Шаров: кілька днів продовжуються атаки на ЗНО

У Міністерстві освіти зазначають, що дехто пропонує провести вступні іспити у закладах вищої освіти

Шаров: кілька днів продовжуються атаки на ЗНО

У Міністерстві освіти і науки повідомляють про атаки на систему зовнішнього незалежного оцінювання з боку опонентів. Про це у Facebook написав генеральний директор директорату вищої освіти МОН Олег Шаров.

«Кілька днів продовжуються атаки на ЗНО. Деякі з опонентів пропонують провести вступні іспити у закладах вищої освіти. Привіт підзабутим корупції на вступі, «решалам», натовпам та скупченості у приймальних комісіях, необхідності складання іспитів у кожному закладі, до якого подаються документи тощо», - зазначає Шаров.

За його словами, інші шукачі альтернативних шляхів пропонують зарахувати абсолютно усіх бажаючих, а потім відрахувати зайвих під час сесії.

«Тут вже прогнозується не тільки безпрецедентний спалах корупції під час такої вирішальної сесії (з можливістю підозріло швидкої амністії в разі згоди на подальше контрактне навчання), але й погіршення якості навчання завдяки непідготовленим до цього здобувачам, загибель маси некон’юнктурних спеціальностей, а також майже усіх закладів професійно-технічної освіти. Тому давайте готуватись до проведення зовнішнього незалежного оцінювання, тим більше, що наші вступники вже давно і старанно до нього готуються», - наголосив генеральний директор директорату вищої освіти МОН.

Він також зауважив, що ЗНО має високий рівень суспільної довіри.

Освіта.ua
30.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Палова
Кто против ЗНО ,тот баллы в школе уже купил. Очень боится на ЗНО не подтвердить школьные баллы. Откройте вступительные списки, а там школьный балл 10 и выше, а ЗНО-130.Делайте выводы.Многие школы оценки детям натягивают(за деньги, за должности, по знакомству и т.д.) ЗНО- это шанс для умного, но не блатового ребенка!
Олександр
Для Палова: неодократно бачив і протилежні випадки, коли середній бал атестата менший ніж бали ЗНО. Та й взагалі, читаючи висловлювання очільників МОН про недовіру до вчительського оцінювання прийшов до висновку, що МОН замість того щоб боротися з недобросовісними вчителями (директорами, завучами), боряться з учнями. Це, як замість відловлювання хабарників з ДАІ роблять перепони (штрафують чи змушують здавати іспит з водіння), навіть не для водіїв, а для пасажирів автобуса.
Коментувати
Артем
Шаров!, Шаров!, как Вы, и ваши коллеги низко пали, если специально в тексты вставляете ошибки. Раньше просто убирали не угодное Вам.
Наташа
Еще раз убедилась, что тексты корректируют специально. Вот вам пример: в предыдущем моем тексте "НЕ" были мною написаны с маленькой буквы, а после опубликования - с большой. Мною было написано слово "вставляя", а опубликовали -"вставляет". Для чего это делать? Только одно приходит на ум: им нужно показать, что пишущий - неграмотен, следовательно его слова можно воспринимать не слишком серьезно.
Наташа
Нашего мнение на столько боятся, что не только удаляют некоторые высказывания, но и умышленно искажают, вставляя ошибки, которых не было в тексте.
Наташа
Собственный карман для чиновников от просвещения - основной стимул вовлекать в пресловутое ВНО все большее количество школьников. Чем больше учащихся вовлечены в пресловутое ВНО, тем больше денег они (чиновники) на это получат. А на что потратить - их учить не надо. Скоро не ремонты дорог (с "откатами") станет самым прибыльным делом, а ВНО. Уже до четвертого класса добрались. Сегодня вводя ГИА (ДПА), а завтра - ГИА в форме ВНО будет. В скором времени ВНО начнут проводить каждый год, и не только во всех классах. Если в год выпуска кто-то не поступил в ВУЗ или техникум (колледж), будет вынужден проходить ВНО еще раз. Вот какие "стимулы" у чиновников! Какие там дети!
