НМТ проведуть за схемою 2+1: мова й математика обов'язкові

Національний мультипредметний тест очікувано буде проведений за схемою 2+1

НМТ проведуть за схемою 2+1: мова й математика обов'язкові

Національний мультипредметний тест, за результатами якого відбудеться конкурсний відбір під час вступної кампанії, очікувано буде проведений за схемою 2+1.

Про це під час презентації моделі НМТ повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Зокрема, учасники тестування цього року мають скласти тест, який складатиметься з трьох предметних блоків.

Структура НМТ в 2023 році:

українська мова + математика + предмет на вибір.

Предметом на вибір учасника тестування стануть – історія України, одна з іноземних мов, біологія, фізика або хімія.

Тестування для кожного випускника відбуватиметься в один тестовий день.

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
20.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Я географію вчив 11 років і тепер ви її відмінили.
Елена
Я вважаю набагато краще було б 2 обов’язкових(неважливо який обов’язковий) та 2 на вибір. Адже не всім потрібна математика(або історія України). Варто було б надати більше вибору предметів для подальшого можливого вступу до ЗВО.
Микола
Проблема математики у школярів через таких вчителів, які виперлись зі свого драгаманова і не можуть нічого пояснити, бо самі не знають.
Інеса
У минулорічних вступників не запитували право на вибір предметів , і нічого всі живі . Вам дуже пощастило, досить нити.
Моровінд
Для Інеса: у тогорічних хоча б світло було і завдань поменьше.
Коментувати
Ірина
Математика ніяк не може бути обов’язковим предметом. Математичні здібності - особливий тип обдарованості. Не всі ними наділені і не всім вона необхідна і у повсякденні, і для спеціальності. Є розумні діти з гуманітарними здібностями, вони пишуть вірші, вивчають декілька іноземних мов, а через випробування з математики можуть перекреслити своє майбутнє. У повсякденні ми користуємося арифметикою, і аж ніяк не функціями, теоремами і т.п. Для чого математика журналісту, вчителю гуманітарію чи лікарю? Освічена людина - грамотна людина і має чітку громадянську позицію, отже обов’язковими предметами повинні бути українська мова та історія України. Ми вже дев’ятий рік бачимо до чого приводить зневага до вивчення історії України і нехтування громадянським, патріотичним вихованням в Україні. У всіх цивілізованих країнах саме знання мови та історії країни вимагають при наданні громадянства. Призначити обов’язкове ЗНО з математики рівноцінне іспиту з вокалу, хореографії чи стрибків у висоту.
Микола
Для Ірина: не ний. Ще є час вивчити. Навіть з нуля, перевірено
Коментувати
Алла Леонідівна
То, можливо, доцільно було б запровадити опитування заздалегідь, вивчити запити молоді, а потім вже, порадившись з молоддю, ви побачите, як саме треба діяти. Проведіть декілька етапів опитування, анкетування, дослідження протягом двох років: 10-11 класи. Може хтось не може швидко визначитись не тільки з майбутнім закладом освіти, професією, а й взагалі є нерішучі. Як полегшити вибір у такій серйозній справі у такому віці, щоб потім не жалкувати все життя? Чи там у вас хтось працює над такими проблемами? Молодь завжди бажає свободи вибору, поваги. А якщо їй нав’язувати жорстокі правила, то гарантовано включиться дух протесту. Треба враховувати
Любов
Перечитала багато коментарів, усіх поважаю і кожна думка заслуговує на увагу. Так, ми живемо у важкий час, ми бачимо страхіття, які з нами чинять варвари, так само, як це було і раніше, тільки в різні часи, і сьогодні предмет історії України не у основних предметах? Це повний абсурд, бо мова і історія, це як єдине ціле нашої нації, я думала, що хоч у цей складний для нас час ми зрозуміємо наші помилки, втрачаємо молоде покоління, шкода, бо і надалі не будемо знати своєї рідної історії!
Светлана Береговая
Панове депутати! Ви серйозно, навіщо історія держави в часи війни? Держава яка втратила історію - колонія. Навіщо тоді на окуповані території засилали російських вчителів?
Перевязко Дар’я
На сайтах університетів написано, що на філологічну спеціальність потрібна англійська мова і історія України. І логічно було б у цьому році здавати третім предметов англійську, але, наприклад, я можу замість неї здати історію?
Савва
Для Перевязко Дар’я:У мене така ж сама ситуація, виходить облом, треба складати математику, яку я не готував
Моровінд
Як можна було не готувати математику якщо вже всі знають і знали, що математика обов’язковий предмет.
Коментувати
Усерозуміюча
Як ви вже надоїли людям, вічно незадоволені протестуючі, хворі на всю голову. Що б вам не запропонували, усе обгадите, перевернете з ніг на голову! Якщо почитати уважно коментарі, то переважну їх кількість пише одна й та ж істота або декілька співписак на користь одного, чий поїзд давно поїхав і вже ніколи не вернеться!
Алла Леонідівна
