Результати НМТ уможливлять вступну кампанію, – УЦОЯО

Результати основної сесії НМТ повною мірою уможливлять реалізацію вступної кампанії

Результати НМТ уможливлять вступну кампанію, – УЦОЯО

Результати учасників основної сесії національного мультипредметного тесту свідчать про те, що випробування у 2022 році повною мірою уможливлять реалізацію вступної кампанії.

Про це заявили в Українському центрі оцінювання якості освіти, коментуючи завершення проведення основної сесії НМТ.

Зокрема, в УЦОЯО наголосили, що поширення інформації про те, що в учасників, які проходили тестування в останні дні, було більше шансів отримати вищі результати, є міфом.

«Навіть попри те, що певні тестові завдання повторювалися (що є узвичаєною тестологічною практикою, яка, зокрема, характерна і для тестів ЗНО), у всіх учасників були рівні можливості отримати найвищі результати, адже всі тестові форми за складністю та структурою аналогічні до демонстраційного варіанта НМТ, тож ті вступники, які сумлінно готувалися, мають заслужено найвищі результати», – зазначають в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Також, наголошують в УЦОЯО, загальні розподіли результатів за днями переконливо підтверджують, що тестові форми були не просто подібними, а аналогічними за складністю, а також те, що умови проходження НМТ у межах першої та другої змін були порівнюваними.

«Тобто учасники вранішніх змін не мали переваг перед учасниками, які проходили тестування після обіду», – підкреслили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Діаграма 1. Кількість осіб, які мають щонайменше один 200-бальний результат (за даними основної сесії НМТ, 22 липня –  02 серпня, дані 03 – 04 серпня буде додано до 08 серпня)Діаграма 2. Розподіл результатів з української мови основної сесії НМТ (22 липня –  02 серпня, дані 03 – 04 серпня буде додано до 08 серпня)

Діаграма 3. Розподіл результатів з математики основної сесії НМТ (22 липня –  02 серпня, дані 03 – 04 серпня буде додано до 08 серпня)

Діаграма 4. Розподіл результатів з історії України основної сесії НМТ (22 липня –  02 серпня, дані 03 – 04 серпня буде додано до 08 серпня)