Николай Коломиец
Зарахувати через електронні кабінети за оцінками з атестата. Ніякої корупції у ЗВО і карантин не порушено. Потрібна політична воля і турбота про людей а не про власну кишеню.
Олександр
Для Николай Коломиец: якщо ви говорите про зарахування на бюджет, то це малоймовірно. Навіть з практичної точки зору. Подивіться який мізерний крок (різниця) між балами вступників на кожну спеціальність хоча б з топ-20. Майже кругом це 0,1-0,5 бала по 200 !!! бальній шкалі. А в багатьох випадках з 20 максимально можливих бюджетних місць виділяється 2 (1 з них - пільговику). Тому не зрозуміло, яким чином ви будете ранжувати (рейтингувати) вступників по 12 бальній системі. А ще не забудьте про вступників, які в минулих роках здавали ЗНО по 200 бальній системі і хочуть повторно вступати.
Петро
Для Олександр: З ранжуванням балів немає проблем, адже існує таблиця переведення оцінок з 12 бальної системи у 200 бальну з кроком 1. Наприклад, середньому балу атестата відповідає оцінка за 200-бальною шкалою. 10 - це 180 балів, 10,1 -181, 10,2 -182, 10,3 -183 і так по цілому діапазоні ...11,9-це 199, 12- це 200 балів. А для випускників минулих років немає проблем, адже всі шкали за формулою із ваговими коефіцієнтами зводилися до 200-бальної шкали. Так що порівнювати можна за 200-бальною шкалою.
Олександр
Для Петро: так, то воно так. Але для виведення одного конкурсного бала у певних співвідношеннях (з переважанням профільного предмета) брали чотири оцінки. Власне тому крок топ вступників на кожну спеціальність був мізерним. А зараз вийде, що у першої сотні вступників буде однаковий бал.
Коментувати
Леон
Зарубіжні університети приймають на навчання без ЗНО. Ще одним варіантом здобути вищу освіту без ЗНО - це повноцінний вступ до іноземних Університетів. Найчастіше наші співвітчизники обирають вищі навчальні заклади Німеччини, Польщі, Чехії та Словаччини. Тут знадобиться тільки атестат про закінчення школи, але необхідно скласти вступні іспити та знати мову. Вартість навчання в Польщі цілком порівнянна з українськими цінами. Але є можливість вступити на безкоштовній основі, хоча це потребуватиме неабияких сил та підготовки.
Cтепан
Нехай запропонують вступну кампанію БЕЗ вступних ІСПИТІВ і ЗНО. Зарахування до закладів освіти можна здійснити безконтактно через інтернет за середнім балом атестата. Невже діти дарма навчаються у школі 11 років і вчителі виставляють їм оцінки 11 років? Невже усі вчителі у школах корупціонери, що немає до них довіри? Вчителі всі 11 років виставляють неправдиві оцінки? Що ми за нація? Пора брати кожному відповідальність на себе і оцінки вчителі мають виставляти справедливо за єдиним критерієм. Якщо вступ буде в електронному безконтактному вигляді за середнім балом атестата, то такий захід збереже здоров’я дітей, забезпечить справедливий вступ і збереже кошти держави і людей. Школи подадуть у систему середній бал. Вступники через електронні кабінет подадуть заяви. А електронна система розподілить дітей по закладах освіти і здійснить зарахування. І не потрібно ніяких контактів між людьми і скупчень дітей на іспитах і ЗНО. Все можна провести тільки в електронному вигляді.
Владислав
Для Cтепан: Діти не дарма вчаться 11 років, все таки вони здобувають знання і середній бал атестату впливає на конкурсний бал. Але ніде не написано, що вчитель, до прикладу, має давати лише легкі чи важкі задачі. І ставити вчитель оцінки буде лише за свої задачі. В цьому і задача ЗНО: порівняти знання в АБСОЛЮТНО рівних умовах.
