У ВР виступили проти порогу ЗНО у 150 балів

Профільний комітет пропонує відмовитись від застосування 150-бального порогу при вступі

У ВР виступили проти порогу ЗНО у 150 балів

Парламентський комітет з питань науки і освіти запропонував Міністерству освіти відмовитись від ідеї розширення застосування 150-бального порогу при вступі на найбільш популярні спеціальності, зокрема, з права.

Про це, за підсумками засідання комітету, що в тому числі було присвячено стану підготовки Умов прийому на навчання до вишів у 2019 році, у своєму Facebook повідомив перший заступник голови комітету ВР з питань науки і освіти Олександр Співаковський.

За його словами, новація щодо впровадження 150-бального порогу на спеціальності «Право», «Міжнародні відносини» та «Публічне управління та адміністрування» призведе до втрати абітурієнтів закладами вищої освіти і може призвести до закриття не тільки приватних університетів, а й частини державних.

«Ця новація викликає чимало запитань. По-перше, чи прораховано наслідки впровадження цієї новації та ефект від неї? Твердження, що ця новація призведе до підвищення якості підготовки фахівців, є дуже сумнівним. Щоб вилікувати хворобу, треба спочатку виявити її причину. Створити «бар'єр» у 150 балів набагато простіше, ніж розібратися у проблемі низького рівня шкільної освіти і вирішити її. Вважаю, що підвищення прохідного порогу має відбуватися паралельно з підвищенням якості загальної середньої освіти», - наголосив Співаковський.

Він повідомив, що цього року через запровадження 150-бального порогу з другого та третього конкурсних предметів під час вступу на медичні спеціальності кількість першокурсників у медичних вишах на спеціальність «Медицина» скоротилась на 28% у порівнянні з 2017 роком, на спеціальність «Педіатрія» — на 37%, а на спеціальність «Стоматологія» — на 45%.

Разом з тим, на його думку, поширення цієї новації на правові спеціальності можуть бути дуже відчутними.

«У нашому випадку мова йде не про 20 медичних університетів (не в кожній області є медичний університет), а, наприклад, про 300!!! закладів вищої освіти України, в яких викладається право. Тому наслідки впровадження такої новації можуть бути дуже відчутними, якщо не катастрофічними», - наголосив народний депутат.

«Чи є якісь розрахунки: скільки викладачів залишиться без роботи і скільки абітурієнтів оберуть для вступу університет в іншій країні? Втрата абітурієнтів нашими закладами вищої освіти може призвести до закриття не тільки приватних університетів, а й частини державних. Думаю, що суть криється не в підвищенні рівня підготовки фахівців, а в черговій економії коштів. Пропозиція Комітету: відмовитись на даному етапі від цієї новації, яка до того ж суперечить чинному законодавству про освіту у частині доступу до вищої освіти», - підкреслив перший заступник голови парламентського комітету з питань науки і освіти.