Для Усерозуміюча: То, можливо, доцільно було б запровадити опитування заздалегідь, вивчити запити молоді, а потім вже, порадившись з молоддю, ви побачите, як саме треба діяти. Проведіть декілька етапів опитування, анкетування, дослідження протягом двох років: 10-11 класи. Може хтось не може швидко визначитись не тільки з майбутнім закладом освіти, професією, а й взагалі є нерішучі. Як полегшити вибір у такій серйозній справі у такому віці, щоб потім не жалкувати все життя? Чи там у вас хтось працює над такими проблемами? Молодь завжди бажає свободи вибору, поваги. А якщо їй нав’язувати жорстокі правила, то гарантовано включиться дух протесту. Треба враховувати
Коментувати
Maris
9радники України. Під час війни вивести історію держави за межі , це можуть зробити тільки прихвостні Табачника. Під суд все МОН! Бабака під арешт відразу.
Хейтер
Клоуни, зшийте собі труси і розрахуйте скільки ниток треба, щоб дирка була лише на дупі. І не забудьте ДОВЕСТИ це
Галина
Все зрозуміло,хто нами керує від ВР до МОН,Путін переміг,бо в Україні історія України без Київської Русі від колиски українського народу.математику без світла і у час війни можна вивчити,а історію своєї держави ні. Нехай Поляк не здавав би обов’язково історію своєї держави.Що не можна було дати математику за вибором.Одні колаборанти в МОН,якщо ВР це затверди це свідчить хто нами керує.
Саша
Усе зробили практично ідеально. Українська мова - база, всі розуміють чому. Математика чи історія України? Звичайно математика, тому що: по-перше провіряє чи здатний випускник виконувати неважкі математичні завдання (як-от НМТ 2022), по-друге це загальний предмет, який, до речі, був головним всі ці роки і до складання якого всі звикли. Про те, що у переліку головних предметів нема історії України, ніякої "зради" нема, історія є предметом на вибір, якщо б її не було, то так, це було б неправильно. Чому я казав "практично" ідеально? Тому що, на жаль, географії нема у переліку предметів на вибір, а до неї готувалася велика кількість випускників.
Корчук
Для Саша: у мене є проблема з математикою. Дещо пам’ятаю, дещо забуваю. Буває таке, що можу виконати тяжкий приклад, але легкий не можу. Досі проблема з дробами, як я їх ненавиджу. А найбільший біль для мене це геометрія і первісні.
Коментувати
Наталія
Дуде цвкаво, чому в минулому році історія Україн була обов’язкова, чому в минулому році цей предмет був " генетичним кодом нації". А в цьому році - все вже не треба!!! Скільки випускників в минулому році , просто підставили в здачі НМТ історією України, діти не готувалися до цього предмету, а їх ЗАСТАВИЛИ здавати ... Діти, були й так в такій ситуації - початок війни, дистанційка, про те що потрібно здавати історію стало відомо за три місяці до здачі НМТ. Чому в переліку предметів на вибір не має географії? Це напевно, щоб менше орієнтувалися в просторі, щоб не знали куди можна виїхати.... Про що думають ті люди, які обирають предмети на НМТ, і чи взагалі думають???
Nataly Nasa
Для Наталія: Минулого року було погано, то й хай тепер було б погано теж??? Нарешті хоча б краплина здорового глузду в цьому році!
Корчук
Якщо згадати, то здавали історію в одне століття і світло в дома було. А ще історію принаймні на рівні "непогано" можна вивчити за місяць. (Звісно якщо ти до цього її десь чув, вчив, дивився в ютубі.)
Коментувати
Любовь
Чому перелік предметів дають у січні а не на початку року. Визначтесь накінець. Скільки років можно міняти предмети.
Марта
«Будь-який додатковий предмет з 5 можливих, який обере учасник тестування, дозволить вступити на будь-яку спеціальність.», тобто я можу складати біологію і подавати її не тільки у медичний, а і на філологію чи там на кібербезпеку? І коефіцієнт буде однаковий для всіх третіх предметів?
Юля
Для Марта: ні, вам треба обирати той предмет, який є конкурсним для тої спеціальності, на яку бажаєте вступити. Просто в конкурсних предметах на різні спеціальності є співпадіння, в тому і заключається вірний вибір вами додаткового предмета.
Юля
Для Марта: Інформація від УЦОЯО : Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав. Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо абітурієнт вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки. Так це буде чи ні, треба дочекатись правил прийому затверджених, або самому дзвонити у приймальні комісії, цікавитись. Можливо щось і скажуть.
Коментувати
Анна
Історію України повинен знати кожен учень, де б він не навчався, якщо він українець на відміну від ШКУРЛЕТА
Влад
Норм, 3 предмети, як і минулого року. Навіть краще, бо третій на вибір, минулого року вибору не було.
Петро
Шкарлета і Бабака визнати зрадниками України! Під час війни прибрати історію України з обов’язкових предметів - це зрада! І ворог непотрібний. Слуги народу, якого тільки народу, виникає питання. Ганьба!!!
Жанна
Для Петро: просто дістали вже своїм хаосом міністерство освіти не професійне абсолютно
Коментувати