Випускники вишів складатимуть ЗНО з англійської

Міносвіти планує запровадити обов’язкове ЗНО з англійської після завершення бакалаврату

Випускники вишів складатимуть ЗНО з англійської

Міністерство освіти і науки планує запровадити обов’язкове ЗНО з англійської мови після завершення навчання на бакалавраті. Відповідна норма міститься у Концепції розвитку англійської мови в університетах, що затверджена Колегією МОН.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, всі дослідження демонструють, що економічний розвиток країн дуже залежить від знання громадянами англійської мови.

«Зростає важливість знання англійської мови всіма фахівцями. І сьогодні, коли ми дивимось на Україну, то з не англомовних країн Європи, яких є 32, ми за рівнем знання англійської мови перебуваємо на 28 місці з 32. І це свідчить про те, що ми дуже втрачаємо свій потенціал через те, що наші фахівці не знають англійської мови. Тому ми затвердили Концепцію розвитку англійської мови в університетах», - сказала Лілія Гриневич.

Вона повідомила, що через стандарти вищої школи буде прописано вимогу, що обов’язково студент бакалаврату, незалежно від спеціальності, мусить засвоїти іноземну мову на рівні В1+, якщо він хоче отримати диплом.

Для старших рівнів – магістри та доктори філософії з академічним компонентом - обов’язковим буде рівень В2.

Для заохочення університетів до викладання і студентів до вивчення англійської мови під час бакалаврату концепція передбачає збільшення годин та зміни змісту мовних дисциплін. Планується, що надалі широко використовуватимуть іспити для підтвердження рівня володіння англійської мови на рівні В2.

Зокрема, у короткостроковій перспективі планується поширити Єдиний вступний іспит - тобто «ЗНО в магістратуру» з іноземної мови - на всі магістерські спеціальності для підтвердження рівня B2.

Для впливу на зміст англійської мови та компетенції, які викладаються на рівні бакалавра, будуть розроблені докладні специфікації єдиного вступного іспиту з англійської мови та визначена конкретна програма і структура його змісту.

Мета цих змін - стимулювання розвитку повного спектру мовної компетентності та вплив на вивчення англійської мови під час бакалаврату.

Також міністр освіти повідомила, що у середньостроковій перспективі (5-7 років) планується замінити єдиний вступний іспит з англійської мови обов'язковим стандартизованим єдиним вихідним (кваліфікаційним) іспитом з англійської мови для всіх студентів бакалаврату.