Нона
Для Cтепан: Ну, дочекалися. Коли хочеться, щоб відмінили ЗНО, то виявляється, що вчителі справедливо оцінюють. А ще нещодавно була маса незадоволених своїми оцінками.
Володимир
Для Нона: В Україні працює понад 400 тис. вчителів. І що довіра до них має бути меншою, ніж до кількох осіб які працюють тимчасово у міністерстві і проводять та оцінюють ЗНО та сконцентрували у своїх руках всю владу. Вже були скандали в УЦОЯО у попередніх роках. Мільйонні збитки держбюджету, сотні зламаних доль українських абітурієнтів, підірвана довіра до системи незалежного оцінювання та вкрадені кошти USAID, що загрожувало міжнародним скандалом. Ось лише деякі з наслідків масштабної фальсифікації підсумків ЗНО у 2014-2015 роках.
Коментувати
Учитель
ЗНО має бути, ніяких вступних іспитів у ВИШі, але тільки для вступників, не ДПА у формі ЗНО цьогоріч. Хача би цьогоріч, шановне МОН, якщо, звичайно ці коментарі хтось читає, відмініть ДПА у формі ЗНО для усіх без винятку по зрозумілим причинам. Хай його складають лише вступники, і це правильно, враховуючи ситуацію. "тим більше, що наші вступники вже давно і старанно до нього готуються»,але готуються дійсно тільки вступники, а от решта... І ось цю решту підготувати викладачам дистанційно - шанси невеликі, бо таких дітей і очно важко готувати. Шановне МОН ,подумайте і спростіть роботу викладачів щодо завершення навчального року, дайте можливість видати атестати вчасно і піти у відпустку, бо під час дистанційне роботи стало ще більше.
Наташа
Уважаемый "учитель", добрый день! Согласна с Вами на счет ГАИ(по украински ДПА). Лично я против ВНО и для поступления. Выходит, что лучше оставить ребят, поступающих в ВУЗы и техникумы (колледжи), без летнего отдыха, только бы провести пресловутое ВНО? Как же раньше обходились без него? АХ, да, они же были глупыми, не знали, что это золотая кормушка. Чем больше вовлечено школьников, тем больший поток денег. А там ... . Теперь становится все по своим местам. Понятно почему постепенно, но очень настойчиво, втягивают все большее количество учащихся сначала в ГИА, затем - ГИА в форме ВНО. Уже добрались до малышей 4-ых классов. Пройдет совсем не много времени когда ВНО внедрят (если их не остановить) во всех классах. Кроме того, ВНО нужно будет сдавать не только в год выпуска, но и ежегодно, для тех кто не поступил сразу после получения полного среднего образования. Вот лафа! Сколько "бабла"?!?!
Коментувати
Alexander Koni
Наші чергові горе-урядовці в полоні власних інструкцій. Вони обмежені тільки містечковим баченням, не в змозі не те, що проаналізувати і зробити висновки з світового досвіду, а взагалі навіть не звертають увагу зі своїм ЗНО на здоров’я випускників цього року, які в подвійному чи навіть потрійному стресі мають два роки вчитися без відпочинку. Випускний клас і одразу перший курсу університету. Я вже не говорю про повну відсутність розуміння сингулярності сьогодення. Заявляти, що ЗНО буде обов’язково може в даній ситуації лише Господь Бог, напевно. У нас ще не було такого жалюгідного керівництва Міносвіти.
Нона
Для Alexander Koni: А раніше, що два роки після випускного класу відпочивали? Нічого з діточками не станеться. Все літо до ранку гуляти витачає сили, то й тепер вистачить.
