У нас вже є напрацювання з трансформації ЗНО, - Шкарлет

Контрактники та вступники, які вже працюють, мають складати тест на здатність навчатися

У нас вже є напрацювання з трансформації ЗНО, - Шкарлет

Міністерство освіти і науки вже має напрацювання щодо трансформації зовнішнього незалежного оцінювання в частині вступу до вишів контрактників та осіб, які вже працюють.

Про це в інтерв’ю Страна.ua сказав міністр освіти Сергій Шкарлет.

За його словами, абітурієнтам, які вступають до вишів уже маючи трудовий стаж або ті, які хочуть навчатися за контрактом, можуть складати тест на здатність до навчання замість класичного ЗНО.

«У нас вже є напрацювання по трансформації ЗНО. Його звичайно ж потрібно залишити, але в специфічній формі. Наприклад, у вигляді тесту на здатність до навчання - як варіант для людей, у яких вже є страховий стаж. Для тих, хто вступає на бюджет, ЗНО потрібно точно. А ті, хто планує навчатися на платній основі, на контракті, можуть складати це ЗНО у вигляді тесту на здатність до навчання», - сказав міністр.

Він пояснив, що такий тест умовно можна назвати тестом на IQ.

«У багатьох країнах це є (наприклад, США, Ізраїль, Японія). Що для нас важливо: поставити якомога більше перепон до вступу в заклади вищої освіти? Або дати випускникові конкурентні переваги? Є країни з іншим підходом, де виші приймають усіх без розбору, але в процесі навчання на першому, другому, третьому, випускному курсі нездатних учнів відсівають. Важливо же, які конкурентні переваги людина отримає після того, як закінчив вчитися, для того, щоб йти далі й показати всі свої кваліфікаційні здібності, заявити про себе як про фахівця високого рівня. Вважаю, що в Україні подібна, але своя модель, можлива», - заявив Сергій Шкарлет.

Міністр освіти також підкреслив, що люди, які мають страховий стаж, - це ті, хто закінчили школу, пропрацювали 3, 4, 5, 10 років і хочуть знову піти навчатися.

«ЗНО в Україні запроваджено з 2007 року. А якщо людина закінчила школу в 2005-2006 році і не складала ЗНО, але хоче піти навчатися? У нас же в Конституції написано, що всі люди в країні мають рівні можливості. Як бути тоді з цими людьми? В цьому є несправедливість », - сказав Шкарлет.

Разом з цим він підкреслив, що зовнішнє незалежне оцінювання залишиться обов'язковим для випускників шкіл.

