Поширення завдань НМТ не має сенсу для учасників тестування

Поширення відпрацьованих завдань НМТ не надаcть переваги іншим учасникам тестування

Поширення завдань НМТ не має сенсу для учасників тестування

Поширення в мережі відпрацьованих завдань НМТ не надаcть переваги учасникам тестування, які складатимуть іспити в наступні дні, оскільки всі тести, підготовлені для НМТ-2023, є унікальними і не містять повторів.

На цьому в коментарі Освіта.ua наголосив заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти Василь Терещенко.

Як відомо, останніми днями в мережі активно поширюються зображення завдань національного мультипредметного тесту, які зроблені учасниками тестування або репетиторами, які беруть у ньому участь.

«В інтернеті деякі учасники поширюють фото тестових завдань, зроблені з екранів комп’ютерів у ТЕЦ, або фото чернеток з виконаними тестовими завданнями. Ані перші, ані другі матеріали не становлять загрози для тестування в наступні дні, оскільки всі тести, підготовлені для НМТ-2023, є унікальними, тобто не містять тих самих завдань», – акцентує Терещенко.

Водночас він повідомив, що факти фотографування в екзаменаційних центрах свідчать про певні проблеми з дотриманням процедур як з боку окремих учасників, так і з боку окремих інструкторів.

«Український центр ужив усіх можливих у нинішніх умовах заходів, щоб запобігти таким явищам. Зокрема регіональними центрами було проведено додаткову роботу з інструкторами щодо посилення процедури контролю за дотриманням учасниками вимог. Унаслідок цих заходів уже в перші дні тестувань чимало учасників були вилучені з ТЕЦ через порушення правил, а отже, ці учасники не зможуть отримати своїх результатів НМТ цьогоріч. Український центр радить учасникам не наражати себе на небезпеку втратити шанс вступити до омріяного вишу через порушення правил поведінки в ТЕЦ», – підкреслив заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ НМТ 2023

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
09.06.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Катерина
Питання найперше не в унікальності завдань, навіть, а в тому, що учні мають змогу зробити фото монітора зі завданнями, розмовляти між собою під час складання НМТ. Якби всі інструктори якісно виконували свою роботу, то ніяких злитих фото не було б. І стосовно офіційного оприлюднення завдань, про яке тут написано, теж погоджуюсь. Якщо завдання унікальні, то оприлюдніть наступного дня завдання за попередній.
Вчитель
Це ще раз доводить,що має бути ЗНО в один день,а якщо опубліковані завдання не надають переваги то,чому б їх не публікувати офіційно.
Тетяна
Якщо завдання унікальні, не розумію чому їх не викласти офіційно, щоб була змога ще потренуватись! Бо і так вистачає проблем, то під час тревоги таймер не зупинився, та всіх відправили на додаткову сесію, то програма "висне" і 1,5 години не має можливості проставити відповіді, або всі відповіді зникають/збиваються і треба все проставляти знову ...
Анонім
Ваші контролі НМТ , до лампочки , і оті рекомендії Українського центру теж ! Плювати ! До побачення !
Обурена людина
Та блін , ідіть в сраку зі своїм посиленням контролю , ситуація з дітьми погана , ЗНО, НМТ складають погано , яскравий приклад те що в 2021 році діти не склади 31 відсоток ! Так що ідіть на три веселі букви та й ідіть лісом