Snizhana
Я сама одинадцятикласниця, і мене, чесно кажучи, дратують коментарі батьків про те, щоб відмінили ЗНО і таке інше. Аргумент, що дітки там перенервуються, мене взагалі вбиває. Без стресу в житті не вийде. А як же екзамени, сесії, робота? Це по-перше. По-друге, відповідальні і охочі випускники можуть готуватись самостійно(я тому приклад) і нічого поганого не станеться. Складати вступні іспити у ЗВО призведе лише до більших скупчень людей, тому переваг порівняно з ЗНО, на мою думку, немає. Я ХОЧУ ВСТУПИТИ ДО ОМРІЯНОГО ВИШУ ЧЕСНО, БЕЗ КОРУПЦІЇ І "РІШАЛ". Я розумію, що хто захоче, той і так "порішає", але в будь-якому разі не забирайте в мене право завдяки моїм власним зусиллям і знанням обирати своє майбутнє! Дякую за увагу.
Александр Васильевич
Snizhana. Сразу хочу заметить, что ВСТУПИТЬ можно в г...но, а в ВУЗ можно ПОСТУПИТЬ. Вы сравниваете не сравнимое. Путаетесь в понятиях: взяточничество и коррупция, и так далее. В голове у вас "каша". Я вас не осуждаю. Вы молоды а амбициозны. Но Вы игрушка в руках ПРОФЕССИОНАЛЬНЫХ манипуляторов. Возможно, когда нибудь, у Вас откроются глаза, созреете до понимания родителей. И если их родительское сердце против ВНО, к нему стоит прислушаться. Помните, что никакие чужие тети и дяди не будут к Вам добрее. чем самые близкие люди. Любите их, прислушивайтесь к их советам. Желаю Вам счастья, немного удачи и крепкого здоровья. Поступите в ВУЗ. Учитесь. Расширяйте диапазон своих знаний, становитесь настоящим ИНТЕЛЛЕКТУАЛОМ.
Коментувати
ZAQED
Якщо зно в цьому році займає місяць навчання в університеті то вступні екзамени це найкращий варіант. ЗНО це спосіб перевірити знання і не більше , воно має існувати до тих пір доки не заважає тому для чого було створене вступу до ВНЗ.
Профспілка STUD
SOS!! SOS!! Прогнози аналітиків кажуть про економічну кризу. Звідси - терміново потрібно відмінити рішення Уряду про індикативну ЦІНУ за навчання на контракті. І навпаки- на10-20% % знизити вартість навчання. Не зробимо- матимемо масове відрахування студентів!!!
Доцент Рыбак
Для Профспілка STUD: Если этого не сделать- будет полный колапс. Вузы развалятся. Дети просто будут выкинуты на улицу.
Коментувати
Юрій
Комп’ютерну систему ЄДЕБО потрібно удосконалити. Вона має бути відкритою для усіх, щоб демократичне суспільство бачило процес зарахування і надання державних місць. Тому що видача системою ЄДЕБО закладам освіти готових списків зарахованих викликає запитання і недовіру людей. І ще чому вступник з високим балом може претендувати тільки на одне місце? Має бути принцип, якщо не проходить на одне місце, може мати спробу вступити на інше державне місце (Він же гарний учень і має високий бал, а так його ображають). А то як діти мають вгадувати наперед (вони не бачать конкурсної ситуації) як їм розставляти ці пріоритети. Хто не правильно розставить пріоритети, то система може кинути його в інше місто і там навчання на держбюджеті вийде дорожче, ніж на платному у своєму місті. Тому і є відмови від місць. Подумайте над удосконаленням ЄДЕБО. Система має бути відкрита і вступники мають цілеспрямовано нести оригінали туди, де бачать, що вони проходять на держбюжет.
Нона
Для Юрій: Якщо не може розібратися у простому алгоритмі вступу - значить учень не є найкращим. Система правильна, діти мають вчитися бути уважними, відповідально ставитися до свого вибору, а не 10 разів передумувати.