Освіта.ua
05.10.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Loki
Ще дещо хочу написати про те, що деякі особи пишуть, що з такими правилами діти поїдуть у Польщу. Вимушений розчарувати. Не поїдуть. Принаймні на медичні та юридичні спеціальності. Так, від’їзд українських студентів в останні роки став масовим але це не стосується медичних та юридичних спеціальностей. Зазвичай діти їдуть вивчати економіку, програмування тощо. І причина не в ЗНО, а в деградації українських університетів (слабка матеріально технічна база, корупція, нестача сильних викладачів). А от на медицину не їдуть. Це дорого, дуже дорого. Та вчитись важко. Більш того в Львівскому та Тернопільскому медичному Ви знайдете студентів з Польщі. Бо дешево та легше. Причина високої вартості медичної освіти наступна, викладати можуть тільки високо-кваліфіковані лікарі, і зарплата у них відповідна, набагато вища ніж у професорів інших університетів. У нас викладачі медичних університетів мають таку саму ставку як і у решти ЗВО. Ну хіба що доплата за клінічну роботу є. Але це не багато.
Ганна
Для Loki: Багато абітурієнтів їдуть вивчати медицину в Німеччину. Дуже щасливі
Коментувати
Конашевіч
Вважаю, що Зно тра підняти до 170 балів і потім дати його дурням із Мон - хай вирішать ті завдання. Залишиться в міністерстві один вахтер. Красава!! Невже не зрозуміло навіщо ці штучки з балами - щоб до вишів вступало втричі менше дітей,Зно- це не оцінка , а рейтинг абітурієнта. В умовах демографічної кризи- це капець вищій школі і всій Україні! Це і є завдання шарових і К`.
Правда
Варто підвищувати планку до 150 на всі спеціальності у вишах. Тим, хто здав до 150 нічого робити у вишах взагалі. Тому потрібно проводити ЗНО в 9 класі, щоб визначити рівень знань і щоб не було "сюрпризу" в 11 класі.
Роман
Для Правда: Газета "Правда" залишилась у СРСР!! Залишайся й ти з нею там, а ми хочемо жити в ЄС, де немає ЗНО!!!!
Валентина
Для Правда: Кожна людина має право на вищу освіту нежалежно від того як її готує сьогодні школа!! Якщо школа не може підготувати якісно, то виправляйте школу, не видавайте атестати, а якщо видали, то не створюйте штучних перепон у вступі до внз! Атестат є документом, який дає право на вступ до внз за законом!! Геть ЗНО з України!! Ми хочемо жити у цивілізованій європейській країні, де немає ЗНО!!
Правда
Для Ollesia: классный стёб) посмеялась от души.
Коментувати
Тетяна Петрівна
Моя дитина у 8 класі. Але я вже хвилююся, як вона, гуманітарій за природою, буде проходити ЗНО. Якщо бал буде високим, не впевнена, що сучасна школа підготує мою дочку так, що вона здасть іспити на 150... Нехай буде, як в минулому році! Діти хочуть навчатися в вузах і здатні підвищувати свій рівень під час навчання. Нехай підсумкові та кваліфікаційні іспити будуть результатом навчання на виході, а не на "вході".
777
Для Тетяна Петрівна: А з чого Ви взяли, що дитина, яка не здатна підвищувати свій рівень під час навчання в школі, буде здатна до цього у виші, де навчатись значно складніше. Не може отримати 150 балів є вибір, або йти в коледж або на спеціальності, де не існує обмеження в 150 балів 9а воно є лише для медиків та юристів)
Людмила
Для 777: Чим бакалавр коледжу відрізняється від бакалавру університету?!! Не плутайте людей! Краще ЗНО відмініть!!
777
Для Людмила: в коледжах отримують молодшого спеціаліста або молодшого бакалавра (з наступного року). І в коледжах не навчають майбутніх лікарів, а лише медсестер, фельдшерів з дипломом саме "молодшого спеціаліста", а не "магістр", як лікарі. Тому там немає вимоги 150 балів.
Коментувати
Сергій К.
Не варто підвищувати прохідний бар’єр до 150 балів або вище ще й тому, що ВНЗ почнуть більш активно набирати іноземців через комерційний інтерес! Тоді для української молоді взагалі місця в ВНЗ та на достойних роботах взагалі не знайдеться! Не важко зрозуміти, що усі ці питання є важливими соціальними проблемами, які зачіпають інтереси всього суспільства, практично кожної родини!
Андрій
Я також проти порогу ЗНО у 150 балів. Піідтримую першого заступника голови комітету ВР з питань науки і освіти Олександра Співаковського про те, що новація щодо впровадження 150-бального порогу призведе до втрати абітурієнтів закладами вищої освіти та сприятиме ще більшому відтоку абітурієнтів з України. Для прикладу, давайте звернемо увагу на той факт, що закордонні внз роблять все можливе для того, щоб збільшити кількість вступників. На сьогодні потрібно відмовитись від ідеї розширення застосування 150-бального порогу при вступі до внз.
