Блок завдань НМТ з історії України значно розширений

Під час НМТ з історії України вступники працюватимуть із завданнями, які охоплять період у 5 століть

Блок завдань НМТ з історії України значно розширений

Вступники 2023 року, які оберуть третім предметом НМТ історію України, працюватимуть з завданнями, які охоплять період у 5 століть.

Відповідно до характеристики тестів, що будуть застосовані в 2023 році, завдання будуть стосуватись історичного періоду «Історія України (друга половина XVI – початок XXI ст.»).

Усього блок завдань з історії України міститиме 30 завдань – 20 завдань з вибором однієї правильної відповіді, 4 завдання на встановлення «логічних пар», 3 завдання на встановлення послідовності та 3 завдання з вибором 3 відповідей із 7 запропонованих.

Для отримання позитивного результату тестування за шкалою 100–200 балів вступнику необхідно буде набрати не менше 6 тестових балів. Максимальна кількість тестових балів за цей предметний блок НМТ дорівнює 54 балам.

Для порівняння, учасники НМТ у 2022 році під час тестування працювали із завданнями, що стосуються історичного періоду: «Історія України 1914 р.– початку ХХІ ст.», тобто з темами, які раніше були складниками ДПА у формі ЗНО з історії України.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
23.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
Я учень 11 класу, планував писати історію так як готуватися до неї за прикладом минулого року мені було легше, бо знав я більше. Після того як прийняли такий формат я точно зрозумів що писати історію не хочу. І тут не питання ідеології чи ще чогось. Вже і так зрозуміло, що будуть валити на НМТ. Тоді навіщо брати те що завідомо зробили ще складнішим. Тут вже легше навіть англійську написати, щоб було більше часу на математику
Сергій Чуйко
Більшість учнів і репетиторів готувались з історії в розрахунку, що НМТ охоплюватиме теми 20-32 як минулого року. Поки не пізно - залишіть на тому ж минулорічному рівні. Як можна збільшувати кількість тем вдвічі. Невже цього року сприятливіші умови, щоб вивчати вдічі більше матеріалу? Невже ваша мета, щоб під час вибору учні відмовлялися від складання історії України? Триває війна з руснею і війна насамперед ідеологічна та інформаційна. Де ваша громадянська позиція? Дайте можливість більшій кількості випускників вибрати історію України. Залиште НМТ з історії України в об`ємі 10-11 класів (ХХ-ХХІ ст. - з 1914 р.)
Валентина
Для Сергій Чуйко: підтримую
Коментувати
Павло Капітонов
Огидно і жахливо - історія тепер не обов’язковий предмет! Як так? Ви замість русні виконуєте їхні завдання в Україні, знищуючи історичну пам’ять?! Це свинство та невігластво, не розумію навіщо взагалі, хоч про що писати, якщо ви настільки підірвали довіру до себе! Діти табачника!
оксана
Влада зробила все можливе, щоб учні відмовились від вибору історії України. В минулому році за кілька місяців повідомили, що історія обов’язкова. Тепер забирають з переліку обов’язкових і добавляють нові теми, на які діти не звертали уваги, бо були впевнені, що здаватимуть курс 10-11 класу. Чи не забагато експериментів і сюрпризів для цих дітей, які закінчують школу в таких умовах???? Ви вороги і злочинці, освітянські чиновники.
Татіус
ДПА відмінили? Так чому ж запитання з початку ХХ ст? Це ж всі теми з 20 по 32, які стосуються 10-11 класу. Та ще й додали 8 та 9 класи. Зробили дітям полегшення...Якщо раніше було 12 тем, то тепер з 6 по 32. То вже б взяли матеріали з 1 по 18 теми.
Юлія
Чому так???Того року дітям легше зробили , а нам все ускладнили, чи умови помінялися якісь?Війна так і продовжується, світло також вимикають , ну добре-добре.
Лариса
Для Юлія: Минулого року небуло вибору 3 предмету
Маліцька Клавдія
Якщо йдеться про реалізацію ЗУ №2834-ІХ 2022 року " Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності", то МОН України своїми черговими викидами підтвердило недержавницький підхід, викинувши з НМТ історію України, як обов’язковий предмет. Залишається сподіватися лише на здоровий глузд і прозріння " творців" правил НМТ. Адже НМТ здаватимуть для вступу у вузи УКРАЇНИ!!! Єдиний висновок, який зробила - рішення ЗЛОЧИННЕ, антидержавне.
Коментувати