ЗНО з англійської може стати обов’язковим для вступу

МОН планує встановити обов'язкове володіння вступниками англійською на рівні В1

ЗНО з англійської може стати обов’язковим для вступу

Міністерство освіти і науки розробило та схвалило на засідання Колегії МОН Концепцію розвитку англійської мови в університетах.

Документ, зокрема, передбачає обов'язкове володіння вступниками англійською мовою при вступі до закладів вищої освіти на рівні не менш як В1.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, однією з основних проблем англійської в університетах є рівень, з яким у виші потрапляють вступники, оскільки він є надзвичайно різним.

Це водночас шкодить обом групам – і студентам з низьким рівнем, які не встигають за програмою й не можуть нормально її засвоювати, так і сильним студентам, які страждають від політики «орієнтації на слабшого».

Через це у Міністерстві освіти пропонують забезпечити вхід в університет на рівні В1 усіх студентів на початку навчання. Ціль – до 2023 року всі студенти мають оволодіти мовою на відповідному рівні.

Для цього концепція передбачає, що до 2023 року рівень володіння англійською на рівні В1 буде обов’язковим під час вступу на бакалавра.

Для реалізації цієї мети у Міністерстві освіти пропонують впровадити проходження вступниками обов’язкового «скринінгового» тесту з англійської мови всіма абітурієнтами з метою встановлення рівня володіння мовою.

Якщо рівень володіння англійською у вступника буде нижче В1 це не позбавить його права брати участь у конкурсі на вступ до закладу вищої освіти в звичайному режимі, але такі абітурієнти до початку навчального року (до 1 вересня або до 1 жовтня) повинні будуть пройти мовний інтенсив для досягнення рівня В1.