Оксана
Для Андрій: Чого тут підняли такий гвалт? Для кого історіїї про закордонні вузи, де аж медом помазано? За ті гроші, які доведеться викласти в Польщі чи Чехії ( і я зараз не про навчання, а про проживання, харчуванняя, проїзд...) у нас приймуть на-ура і з 100 балами. Чому мовчимо про те, що вища освіта НЕ ДЛЯ всіх, просто за своїми здібностями більшість сучасних дітей не здатні до розумової праці. І не треба кидати в мене каміння - я 25 років у школі, дітей люблю, але оцього мракобісся із "рівним доступом" до освіти не визнаю. Не буде вчитися у виші той, хто не здатен на мінімальні зусилля у школі. А буде платити, платити і платити. То хай платить за кордоном, у чому проблема? А розумних ми в Україні вже не втримаємо. Вони не вд ЗНО тікають, а з цього Мордору. І правильно роблять. І на всяк випадок: моя дитина, промучившись у одному із найпрестижніших наших вишів, отримала отого папірця - псевдодиплома і гайнула по справжню освіту до Європи. Дуже шкода витрачених 4 років. Про європейську освіту є що розповісти, але то іншим разом. Зранку на перший урок - погано вчити батьківських дітей за шалені державні гроші. На добранч, колеги.
777
Для Оксана: Про що Ви говорите? При обмеженні 150 балів взагалі не можна подавати заяви на вступ на дану спеціальність, якщо бал нижче (неважливо на бюджет чи контракт). Саме на цьому "погоріла" маса абітурієнтів, які в цьому році подавали заяви в мед. не маючи 150 балів та отримали відмову в реєстрації заяви. І це абсолютно правильно - немає чого людям, які не здатні прочитати умови вступу, робити в закладах вищої освіти.
Ірина
Для Оксана: Підняли ґвалт, тому що патріоти своєї держави і хочемо щоб наші діти жили, вчилися і працювали у себе вдома в Україні, а не на зарубіжного пана!! І держава повинна зробити все, щоб було саме так, а не вигоняти своїх громадян закордон вчитися й працювати!! А якщо погано вчать у внз, як ви кажете, то нехай змінюють систему навчання, щоб навчали добре!! Навіщо ви підсовуєте нам альтернативу закордоном? Що не можна навести порядок вдома??!
Коментувати
зінаіда
Як на мене, то діяльність МОН з обговорюваної проблеми підвищення якості вищої освіти щонайменше видається дивною й викликає непорозуміння й обурення. З одного боку розуміння необхідності підтримання української освіти, я так розумію - всієї системи освіти, то чому ж таке поблажливе ставлення до шкільної освіти й упереджене до вищої? Лікувати слід не наслідки, а хворобу, не караючи самого "хворого". Позаяк пропонований МОН поріг ЗНО у 150 балів не дасть бажаного позитивного результату, бо: 1) обмежить кількість потенційних абітурієнтів і їх права; 2) не покращить якість навчання у школі; 3) позбавить вітчизняні виші потенційно успішних студентів, які за об’єктивними чи суб’єктивними обставинами були у школі "середнячками"; 4) сприятиме міграції молоді й вітчизняного капіталу на захід
Аліса
Шановні колеги, як показує практика, не завжди відмінники шкільної програми ставали успішними та висококваліфікованими спеціалістами в майбутньому. У сучасних умовах розвитку вищої школи частіше учні зі середніми балами ЗНО досягають значних результатів при отриманні кваліфікації бакалавра. Тому, на мою думку, буде злочином перед майбутнім поколінням лишити шансу отримання вищої освіти через збільшення результатів ЗНО до 150 балів.
Ірина
А у мене запитання, чому йде мова про поріг 150 балів для абітурієнта, а мова про рівень викладання у школі, щоб діти могли гарно написати ЗНО не йде. У мене син закінчує 11 клас і ми ходимо до репетиторів, а тут ще й хочуть підняти прохідний бал. А чому не йде мова про "підняття" рівн викладання у школі. Ми здаємо ЗНО, щоб побачити рівень школи, а не щоб вступити до ВНЗ. Я вважаю, що було б чудово, якби ВНЗ ставив свій прохідний бал і продовжував навчати дітей, а не шукати тих, які склали ЗНО (по шкільній програмі і рівню подаггя знань) на рекомендованому Міністерствомкількість балів.
1111
Для Ірина: якщо ви ходите до репетиторів і не здатні здати ЗНО більше як на 150 балів, то ви дарма платите гроші. Не знаю в кому проблема: у Вашому сину, який не здатний до навчання чи у Вашому репетиторі, який не здатний нічому навчити, але в будь-якому разі всі Ваші потуги - даремно викинуті гроші і Вам слід щось вирішувати зараз, аби не було так гірко потім.