Освіта.ua
15.07.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Anarxist
Для Witalina: ля кошелап + хотів поставити , а виліз - вибасаюсь, не знаю що далі писати хто придумав бар’єр в 100 знаків...
Валентина
Товариство, навіть і не знаю чи доцільно писати ці коментарі, і чи до них хтось прислухається. Та все ж. Докотимося скоро до того. що розумні діти виїдуть з країни. Не буду заперечувати, треба знати іноземну мову, треба молодим людям бути мудрими, цілеспрямованими, ерудованими. Але чому б, не створити такі умови аби молодь хотіла вчитися і працювати в рідній країні. Я говорю про робочі місця, про достойну заробітню плату. Чому ніхто не говорить про високі. захмарні оплати за рік навчання, чому ніхто не перегляне це питання? А на високому рівні викладається англійстка мова у ВНЗ? Виходить: вчиться студент 4 роки, після бакалаврату здає ЗНО з англійської, чи при вступі в магістратуру, чи при її закінченні і не здає, бо це лотарея. Буває ті що вчаться погано здають краще за відмінників "від фонаря" поскладають хрестики і здав і спеціаліст. А студенти заочники, вони вивчають англійську? І що? Всі роки навчання коту під хвіст? І що до Польщі, бо там не треба ЗНО. Шановне МОН зробіть так аби молодь захотіла залишитись жити і працювати в Україні! Бо наші діти найкращі: і красиві, і розумні, і талановиті...лишень не мають підтримки з боку держави!
Педагога вишу
Про які в 1 і в2 ви говорите,коли нині тисячі випускників не заклали на прохідний бал ЗНО з рідної мови. Знущання в прямому розумінні слова.
пугач  виталий
Мені в моїй роботі знання іноземної мови не знадобилися. Для чого всіх стригти під одну гребінку
Witalina
п.Ліліє, спустіться на ЗЕМЛЮ! Спочатку потрібно забезпечити заклади освіти , як середні, так і вищі, ВИКЛАДАЧАМИ. Наскільки я знаю , у багатьох школах і у вишах НЕ МАЄ кому вчити, викладати англійську , а ПОТІМ ВИМАГАТИ.! А взагалі для багатьох спеціалістів не обов’зково знати англійську. Чи ми готуємося бути окремим штатом США?
cos
Англійську зроблять обов’язковою для того, щоби украінці виіхали пошвидше за кордон. Ні в одній краіні нема такого-щоби англійську ставили вище за рідну мову, це тільки так зроблено в Украіні. Гриневич- це освітній шкідник. В неі одне головне завдання-знищити украінську освіту.
Юля
вважаю, що ЗНО з англійської мають складати ті, кому вана потрібна за фахом: вчителі англійської, викладачі, переклачачі, а для потреби можна скористатися послугами перекладача.
нпхор
Для Юля: вчителі та перекладачи здають іспити з іноземної мови на кожній сесії. Їм не треба здавати ще один іспит додатково.
Коментувати
Олексій
Це можна зробити після реформи школи, коли курс програми пройдено і тільки тоді проводити ЗНО з англійської, а зараз краще зробити нормальну програму навчання в інститутах, а то викладачі кажуть між собою " Що там ще скорочувати, вже й так поскорочували що можна". На робочі спеціальності так не вистачає в країні робочих рук, так ще роблять гірше .
Наталка
Для Олексій: так якраз і навпаки. Якщо дитина не зможе здати чи доздати англійську на в1, то і піде у заклади, де вчать на робочі спеціальності. Вчилася сама у звичайній школі смт, але вже завершуючи 11 клас, вправи робила рівня в1 і переходила на в2. Репетиторів не було, лише бажання вчитися і розуміння свого обов’язку як учня. І, справді, ті діти які володіли англ.мовою на відповідному рівні, також добре знали і решту шкільних предметів, були ерудованими. Погоджуюся, що від вчителя багато залежить, але в наш ча з такою кількістю платформ для вивчення мови, іноземних фільмів, пісень і т.д. не можна не знати англ.на в1. Але питання до законотворців, що робити із дітьми, які вивчають німецьку чи французьку мови? І так, я сама викладаю і внз хімію, к.х.н., і ще крім знаю польську, чеську мови. Головне це бажання вчитися, а не скаржитися, що важко! Спробуйте в хороших закордонних вузах, побачите, як там відсівають студентів!
Катерина
Для Наталка: Закордонцям легше вивчити іноземну, бо в них дуже схожі мови, а украінська та іноземна надто відлічаються одна від одноі. Нехай іі вчать ті, кому вона потрібна (філологічний факультет іноземноі мови або ті, хто хоче вийхати за кордон). Для інших студентів англійська не потрібна. В нас державна мова украінська- тому ми маємо здавати іспит з украінськоі мови на рівні B1 для вступу до магістратури,. а не англійськоі. Не знаєш украінськоі мови- треба відрахувати студентів, англійськоі не знають-нічого страшного, вона і не потрібна взагалі багатьом у житті. Кому треба- той нехай і вчить.
Коментувати
Валентина
А английский самостоятельно изучать, так как его в универе не преподают.
Ренатта
Соросівська банда все робить для розвалу і пустки в украінських вишах, чим гірше- тим краще!! Шаров, рошкевіч - епігони розвалу! Під суд підуть!
Оля
В університетах зараз великі недобори.а після впровадження цього іспиту вони будуть пустувати. Адже англійська мова не є підтвердженням знань студента , які він отримав під час навчання.
Вася
Для Оля: Могилянка Шевченко КПИ не пустует! Масса студентов ездит по обмену в Европу. Много лекций на английском. Для этого нужно его знать! А если учиться в За...опинском пту, то и правда на фиг тот английский.?
Кримчак
Пустують- факультети фізики, математики, електроніки, кібернетики.... Перебори: журнахерня,право, економіка...
Z
Могилянка-усе заповнено. Інші-по закривати. Навіщо вони., як там пусто?
Коментувати
викладач у минулому
Вони зовсім з глузду з’їхали у МОН. А де вони найдуть викладачів англ.м. на зарплату 3400 у місяць, якщо на курсах можна заробити 12-15 тис., без головної болі і написання методичної макулатури. Який дурень піде працювати у вуз на ніщебродну зарплату, якщо є безліч можливосте здриснути закордон. Ну старих бабок 70 років наберуть, які ледь дишать, нехай готують до ЗНО.
Христина
Це знущання над студентами. Англійська потрібна лише для певних спеціальностей. Вчити чи не вчити особиста справа кожного . Англійська не підтвердить професійні навики бакалавра за його спеціальністю.
Вася
Для Христина: ну то и не учи,если тебе хватит бухгалтерских курсов. Знание языков-это ещё и уровень общей культуры.
Вероніка
Для Вася: Звісно, хай пропадає дитина яка має хороші знання з математики (що зараз є рідкістю), бо не знає англійську.Рівень культури не залежить від знання англійської чи інших мов.
Вася
Чего це вона пропаде ця дитина? Просто буде не магістром, а бакалавром А хочеш бути магістром-вчи мову. Все просто
Коментувати
Бой
Для людей которые рисуют в подъездах болончиками с краской граффити,и курят с 15 лет хотят вводить после бакалаврата обязательную сдачу английского. Круто,может ещё начнём вводить физкультуру? а что? все бегают очкастыми дрыщами. Контракт итак стоит 50 тыс за 4 курса , и теперь надо чтоб эти деньги спустились в унитаз. У меня был выбор: английский, или география - выбрал географию и не прогодал хоть её сдал. Теперь мне после выпуска со школы где я её не учил зубрить ещё и английский? Идите Зеленского оучите английскому , а не нас давите.
нпхор
Для Бой: в институте физ-ра преподается на всех курсах и никто от этого не умер и не скулит. Не хотите учить - не надо. Уступите место тому, кто может и хочет. Больше толку будет. Такие все сахарные стали. В школе надо было учиться, а не просто посещать занятия.
Катерина
Для нпхор: А якщо в школі викладач робив все, щоби учні зненавиділи англійську мову. Після цьооо бажання вивчати іі взагалі ніякого немає. Навіщо нав’язувати мову, яка не пригодиться людині в житті? Тільки марна трата часу на непотрібні речі. Надіюся студенти недозволять над собою знущатися. МОН має відмінити антимовний принцип нав’язування. Потрібна англійська філологам- нехай вчать, в нас має бути демократичний принцип вибору. Не МОН за нас рішати, які предмети складати, а які не складати (обов’язково знати потрібно украінську мову).
Коментувати
світлана
Для розвитку економіки потрібно володіти англійською мовою? А перекладачі нам навіщо?
anton2000
Кто хочет работать в Европе, Америке или .... тот и сам учит английский, это сейчас уже и без министерства распространено. А после бакалаврата нужно тестировать профессиональные навыки, а не английский.
нпхор
Для anton2000: разве госы или диплом не являются достаточным тестом на знание специальности?
Коментувати