Шкільні знання з історії перевіряють на ДПА, – голова комітету ВР

Засвоєння випускниками шкіл знань перевіряється під час ДПА, а не вступних іспитів

Шкільні знання з історії перевіряють на ДПА, – голова комітету ВР

Засвоєння випускниками шкіл знань, що відповідають державному стандарту середньої освіти, зокрема з історії України, перевіряється під час проведення ДПА, а не вступних іспитів до закладів вищої освіти.

На цьому наголосив голова парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, коментуючи модель проведення НМТ та попередні опитування щодо вибору вступниками тестових предметів.

«Ті, хто вимагають обов’язкову історію України, плутають ДПА і ЗНО (НМТ). ЗНО потрібно для вступу, і різні спеціальності вимагають підготовки абітурієнтів за різними предметами. Хибно, коли на медицину вступають ті, хто краще знає історію, а не біологію. А суть ДПА полягає в тому, щоб перевірити засвоєння випускниками закладів середньої освіти знань, які відповідають державному стандарту середньої освіти. Тому тим, хто вимагає обов’язкове складання історії України, варто вимагати повернення ДПА, яке скасовується вже три роки через пандемію і воєнний стан», – наголосив Бабак.

Він також підкреслив, що цілком очевидно, що знання історії України – обов’язкові і потрібні кожному громадянину України, особливо за нинішніх умов. 

«Не бачу жодних проблем з необов’язковою історією України. Її добровільно обирають майже половина майбутніх абітурієнтів», – підкреслив голова профільного комітету ВР.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
30.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Чиновники манкурти викручуються як вужі на пательні, але продовжують з фанатичним напором нищити на просвітницькому фронті український патріотизм як чмобізьяни з ерефії Україну на збройному фронті . Якого біса питається ці людці мають владу таке витворяти ?
880
Для Ірина: Коли справді хочеш залишитись без роботи чи за грати, демократично спитай офшорного неслуживого міль’ярдера, тимчасових іноземців із кількома пашпортами та кумо-сватське кодло.
Коментувати
Гаплик
Історія та література - це наша душа, їх не можна чіпати... Але війна є війна...
Вікторія
А знання з математики та української мови перевіряє не ДПА? Для чого вступнику на філологічний чи історичний складати математику? Суцільні маніпуляції.
989
Для Вікторія: вступнику до вищого (ВИЩОГО) навчального закладу треба довести, що він здатен опанувати хоча б шкільну програму навчання. Якщо він не здатен зробити і цього (ніхто не вимагає 200 балів, але син маєї колеги, який навчається в 7 класі, пройшов он-лайн тест і набрав 150 балів), то про яку вищу освіту може йти мова. Історику обов’язково треба мати аналітичний склад розуму. Інакше це не історик, а пропагандист, який заучує і цитує методички
Коментувати
Галина
Пане Бабак,не маніпулюйте ,бо шкільний атестат разом з ДПА Ви помножили на 0.Йде мова про те,що треба лише змістити математику за вибором,а історію основний з мовою.І хто йде на програмування вибере математику,а хто на медицину біологію.Чи Ви вважаєте,що медики зовсім не мають знати історії своєї держави.?
Людмила
Телепень!Треба знати,що мусить у школяра бути стимул! Це ж історія!Мусить поряд з українською мовою і літературою -основними предметами! Математика не усім потрібна! Та й не всі її знають! Що у головах наших міністрів? Відмінити історію!?Самі,мабуть, її не знють або вважають другорядним предметом! Ви представники якої держави?
Thalerhof Terezin
Для Людмила: А хто пише "із-торію" і для чого? Чи мо пані щось пролепече про європейський підхід Талергофу або Терезину? Готуйтесь.
Коментувати
Павлівна
А рому потрібна ДПА, якщо ніде у вишах ціна атестата- 0 балів?! Профанація, шановний Сергію Бабак.
Вже з дипломом, просто слідкую
Як цікаво тоді для вступу на спеціальність "Математика" допомагає мова, якщо вона була перевірена на тому самому ДПА? Не сходиться, панове!
Катерина
Для Вже з дипломом, просто слідкую: математика і була обов’язковою, як для дпа, так і як конкурсний предмет остані роки для вступу.
Коментувати
гість
Мову теж там перевіряють, відмініть мову!!! !
Юрій Володимирович
Манкурти очолили Освіту і під час війни себе проявили. Просто жах від таких керівників.
Батько
Рішення,абсолютно правильне,на вступ мають впливати профільні предмети,а не політична складова,взагалі потрібнно два профільних тому,що на інженерії потрбна фізика і математика,на медицині біологія і хімія,або фізика,а історію профільною на відповідні напрямки правничий іт .д.
Вчитель
Для Батько: Підтримую 100%.
Коментувати
Тарас
Кацапський запроданець, забрехались далі нікуди. Як можна таким зрадникам довіряти освіту....
САРАТов
Для Тарас: Знову голосуй за чесну ж2 та ридай у стаді волооких по полядніях.
Коментувати
Сергій
Тріпло ...ним і їм подібним створені всі умови, що б історію не обрали, адже третій іспит профільний, а тому вступники в мед , політех, на міжнародні, навіть третина факультетів пед Вузів здавати історію НЕ БУДЕ! Вони викинули з іспитів правознавство . українську літературу, географію, а тепер і історію...вбивство освіти та втеча мізків за кордон - тут я згоден.
просто вчитель
Для Сергій: подивіться результати опитування. Історію обирає найбільше випускників. Тільки я б хотіла лікуватися у знавця біології і хімії,. І зарплату, щоб нараховував спеціаліст з математики, а не історикї. А то підняли хай в інтернеті - історію необов язкова. А що знати і здавати біологію, хімію, фізику -це менш патріотично?
Thalerhof Terezin
Для профлюбителя ох. із-торій: не зарма ПОНАД 76% потенійних рабів обирають на тестування казкову укро-угадайку, бо по фізиції, біології чи хімії треба ДУМАТИ. Шкода, що окрім Богдана Хмельницького у цій колонії не залишилось героїв, лише чорноземи.
Коментувати