Освіта.ua
15.07.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Альбіна
Я читала, що ЗНО 2021 року матиме такі зміни: українська мова буде мати 2 рівні, математика теж, але тут вже на вибір. Третім обов’язковим предметом будуть англійська та історія на вибір. Тому надіюсь, що так і буде, бо англійську не дуже хочеться здавати, особливо після змін 2017 року, коли в тест додали 20! завдань і ще на додачу аудіювання!
Абітурієнт
Чудово, що міністерство усвідомлює проблему рівня іноземної мови в українців, але сама схема навчання та вимоги,які пропонуються є не зовсім правильними. Було б доречо повністю змінити систему, розділивши її по рівнях. Так наприклад, в Литві при вступі до вишу студент складає іспит, який показує рівень знання ангійської мови( і не важливо чи це А2 чи В1) і вже після цого студентів розділяють на групи. А одним із основних завдань для отримання диплому є наявність сертифікату В2 рівня, і з цим сертифікатом абітуріент може вступати на магістратуру. Тобто за період бакалаврату є змога покращити свої знання іноземної мови.
z
Для Абітурієнт: В Могилянке все так как Вы пишете. Сначала тест потом делят на группы по уровню знаний.Английский учет два курса все. Потом по желанию можно выбирать разные курсы.Я хочу сказать.что все в руках ВУЗов В Могилянке так было всегда при любой власти
Коментувати
і
Так, в нашій державі головне - це знання англійської мови. Навпаки, це найменш потрібні знання тут. А якщо за кордон - то вивчиться.
пугач  виталий  павлович
А як , скажімо, якщо в студента неабияка голова і він показує незвичані здіб- ності в обраній м спеціальності вле з іноземними мовами у нього проблеми
Ана
Для пугач виталий павлович: такое бывает крайне редко. Также он с плохим английским и хорошими знаниями чего угодно в будущем может рассчитывать лишь на украинские компании с очень низкой ЗП. Так что стоит все же учить через не могу
Коментувати
Witalina
Спочатку потрібно забезпечити заклади освіти викладачами, вчителями!! А то в багатьох школах в вузах НЕ МАЄ кому викладати англійську. Можна бути гарним вчителем,агрономом,бухгалтером і навіть правником без англійської. Чи Україна готується бути 51 штатом США???? Чи нас готують бути раб-силою у Європу???? Тоді зрозуміло!!!!
Я
Для Witalina: у вас есть диплом бакалавра? Зачем вам магистр? Таким как вы достаточно. Другие хотят большего от жизни и учат иностранные языки.
Коментувати
ВлМик
З освітою не пов’язаний з того часу, як скінчив універ на початку 00-х. Але впевнено можу сказати що саме англ.мова потрібна кожному із нас, якщо ця людина розраховує на щось краще ніж у всіх так званих "пересічних громадян", причому згодиться вона як на професійному, так і на побутовому рівні. І це мінімум. Тому що в ідеалі до англ.мови непогано би мати ще одну, напр., нім./франц./іспан./італійську, а в ідеалі китайську)). Хто хоче - шукає шляхи, хто ледарює - шукає відмазки. Діти зараз значно розвиненіші ніж 20р тому, нічого їх жаліти, треба ганяти як сидорових кіз)) і самим вчитись. Інакше вчіть польську/чеську і їдьте туди працювати/жити.
anton2000
Для ВлМик: знать английский для увеличения своих возможностей и обязательное ЗНО по английскому для всех - это две большие разницы. Для того, чтобы человек был успешным на рынке труда он должен быть профессионалом в своем деле в первую очередь, а уж потом знания английского ему могут как-то помочь. А вот без профессиональных знаний, но с хорошим английским он никому не нужен. Вы пойдете на операцию к хирургу с блестящими английским, но с посредственными профессиональными знаниями и умениями? Уверен, что нет. Английский уже и сейчас учат дополнительно все, кто думает о своем будущем. Но при чем здесь обязательное ЗНО по английскому?
Коментувати
Анастасия
Охрана - отмєна! Я запитала в репетитора, ЗНО з англійської у 2020 році - не обов’язкове!
Анастасия
Ви знущаєтесь! Я і так помираю від втоми через інтенсивне навчання, а ще + до англійської треба готуватись?! Вони не подумали, про дітей, які живуть в селі, що в них рівень англійської беззаперечно нижче! А все чому? Через некомпетентність педагогів з англійської! Вони дають завдання і сиди думай, що там робити! Тому перш ніж впроваджувати такі закони, треба гарно подумати про ВСІХ! Краще б, перед тим як придумувати такі закони, треба було перевірити всіх вчителів англійської, дійсно вони навчають чи просто сидять в кабінетах! Не можна так робити!
Face
Скажіть ,будь ласка,коли,якщо вони ухвалять,зно з англійської стане обовязковим-з наступного року чи з 2023?
Люба
Все щось видумувати нове,аби дітей лякати.Думайте як в державі порядок встановити і робочі місця цим дітям надати,щоб країну не покидали.
Наталія
Нехай спочатку в школах виведуть викладання англійської мови на належний рівень, перевірять рівень знань вчителів англійської мови, а тоді вимагають з дітей достойних знань у вишах. Не всі батьки мають змогу платити за репетиторство, коли в школі англійська на низькому рівні.
Іванна
А вчити в університетах непробували,а то вимоги великі а самі нічого невчають ,тільки як про сімейне життя розказують або ще щось непотемі,хочеться щоб і викладачі почали навчати ,
Ольга
Чого ви ниєте?? Здаєте одну іноземну мову,поки інші абітурієнти здають право,логіку і іноземну.Англійська не була настільки важкою і якщо б ви знали хоча б трохи англійську то набрали б тих 12 балів. А ви ще починаєте дискусії з того,що треба йти в суд і так далі. Англійська мова в наші часи дуже важлива мова, це вже ваші проблеми, що ви її не знаєте. І не треба казати,що викладачі погані бо не навчили( вони дійсно не навчили) і про репетиторів так само бо немає грошей.Англійську можна вивчити самостійно,якщо захотіти.Я вивчила її самостійно і набрала 195 балів.
Наталія
А якщо дитина вивчає тільки німецьку мову. То що, в університет доро га закрита?
Імя
Для рынков каких стран готовят будущих специалистов?
Nazar
Міністерство АБСУРДІВ. Спрощують програми з англійської мови, вводять примітивні підручники,бойкотують репетиторство, а тоді роблять обов‘язковим ЗНО з англійскої мови. Ні щоб забезпечити раціональний поділ класів на підгрупи, чи додати години для вивчення мови...Все у нас робиться через одне місце...
serj
УЧЕНЬ ЗМОЖЕ ОБИРАТИ СВОЮ ТРАЄКТОРІЮ НАВЧАННЯ... л.гриневич Далі: українська - обов’язково, математика - обов’язково, англійська - обов’язково. А обирати то що?
студентза якість викладання
Спочатку, нехай здадуть офіційно всі доценти і професора ЗНО з англ.м., а тоді будуть допущені до викладання у вузи, а то як вони збираються читати наукові розробки західних колег. Варіант здати на курсах не пройде, у МОН все купується, а офіційно ввести ЗНО для викладачів усіх спеціальностей, нехай здають, якщо ми хочемо рівень високий викладання у вузах, то усі без винятків мають знати англ.м., а не тільки студенти, а професура - зі словником алфавіт, самим не смішно. Якщо встановлюють таку захмарну плату у шеві 40-58 тс., всі викладачі мають здати іноземну і крапка.
Вася
Для студентза якість викладання: єдина слушна думка на цій гілці. Підтримую
Коментувати
Катерина
Абітурієнти не знають украінськоі мови на рівні B1, зате будуть насилувати англійською на рівні В1. Тільки в Украіні таке можуть зробити чиновники МОН (пані Гриневич). Держава чудес. Немає слів.
55
Для Катерина: Якщо абітурієнт не володіє рідною мовою на рівні B1, то його міcце у спец/інклюзивній школі для дітей з затримкою розвитку, а не у ВНЗ.
Щаслива
Для 55: Гадаю, справа в тому, що для значної частини громадян українська не є рідною. Діти з таких сімей живуть у російськомовному середовищі і навчаються у школах з російською мовою викладання. Як, наприклад,я. Українською добре володію лише тому що пощастило зі шкільною вчителькою. Але поруч жили діти позбавлені таких принад. Не думаю, що через це доречно натякати на їх розумову неповноцінність.
Коментувати
Чесно
Краіна дурнів!! Постійно воза ставить спереду коня?! ВИ спочатку налагодьте якісне вивчення англійськоі в школі - викладачі - нові програми- лігафонки- софт- оплата!!!! Практики за кордоном! А тоді- екзамен зно!!
нап
Для Чесно: Впевнені про коня і воза? Хто буде якісно викладати, якщо зараз не задати високу планку?
Коментувати