Польську можуть включити до переліку предметів ЗНО

В уряді наголошують, що об’єднання з поляками є запорукою сталого розвитку та безпеки

Польську можуть включити до переліку предметів ЗНО

Український уряд розглядає можливість включення польської мови до переліку навчальних предметів, з яких проводиться зовнішнє незалежне оцінювання

Про це йшлося під час наради віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук з представниками Міністерства освіти і науки й Українського центру оцінювання якості освіти.

За словами Верещук, об’єднання з поляками є запорукою сталого розвитку та безпеки, а освіта і мова – це головні інструменти, з яких починається таке об’єднання.

«Маємо переходити до конкретних дій, щоб інтегруватися у європейський простір. Перший крок – вивчення мов країн-сусідів. І цей крок має бути обопільним: поляки готові включити українську мову як іноземну до переліку навчальних предметів. В той же час українська сторона має розробити стратегію складання іспитів з польської мови. І якщо для цього потрібно вносити зміни до законодавства, необхідно розпочинати цей процес вже сьогодні», – зазначила віцепрем’єр-міністр.

Наразі для громадян Польщі в МОН України опрацьовують алгоритм визнання та зарахування результатів Egzamin maturalny (польська матура) при вступі до українських навчальних закладів.

Своєю чергою представники МОН повідомили про умови вступу для українських випускників до польських закладів освіти. Зокрема, у Польщі визнаються українські документи про базову загальну середню освіту (атестати про закінчення 9 класу). Так само як і результати ЗНО зараховуються для вступу у польські вищі навчальні заклади.

«Українська сторона відкрита до співпраці з Польщею на всіх рівнях, щоб забезпечити доступ нашої молоді до якісної європейської освіти», – резюмувала Верещук.

Освіта.ua
31.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вадим
Ви шо знущаєтесь? Цікаво німецька та французька коли буде? І чи виключимо українську
NOW ПОЛЯК
Все нормально, ведь так называемым украинцам придется учить польский, чтобы вступать в украинские вузы. Демократия - когда даже холопы холопов иногда могут менять хозяев. А интересно, в Польше украинцы когда станут равноправной нацией или банный клоун прогибается в одностороннем порядке? Ой, скоро зобачим покуй)
Коментувати
Маша
Варто подумати про Історію України, як пріоритетний предмет для ЗНО/НМТ. А тоді вже все інше.
Теза-Аргумент-Докази
Варто подумати про Історію України, як пріоритетний предмет для ЗНО/НМТ, ТОМУ ЩО _. А тоді вже _ , БО _.
Коментувати
Володимир Дорошук
Тільки за вивчення польської мови в школах, бо більшості уккраїнців вона пригодиться більше, ніж західноєвропейські. Адже більшість заробітчан будуть і надалі їхати саме в Польщу на роботу, доки зарплати в Україні в 3-4 рази нижчі за таку ж працю. І дай бог, щоб рівень доходів почав вирівнюватись після війни. А от щодо включення польської мови до ЗНО є одне зауваження: здати споріднену слов’янську мову буде легше здати, ніж романо- германську. І відповідно отримати вищу оцінку. Але саме через цю обставину МОН викинула з тестів географію, мовляв "дуже легко заробляються бали з цього предмету". Трохи непослідовно, то може повернемо в ЗНО географію разом польською мовою. До речі, може потрібно включити до програми спеціалізованих шкіл вивчення не лише мови, а й історії та географії країн- сусідів.
880
Для Володимир Дорошук: Негри повинні пам’ятати, хто тут пани.
Коментувати
Педагог
Коли вже українська мова та історія України стануть топовими пріоритетами в освіті, адже це інструмент подолання рашитської пропаганди та запорука усвідомлення власної ідентичності