У ВР пропонують зробити іноземну предметом НМТ на вибір

Депутати пропонують зробити обовʼязковими предметами НМТ лише українську та математику

У ВР пропонують зробити іноземну предметом НМТ на вибір

У парламенті зареєстрований законопроєкт, яким запропоновано зробити обовʼязковими предметами національного мультитесту лише українську мову та математику, а інші два предмети запропонувати учасникам НМТ на вибір.

Авторами законопроєкту є голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій та група народних депутатів.

Законопроєкт є альтернативним до урядового законопроекту, запропонованого МОН, щодо форми проведення НМТ у 2023 році.

Зокрема, депутати пропонують законодавчо визначити, що кожен вступник має скласти два тести НМТ.

Перший – із двох обов'язкових предметів (українська мова та математика), однаковий для всіх.

Другий тест – із двох предметів за вибором:

  • перший предмет – на вибір історія України / одна з іноземних мов;
  • другий предмет – на вибір хімія / фізика / біологія / географія або історія / іноземна мова (якщо їх не обрали як перший предмет).

Тобто, на відміну від схеми запропонованої МОН, яка передбачає проведення обов'язкового тесту з 4 предметів – української мови, математики, історії України та іноземної мови, альтернативним законопроєктом запропонована полегшена модель НМТ, що не передбачає обов'язкового складання історії або іноземної мови.

За словами співавторки законопроєкту, народної депутатки Наталії Піпи, така ініціатива викликана неможливістю нормального навчання у сьогоднішніх умовах.

«Попри те, що я завжди була за максимальне навчання, зараз, розуміючи умови війни, перебування у бомбосховищах і подекуди неможливість навчання навіть онлайн, вважаю, що важливо залишити для обов'язкового тестування меншу кількість навчальних предметів, натомість більше дати за вибором учасників тестування», – зазначає Піпа.

Більше про організацію вступу наступного року читайте у статті «Вступна кампанія 2023 року: до чого готуватися абітурієнтам».

Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
12.12.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Жах!!Навіщо англійська обов’язкова?Зовсім вже поїхали?Як дітям здавати це все в таких умовах коли немає світла, повітряні тривоги?Діти і так перебувають у стресовому стані, напевно ж потрібно хоч трохи увійти в їхнє становище!У міністерстві таке відчуття що без мізків сидять, і у них там світло напевно цілодобово, повітряних тривог теж походу немає! Живуть у своєму окремому світі
Zsra
Немає світла годинами, добами, тижнями, у країні війна. Для кого тест, що за експерименти та знущання з дітей. Можна було його відмінити взагалі, ні потрібно витягнути всі соки, яка може бути підготовка для тих хто залишився на Батьківщині. Якщо там хтось сидить у своєму бункері, хай вилізе та поживних в окопах, і тест здає з них же
Oksana Dobrovolska
Щоб вводити обов’язковою англійську мову, потрібно було попереджувати мінімум за два роки, а не за пів року !!! За такий проміжок часу неможливо підготуватися на достатньому рівні. Готуватися можливо тільки з допомогою репетитора, послуги якого найдорожчі серед усіх предметів з НМТ. Де батькам в теперішніх умовах брати кошти, коли багато з них лишились без роботи?! За що таке знущання з випускників 2023?
Головач Лєна
Гниди а не люди всі хто заставляє випускників відчувати себе в підвішананому стані, Новий рік на носі а вони досі конкретного рішення не прийняли
Лілія
Це однозначно кращий варіант. Англійська не повинна бути обов’язковою. Дуже правильна ініціатива від Наталії Піпи. Дуже сподіваємось на підтримку в Раді.
Наталья Олейник
А в минулому році ви цього не розуміли? Діти переучувались за 2-3 місяці! Слів не вистачає, щоб висловити своє обурення! Безсовісні!
Анастасія
Нарешті правильне рішення. Дякуємо розумним людям в Раді. Сподіваємось, що так і буде.
Оксана
Є розумні люди у парламенті. Якщо буде так як вони пропонують - діти матимуть більше вибору та можливості вступу в наші вищі навчальні заклади.
"Антиреформатор"
Тест обовязково має бути з української мови і літератури та історії України. Ці предмети має знати кожен громадянин держави. А далі слід враховувати умови, в яких навчаються сьогодні діти. І слово тут за професіоналами та батьками. Дистанційна освіта - знання майже нуль. Пані Піпа так само близька до освіти як Говерла до вареників. З Вікіпедії: У 2005 р. здобула вищу освіту за фахом «Економічна кібернетика» у Львівському національному університеті ім. І. Франка,у 2018 р. - Український католицький університет, програми «Управління неприбутковими організаціями», «Ефективне врядування», «Good governance for good leaders» Іноземна - предмет потрібний, якщо ми йдемо в Європу, але чи НМТ насправді перевірить європейський рівень знань, чи не опуститься практично до нуля? А от щодо географії. А як сформулювати правильно питання з географії України: Де до війни працювали металургійні комбінати? Які електростанції знищено/ захоплено ворогом?
просто вчитель
Для "Антиреформатор": Можливо пані Піпа і далека від освіти, але її законопроект більш толковіший і охоплює різноманітні предмети. Що хорошого запропонував МОН - одні предмети гуманітарного циклу. Англійську пропонують всім здавати, то нехай розробляють різнорівневі тести для класів з поглибленим вивченням і звичайних, а не пропонують один тест для всіх однаковий. Раніше до складання ЗНО з англійської учні зі звичайних класів готувалися два роки з репетитором, бо пропоновані завдання зовсім не відповідали їх рівню, а рівню поглиблених класів. А євпропейський рівень володіння іноземною, пане антиреформаторе, нехай спочатку наша " еліта" підтвердить, а тоді уже перевіряйте у дітей.
Коментувати
Батько
Абсолютно правильно пропонують,якомога більше права вибору для дітей,на мою думку взагалі предмети мають бути згідно обраного фаху,кому в подальшому буде потрібна іноземна ті її вивчать
Людмила
позиція Міносвіти на сьогодні не правильна. Як готуватися У ТАКИХ УМОВАХ? Треба складати тест в один день, якщо це буде можливо, із двох обов’язкових предметів (українська мова та математика) або (історія України та українська мова).
Наталья Олейник
Для Людмила: А як складали минулого року - одразу тести з трьох предметів!
callistohot
то тепер всім погано має бути бо ваша дитина складала 3 предмети?тільки от у них були завдання минулих років і поблажки збоку наглядачів,цього року так явно не буде
Надія
А що було минулого року? Три предмети базового рівня. Діти повноцінно не вчилися три місяці. А цьогорічні випускники не вчилися і в минулому році так само, і в цьому році майже весь час.
Коментувати