйте.У меня вопрос-я поздно узнал об условиях тестирования,закончил техникум в 1993.Как поступать без тестов,жаль год терять.
Анна
Всім привіт!мені вже надіслали лист про те що я зареєстрована,але не вказано де буде проходити тестування.можливо надішлють пізніше?!
chabala.com.ua
Для Анна: Добрий день! На Вашій персональній сторінці на сайті "Тестпортал" буде розміщена інформація про місце, де Ви будете здавати тести.
Коментувати
Яна
Здраствуйте!Подскажите можно ещё зарегистрироватся?я не успела
chabala.com.ua
Для Яна: Уважаемая Яна! Скорее всего - уже нет, поскольку регистрация (основная) закончилась еще 28 февраля а дополнительная - 20 марта. А Вы школу в каком году закончили? Если в 2007 году или раньше - можете поступать без тестов
Коментувати
Валік
Що робити, якщо я не можу зайти на персональну сторінку протягом 4-х днів. Допоможіть будь-ласка!
Костянтин
Для Валік: Ви хочете зайти на сторінку учасника ЗНО 2011? Їх ще немає (мабуть будуть ближче до квітня)
Коментувати
Алина
Що робити , якщо мені ще досі не прийшов лист із відповіддю , що до регістрації на ЗНО
марго
Для Алина: три недели прошло?если нет то жди))))))00
Коментувати