Коментувати
Ярослав
Алгоритм виділення державних місць електронною системою є скритий для громадськості. Ніхто не бачить як він працює. Закладам освіти видають готові списки тих, хто вступив на держбюджет. Кожному вступнику пропонують тільки 1 місце. Хто не погоджується з тим місцем утрачає своє право вступити на бюджет. Це порушує права людей, тому що людина не може передбачити куди вона вступить. Якщо вступник хоче точно знати, то мусить подати тільки одну заяву і сподіватись на вступ. Система, яка була раніше, показувала відкриті рейтинги вступників. Вона була відкрита і демократична. Вступник бачив куди він проходить і ніс туди оригінали, чим визначав, що він згідний туди вступати. А так як зараз комп’ютер його кидає куди попаде, а потім діти відмовляються. Попередня система зарахування була відкрита і краща. ЇЇ тільки потрібно було удосконалити - зменшити довжину списків (меншою кількістю спроб подачі заяв до 4-5 і більшою кількістю хвиль зарахування, щоб охопити всю чергу) Тоді діти бачать процес.
Галина
Для Ярослав: Зараз теж є відкриті списки. І все дуже прозоро.
Ярослав
Для Галина: Система розставляння вступниками пріоритетів місця навчання є не продуманою. Вступник не може наперед бачити як йому розставляти пріоритети. Вступник просто змушений, або вгадувати, або досконало вивчати конкурсну ситуацію минулого року і виставляти пріоритети за аналогією. Чому вступники не можуть бачити відкрито всі рейтингові списки? І впевнено бачити, що він проходить на бюджетне місце, приймати рішення і подавати туди оригінали документів. А так за нього все вирішує система і кидає його туди куди він не хоче, а подав заяву, так собі, про запас. Тоді вступник утрачає більше право вступу на бюджет. Нехай буде все відкрито і вступник бачить куди має подавати оригінали, а заклади освіти твердо знають скільки у них є державних місць. А так все "шито-крито". Немає інформації. Видають списки зарахованих і ніхто нічого не знає. Це що якась рулетка (випадковий вибір) чи що? Систему треба удосконалити.
Gonta
У мене, як батька, є досвід виступу по ЗНО. І це було на самому початку кампанії ЗНО. На мою думку, тоді дійсно було все прозоро. Отримав результати, і подаєш в 5 інститутів на 5 спеціальностей. І ще до подачі документів, ВИШі показували держмісця. І дитина сама вибирала місце навчання. А ті всі питання, щодо "вказати пріоритет", "махінацій при зарахуванні", "неможливості обробки даних при вступі на декілька місць своєчасно", то все від лукавого. Тоді моя дитина без репетиторів і без жодного "договорняка" вступила до ВИШу . І все було дуже прозоро і демократично. І інститут закінчив з червоним дипломом. А меншого зараз я не знаю як буду навчати, бо умови вкрай не прозорі, і чиновники роблять все для того, щоб комфортно було їм, а не вступникам. При умові кризових явищ, думаю що в цьому році вступна кампанія буде провальна, тим паче що в міністерстві освіти керують процесом "мажори" і "зебіли".
Коментувати
Михайло
Що з того що діти добре складають ЗНО, а батьки оплачують великі кошти за репетиторів? Якщо у кінці при виділенні державних місць МОН дає дуже малу кількість місць для спеціальностей на які є попит. Може бути нуль, одне, два ... до п’яти місць у ЗВО. І тоді дитина змушена вступати на навчання за оплату, хоча в неї високий бал 193 і вище (наприклад, не стало пів бала), а батьки платять двічі, вже заплатили за репетиторів, а тепер змушені оплачувати навчання за новими високими індикативними цінами. Чому МОН не виділяє достатню кількість державних місць? Це знущання з батьків. Що таке пів бала, або один-три бали (Однакові знання). Це просто везіння. Хтось вгадав, а комусь не повезло. У такій ситуації ЗНО втрачає зміст. Проводьте аналіз виділяйте нормальну кількість місць для розумних дітей з високими балами, щоб діти були впевнені, що якщо вони вчаться, то вступлять на бюджет.