Для отримання оперативної інформації про проведення ЗНО та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
05.08.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Жах, поздавали на бюджет діти ,з мізерними знаннями,майбутнього якого чекати!Діти які старвються" непокладаючи рук",обезкуражені,як же цій дитині надалі навчатися на високий результат,якщо таке твориться ,на мою думку після такого дійсно дитина розвинута ,талановита не буде навчатися у виші України ,а поїде за кордон.
Роман
Для Наталія: Так, ситуація неприємна. Але, як кажуть, "життя бентежне". Не завжди у житті все відбувається відповідно до наших очікувань чи наших уявлень про нього... Це теж життєвий урок. Але, на мою думку, варто дитині пояснити, що навчається вона не для оцінки, не для батьків, не для викладачів, а для себе. Якщо вивчиться на класного спеціаліста, то точно зможе реалізувати свої можливості хочеться сподіватися що в Україні, але можливо й за кордоном. На жаль, у теперішніх умовах не можливо було реалізувати більш жорстку організацію тестування. По-хорошому, при комп’ютерному тестуванні у кожного учасника повинен бути свій варіант завдань, але для цього повинен бути відповідно підготовлений банк тестових завдань. На жаль, з часів керівництва пана Лікарчука, який ревнісно відстоював паперове тестування, ніхто так і не спромігся принаймні почати створювати такий банк завдань. Тому й маємо обмежену кількість варіантів.
Коментувати
Alex
Нмт ганьба я писав його і був свідком як люди списували з інтернету і проносили зчитувальні засоби ,а ще в аудиторії була дівчина у якої були проблеми з ноутбуком і у неї після налагодження залишилося 20 хвилин на всі завдання а наступну сесію їй не запропонували ненавиджу вас ви зганьбили українську націю чекайте на нову революцію на граніті
Лариса
Наші діти отримали неприємний життєвий урок. Технічний збій, вчителі, які дозволяли користуватися інтернетом або , взагалі, вказували на правильні відповіді. Працю дітей, які власним розумом писали НМТ обезцінили. Дитина відмовилася вступати в закордонний вуз, бо Українець - я тут живу і буду тут навчатися , це моя країна. А некомпетентність Міністерства освіти принесла багатьом неприємний сюрприз.
Калавур
Бездумна політика вступу до внз базується на тезі , що 3/4 школярів навчається у внз… Це забагато! Але це неправдива цифра- бо в перший клас іде 400 тисяч , закінчує 190 тисяч , а вступає десь 145 тисяч школярів і птушників. Отже менше половини учнів йде до вишів… А на бюджет-тисяч 60 ….тобто кожний сьомий року народження….. ВІДМІНІТЬ ОБМЕЖЕНЯ ПО 125 балам! Не знущайтесь над випускниками технікумів!?!!
Згоден
Для Калавур: Syper : Правила прийому - Тора, а Шаров - тлумач Ребе !!
Коментувати
Леся
А провірити би індивідуально тих шо 190/200!!! Слабо??? Жаль, бо кажуть що не береться при вступі до уваги свідоцтво : (
Крук
Для Леся: Жаба давить?
Коментувати
Ганна
Справді НМТ ГАНЬБА!!! Дуже образливо і несправедливо коли дитина всі роки вчилась, мучилась, за кожен рік ,,похвальний лист’’ і ,, золота медаль’’ ДО РЕЧІ - НЕ КУПЛЕНІ, а результати тесту 155. А ті хто ніколи не вчились отримали 190-200... І безсоромно хизуються! І правда те, що вчителі сиділи в смартфонах і заважали зосередитись. Обідно!!! Безвідповідально!!!
Ольга
Для Ганна: Я з Вами цілком погоджуюсь!!! У нас такаж ситуація як у Вас.Дуже обідно, що дитина вчилась цілих 11 років, закінчила школу з медаллю, а ті хто з неї списував усі контрольні на уроках написали краще ніж вона! Де справедливість??? Це справді, як лотерея, кому більше пощастить????
Коментувати
Наташа
Інтернет дійсно зависав і деякі бали просто не зараховані. А таблиця по якій переводили результати в 200 бальну систему просто ганебна. Чому чим більше відповіді ти даєш тим нижчим балом вона оцінюється...Дуже шкода що діти, які дійсно приклали дуже багато зусиль просто РОЗЧАРОВАНІ, від цього дуже баляче, що вони втрачають віру у справедливість...
Жанна
Здавали ЗНО в 2021 р.(укр.м,математика,анг.м)У 2022р.розглядали вступ до спортивних вишів,але там залишили біологію,хіба не можна було замінити на анг.мову,тобто зробити за вибором ( як третій предмет?) Мабуть Історія в НМТ 2022 домінує як третій предмет в цьому році.Шкода!
Ліда
НМТ- лотерея. Багато сумлінних випускників "завалили"тест через зависання системи, бали не дорахували. Це несправедливо ! Водночас ті,хто не вчилися, набрали 190-200 завдяки вмінню гарно списувати. НМТ- ганьба!
Ващук В.
Згоден, що вступна компанія ПРОВАЛЕНА !! Якщо відкинути з числа поданих заяв , тих, хто набрав менше 125 балів, то Кду , Кпі, Лну залишаться без вступників на держзамовлення.УРЯД МУСИТЬ НЕГАЙНО ПЕРЕГЛЯНУТИ Правила прийому, зняти всі обмеження по вступу, зрівняти в правах випускників коледжів і шкіл. Недобір до вітчизняниз внз за розрахунками математиків Кнеу складе 35-45%% . Деякі важливі спеціальності накриються мідним тазом…
Іван
200 балів є масово в школах,які традиційно були по ЗНО у хвостах всеукраїнських рейтингів,після 8000-х місць.Що свідчить про небачене списування. Але-війна.Нікуди не подінешся,добре,що хоч так провели.
Калавур
Для Іван: так люди старалися, а Ви розслабились!
Коментувати
вступник
Так, звісно вірим. За рік люди порозумнішали, що кількість 200-бальників перевищила торішню в 11 разів. Дуже легко деяких індивідууми списували, через жахливу організацію. Дякуємо нашому "любому" Шкарлету.
Перехожий
Для вступник: До чого Шкарлет, що списували? Це вина добреньких учителів, які замість того, щоб виконувати обов’язки, в ігри грали на смартфонах. Чому дозволяли заходити з мобільними телефонами?. Якби їх діти здавали, то тоді, можливо, вони себе так не вели.
Коментувати
Нмт-провал
Тобто учасники вранішніх змін не мали переваг перед учасниками, які проходили тестування після обіду», – підкреслили в Українському центрі оцінювання якості освіти. А те, шо деякі зміни (ті, що не йшли поспіль)просто співпадали - це проблема не наша. (Маю на увазі лише історію, про інші предмети даних не маю). Майже всі завдання є у вільному доступі.
БерлусКонь
Вступна кампанія практично провалена : головне - це агресія раші , відтік молоді. Але іще є і наші «заслуги». Все потрібно спростити , бо Правила прийому стали , як Тора, які равин Шаров двічі на тиждень роз‘яснює!!?? На технічні спеціальності - поставити математику і мову; на гуманітарні - історію і мову; природничі: біологію і мову;філологи- іноземну…. А випускників коледжів просто помножили на нуль!