Правила нового правопису поки не включатимуть у ЗНО

Поки норми правопису не стануть усталеною практикою, їх знання не перевірятимуться

Правила нового правопису поки не включатимуть у ЗНО

В Українському центрі оцінювання якості освіти повідомили, що знання нового українського правопису не будуть перевірятись під час проведення ЗНО найближчі 5 років. Про це на прес-конференції сказав виконуючий обов'язки директора Українського центру Валерій Бойко, повідомляють Українські Новини.

«У зв'язку з набранням чинності нового українського правопису, згідно з документом Міністерства освіти і науки, у найближчі 5 років нові норми українського правопису, поки вони не стануть усталеною практикою навчання в закладах загальної середньої освіти, перевірятися у тесті з української мови та літератури не будуть. Тобто не буде завдань, в яких буде перевірятися правильність написання "проект-проєкт, "кафедра - катедра" і так далі... Це не буде об'єктом перевірки на тесті з української мови та літератури», - сказав Бойко.

При цьому, за його словами, якщо учень буде використовувати новий правопис при виконанні творчого завдання, це не буде вважатись помилкою.

Освіта.ua
15.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергій
Українські урядовці забули одне: НОСІЄМ МОВИ Є НАРОД. Правила правопису повинні відображати сучаний рівень вживання мови в суспільстві, а не рівень її функцінування в канадській діаспорі. Може повернемось до використання старословянської мови Київської Русі.
Галина
Для Сергій: Спочатку необхідно прочитати документ. Нові правила упорядковують правопис, а не змінюють його.
Лариса Попова
Упорядковують згідно до бачення нащадків вуйків з полонин? При поляках іх мали за бидло. А тут вони вказують усій Украіні.
Коментувати
Василь
Цікаво, а за новим правописом Іван Франко тепер писатиметься як Іван Транко? Мало того що країну профукали, скоро й освіту профукають з таким правописом. Це ж треба було такого новоротити, що потрібно п’ять років давати, аби народ звик до цього.
Л
Для Василь: господи, який же ти телепень
Роман
Якби твій мозок осилив прочитання цього правопису, зокрема правила про т замість ф, то таких тупих порівнянь б не було.
Коментувати
Ollesia
Дуже дякую нашому міністерству освіти за розумну, правильну та логічну ідею- новий украінський правопис. Це еадто круто. Ми маємо.змінити неправильну вимову слів на правильну. Це надто важливо це зробити. А за неправильну вимову слів а роботі, в школі чи вузі штоафувати у розмірі 100 гривень за неправильно сказане слово..Опанувати правопис можна за три місяця- цього буде достатньо, щоби вивчити правильну вимову усіх слів.
Сарказмом по бредовому правопису
Для Ollesia: суперсарказм)) Та шо там " штрафовать". Надо вообще сразу в тюрьму)
Василь
Афіни стали Атенами, ефір - етером, європа - европою, а проект - проєктом. Таке враження що правопис складали не Українці, а Канадйці. Чому "катедра", яку вимовляє 1% українців вважається правильним вимовом, а "кафедра", яку вимовляє 99% українців - є помилковою?
Коментувати
Надія
Я відмовляюсь навчати дітей новому правопису, не хочу бути безграмотною, не хочу бути ніцойкою чи фаріоншою. Подивимось, скільки буде вакансій у школах, на жаль, скоро нікому буде навчати наших дітей. Внесли зміни щодо вивчення українських творів, погоджуюсь, але не повністю. І це називається РЕФОРМА в українській школі. Чиновники, що ви робите? Із нетерпінням чекаємо розумних висновків від президента.
Галина
Для Надія: часто чую про те , що нема кому працювати : у Львові молодь хоче працювати у школах, вакансія відразу займається молодими вчителями. Спробуйте знайти вільне міс- це вчителя зарубіжної літ., укр.мови і літ., фізкультури та ін.
Учителька
Для Галина: Загляньте на цю сторінку http://www.osvitalviv.com.ua/vakansiyi-v-zakladah-osviti-m-lvova-serpen/?fbclid=IwAR3k5HM4T1Doi8gQuJdVBrx5wapQ7BzGDRojp15drYTzbxyxKF9_nO2exTo і переконайтеся, що знайти у Львові вакансію вчителя укр. мови зовсім не складно. А загляньте на сайт управління освіти м. Дніпра, так там на окремі педспеціальності, як то: вчитель початкової школи, інформатики чи англ. мови, є до 30 і більше запитів.
Коментувати
Оксана
На інших сайтах батьки дискутують про 4 ЗНО, але ніхто не задумується, що, крім математики, їхнім дітям доведеться вчити новий правопис, а це не просто, бо роками звикли писати слова і що буде на ЗНО з української через рік ніхто не думає: математика, нові правила правопису, які за рік вивчити важко, бо роками писали по-іншому. Можливо варто збирати петицію про відміну нового правопису, поки не друкують нових підручників?
avatar13
Слава Богу, що хоч цей "ідіотський правопис" не будуть поки що перевірять. Вибачте за грубість, однак для чого таким дітям, як я, або взагалі - для чого нам ці зміни в нашій і без того милозвучній мові?! Велика різниця, як ми будемо писати - каФедра чи каТедра, проЕкт чи проЄкт?! Через те, що вони оцю штуку зробили, люди тепер з цього кожен день будуть сміятися. Якщо так вони хотіли це зробити, то треба було це зробити ще тоді, коли СРСР розпався. А цих так званих "філологів", "міністрів" та інших "науковців" і "чиновників" треба язики або голови відрубати - за те, що вони в кожнім слові бачать "русский след" і "русизми". Суржик вони не викорінять ніколи - це стало своєрідним діалектом, так само, як і білоруська трасянка. Так, звісно, треба, щоб люди в офіційному та публіцистичному стилі дотримувались правил державної мови, однак вибачте - від проЄкту та каТедр вуха в людей в’януть частіше, ніж від всяких "суржиків" та "матюків".
Ганна
Для avatar13: маю диплом філолога,з цього року відмовляюся працювати за фахом,бо не хочу дітей навчати тому,що аж ніяк не схоже на нашу мову . Нехай ті гади,що всю цю дурість придумали,самі ідуть до школи працювати і дітей навчати. Це не наша мова,це якийсь покруч. Ніякої співочості. Дурня
avatar13
Для Ганна: Правду кажете, чисту.
Роман
Для Ганна: дуже якісний ви філолог, який не знає історію правописних заборон та уподібнень з російською та навіть, не знаючи, не поцікавився, чому так і що більшість таких страшних усім змін, є, на жаль, факультативні для таких тупих осіб як ви, які те, що не є звичним одразу називають дурістю, абсолютно не вникнувши.
Коментувати