Галина
Для Михайло: до чого тут попит? держава дає місця на ті спеціальності, які їй потрібно. А якщо всі хочуть бути юристами чи міжнародниками, то то їх особиста справа. Хочещ? Будь. Але за власні кошти. А справа батьків зорієнтувати дітей на навчання за спеціальностями на які є попит на ринку праці, портябні державі та на які виділяються державою бюджетні місця. На інженерні спеціальності можна вступити на бюджет з досить низькими балами. Але там треба вчитись і просто переписати з інтернету курсову не вийде.
Михайло
Для Галина: Розумні діти мають мати можливість навчатися на держбюджеті на всіх спеціальностях. Це важливо!!! Діти не винні, що державі потрібні такі чи інші спеціалісти. Діти мають мати можливість здобути вищу освіту безкоштовно за будь-якою спеціальністю. А там нехай ринок праці покаже, чи вони будуть потрібні державі, чи ні? Це вже інше питання. Той хто здобув вищу освіту раніше і безкоштовно може бути гіршим спеціалістом, ніж молоді люди, які вступлять зараз і проявлять себе на роботі краще і будуть розумніші. Ми вже бачили реформи старшого покоління і їхні помилки. Чому ці діти мають вчитися на платній основі. Вони розумні діти і не винні, що їх батьки не можуть заплатити за високими індикативними цінами. Нехай мають можливість навчатися безкоштовно на всіх спеціальностях. Не обмежуйте штучно дітей у цьому. Наприклад, стара судова система була корумпована, а може молодь буде краща. Не обмежуйте дітей. А ви кажете, що не треба державі фахівців з окремих спеціальностей.
Gonta
Є пропозиція по розподілу бюджетних місць! На початку вступної кампанії, держава оголошує кількість бюджетних місць всього по країні. І все. Далі по розбаловці ЗНО, незалежно від напрямку навчання, найкращі вступники отримують державні місця. І тоді вони подають документи на вступ до тих ВИШів, в яких вони хочуть вчитися. А держава спонсорує навчання. Все просто, і все прозоро.
Коментувати
Олександр
Дуже прикро,що нашi законотворцi не володiють ситуацiєю. ЗНО не тільки не вирішує питання корупції,а ще й створює додаткові труднощі випускникам або ж тим людям хто бажає здобути другу вищу освіту,при чому за власні кошти.Дуже багато молодих людей після закінчення школи виїжджає за кордон навчатися саме через ЗНО,і вони вже ніколи не повернуться.
unforgiven 2
Якщо врахувати якість тестових завдань, то сучасне ЗНО не дозволяє об’єктивно оцінити рівень знань і компетентностей випускників.
Христина
Не розумію, навіщо здавати ЗНО учням таким як я (на 3 курсі, які нікуди не поступають, а залишаються на 4)
Zno
Для Христина: Ви складаєте не ЗНО, а ДПА у формі ЗНО. А потрібно це для того щоб об’єктивно оцінити Ваш рівень та роботу викладачів.
Мама
Якого викладача? Приватного репетитора? Більшість успішно складених ЗНО - це заслуга саме їх, адже програма викладання набагато слабша і не охоплює всі теми, що представлені в завданнях ЗНО.
Максим
Да ладно? Те, кто учатся с 1 по 11 класс, сдают успешно ВНО и без репеторов. А те, кто начинается учится только в 11 классе, идут к репетиторам. Всё просто.
Коментувати
Для студента 4-го
Шановний, зніми рожеві окуляри, "Раджу на дозвіллі прочитати, як проходять екзамени і вступ в університети в зарубіжних країнах." - зарубіжні країни - це зарубіжні , де розуміли, щоб підняти країну - треба підняти освіту, а ми говоримо про Україну , де боротьба з корупцією - це лише Велика Імітація...
Іванна
Тільки ЗНО! Я мама торішнього випускника і цього року у мене випускниця. Дитина здала ЗНО і має 5 запрошень в ВНЗ і ніяких тобі нервів!
Галина
Для Іванна: як це 5 запрошень? Що Ви таке кажете? 1 місце виділяється лише 1. А на контракт беруть майде всіх підряд (і не набирають ліцензований обсяг)
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!