Освіта.ua
28.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Редженальд
Бачу єдині вірні шляхи подальшого реформування ЗНО: 1. ЗНО здають тільки ті, кому воно потрібне при вступі. 2 ДПА переходить у онлайн формат. Воно має містити не важкі тести. Котрі учні будуть виконувати при створених у закладах освіти комісіях. Оцінку виставляє система. Також ДПА проводиться у ПТУ та коледжах. У нас має бути єдиний стандарт свідоцтва про освіту. 3. МОНУ видає закладам професійної освіти ліцензії на набори без ЗНО, але сюди варто допускати тільки тих, котрі закінчили школу не раніше, ніж 10 років до дати вступу.
Галина
А Шкарлету відома доля людей з найвищим у світі iq: Рік Роснер з IQ 192 бали працював швейцаром, офіціантом і моделлю. Пам’ятаю кілька років тому, була стаття про жіночку (не знаю як звати), яку взяли на роботу після багатьох рокув безробіття лише аби "випендрюватись перед іншими: "в мене працює жінка з найвищим у світі iq".
Марина
Класно: з такими тестами на" здатність до навчання" буде багато філологів , які вступають на контракт з нульовими знаннями англійської, в той час коли інші вже нею вільно володіють, медиків, які при вступі не знатимуть, з чого складається кровоносна система людини. Це така тупість, що люди з багатих сімей зможуть вступати куди хочуть , а діти з бідних сімей мають дійсно вчитися Як на мене, то це тільки погіршує ситуацію з тим, що на одному полюсі багаті, яким все можна, а на іншому , щоб хоч щось отримати треба дуже старатися. Та й тим паче, щоб вступити на контракт треба мати якісь 100 чи 150 балів, на які не здати ЗНО треба бути взагалі якимось бовдуром. Сподіваюся, що цей бред не приймуть, адже такої єресті немає в жодній нормальній іншій країні
Анна
Для Марина: А английский, по вашему, можно сдать на нормальный балл ЗНО без репетиторов (без денег)? Бедных, как правило, отшвырнули уже давным-давно.
Дмитро
Для Анна: можна, бо репетитори нічого не засунуть в голову, лиш проконтролюють навчання учня, що можуть зробити й батьки. А якщо добрк вчився, то можна проконтролювати повторення матеріалу.
Коментувати
Ирина
еще одна категория детей есть, которым практически невозможно сдать ЗНО.. Это дети , родители которых временно вынуждены были работать заграницей или находятся там на ПМЖ. Они получили атестаты о среднем образовании в иностранных школах, но хотят вернуться в Украину и получить высшее образование на Родине. Таким детям практически закрыта дорога к получению высшего образования в Украине из-за ЗНО на общих основаниях. Большинство и не возвращаются.. Приймите нужные законы и масса молодых и креативных молодых людей приедут в Украину
небайдужий
Пан Шкарлет! Перш ніж декларувати нововведення запитайте у заступників своїх , що з РОКОМ МАТЕМАТИКИ. Вже всі школи "забезпечені" кабінетами.Чи ще не одержали "відкат" від тих кому доручите поставку. І напевно ціна буде огого. ЗНО потрібно хоча б для обєктивності. НЕ РОЗВАЛІТЬ ОСВІТУ ДО КІНЦЯ.
Торба
Тест IQ - це тест, який показує наскільки ефективно складається тест IQ. Фейкові міністри довіряють фейковим тестам.
Марічка
Як же ж з ними бути, з цими до-ЗНОшними бідосями... вони ж і математику забули, і мову... правда, ще хочуть вчитися у ВНЗ, якимось робом...
Леся У.
Пишу повторно- невитирайте! Пане Шкарлет, ваша підтримка освітян зикне, якщо у вас будуть такі заступники, як Манзій та прищ Грабарук!
Людмила
Ну, от не потрібні ваші напрацювання. Від слова "зовсім". Не потрібно псувати те, що зробили розумні люди.
Леся У.
Шан. С. М. ! Якщо у Вас будуть такі заступники, як Манзій чи прищ Грабарук, то підтримка освітян розтане , як туман на сонці ...
Vlad
Так це у них нездатних студентів відсівають, бо вони там нездатні "порешать".
Учитель
Якось несправедливо. Суспільство все більше розколюється на багатих і бідних. Тобто тому, у кого є гроші - вчитися не треба, бо він вступить, а тому в кого їх немає- навчання буде недоступне, бо знайдеться ще купа різних пільговиків, манівців і т. д. Що робити вчителю на уроці, коли буде офіційно заявлено, що хто вступає на контракт-ЗНО не потрібно? Такі учні і самі не вчитимуться і іншим не дадуть такої змоги. ЗНО має бути або для всіх,( за виключенням технікумів, професійних училищ) або має бути зовсім скасоване,знову ж для всіх! А найкраще - ЗНО залишити, але проводити його після отримання документу про середню освіту. Кому треба-той і складає ЗНО, кому не треба-той ні. Буде в учнів більша мотивація до навчання і відповідальність за свої знання.
Марина
Для Учитель: ЗНО мають складати всі: і в тому числі діти з технікумів і училищ, адже вони мають знати програму середньої освіти. Це єдиний шлях хоч до якоїсь справедливості,. А також кожен учень школи має складати, а то буде як в цьому році, коли відмінили ДПА: половина " медалістів" понаписували ЗНО на 140-160 балів , але "заслужено" отримали свою медальку .
Коментувати
Трёхдневный понос
Говноеды, а раньше нельзя было так сделать?? В ЗНО 2020 впихнули везде сраную физику, а как ЗНО прошло, так вы ее убрали. Чтоб вы там обосрались.
ЗНО
Для Трёхдневный понос: Страдай пидорас твои мучения радуют нас.
Vlad
Для Трёхдневный понос: Прочитай басню А.И. Крылова "Свинья под дубом" и посмотри на себя на себя в зеркало.
Коментувати
Анна
Ну на конец-то, а то ЗНО, ЗНО... Репетиторы тупиц за уши вытягивают на это ЗНО, а действительно способные дети из бедных семей не всегда могут попасть в ВУЗ. А тест на IQ нужно проводить для всех - и для абитуриентов с высоким баллом - думаю будет много "открытий чудных".
Юзік
Для Анна: вуз пишеться з малої. З себе почни.
Анна
Для Юзік: Ну давай, напиши где-нибудь с маленькой - пусть люди посмеются. Читай правило написания аббревиатуры.
Коментувати