Ирина
Мой ребенок сдал ЗНО на те же баллы, что и оценка в аттестате. Репетиторов не было, в расписание не вписались. Школьных учителей оказалось достаточно, задумайтесь пани Ирина
Капитолина
Для Ирина: А ваш ребёнок просто в хорошую сильную школу ходил где-нибудь в каком-нибудь престижном районе столицы! А что делать тем сельским детям, которые учатся в малокомплектных школах, которые ко всему еще и не в каждом селе есть? А что делать тем детям, которые живут в селе с единственной слабой школой, где не хватает учителей и физику преподает электрик, химию - агроном, а математику - бухгалтер сельсовета? Не слышали о таких?
Коментувати
Олена
В основному, навчання у ВНЗ в Україні платне, оскільки кількість бюджетних місць, що виділяється на певний вуз є мізерною. Виходячи з цього, абітурієнти в праві обирати державний або приватний навчальний заклад, в якому вони хочуть здобути вищу освіту на платній основі. Виникає логічне питання: чому Міністерство освіти вирішило, що має право обмежувати можливості абітурієнтів щодо вступу до ВНЗ? На сьогоднішній день, кількість студентів у вишах і так є дуже низькою, оскільки значна частина абітурієнтів вступає до закордонних вузів, що негативно впливає на розвиток освіти. Тому, категоричне непорозуміння виникає пропозиція щодо встановлення порогу в 150 балів!
Семен
Для тих хто пише коментарі на підтримку прохідного балу 150 - приклад з реального життя: У Кропивницькому діє переведений з Донецька медичний ВНЗ, який вже в цьому році запровадив прохідний бал ЗНО – 150. В результаті набрали близько 100 студентів Українців та понад 1500!!! Іноземців (переважно з арабських країн). При цьому навчають їх здебільшого на російській мові, та так добре що більшість з них і після 3-го курсу не спроможні пояснити елементних побутових речей. Тобто з власних громадян міністерство освіти робить дурнів, а іноземних дурнів ми раді вітати? Як на мене це неподобство!
Кирило
Для Семен: Така ситуація склалася по всій Україні. Останнім часом набирають дуже багато іноземців на навчання (індусів, китайців, арабів, азербайджанців) і, як правило, у державні виші, а вони не те що б там українською мовою володіли, а й навіть російської зовсім не знають!! Щоб ви бачили їхні конспекти! Це просто ганьба якась! Зрозуміти, що вони там російською мовою для себе записали під час лекції зовсім неможливо! У слові з трьох букв - п’ять помилок! Речень немає зовсім! Тільки окремі слова й фрази, за якими можна тільки інтуїтивно зрозуміти, що це конспект з невідомо якої дисципліни! На іспитах це повний нуль!! Але деякі потім ще й претендують на робочі місця в Україні, являючи собою просто "нульового" "фахівця" з липовим дипломом!! Держава просто займається бізнесом, випускаючи незрозуміло кого з державних вишів з державними дипломами! А в цей час нашим українським дітям, які вільно володіють державною мовою і здатні все вивчити у внз створюють перепону у вигляді ЗНО!!
Семен
Ну тоді зрозуміло чому при вступі в медичні поріг ЗНО піднімають до 150! Іноземцям ЗНО не потрібно - а платять за навчання в рази більше (і не тільки офіційно). Тому власні медики для держави нерентабельні.
Loki
Приєднуюсь, іноземці це "священна корова" для керівництва медичних ЗВО (більша частина іноземців вчаться в Україні саме на медиків). Платять вони 3-5 тисяч американських доларів залежно від спеціальності та мови навчання. Індійські студенти хочуть вивчати медицину тільки англійською, платять найбільше, дуже організовані (не прогулюють, в більшості випадків намагаються вчитися, особливо на клінічних кафедрах). Араби (Мароко, Туніс) найгірші враження. Мову знають в кращому випадку на побутовому рівні для навчання недостатньо. Базові знання відсутні як такі, прогулюють, не вчаться. Наявність (точніше кількість) іноземних студентів принципова відмінність медичних ЗВО, адже саме це робить їх незрівнянно більш фінансово потужними у порівнянні з іншими ЗВО. Гроші за навчання університет отримує в доларах, а зарплата викладачам платиться в гривні. Надбавки 5-10 відсотків дають за викладання англійською і то не в усіх ЗВО.
Коментувати
Викладач
Не можна підвищувати поріг ЗНО до 150 балів. Чим далі, тим більше абітурієнтів їдуть навчатись за кордон і діти не рознервовані і батьки спокійні. ЗНО не показник знань, дуже часто діти з гарними знаннями ЗНО здають погано, а ті хто дали відповіді на тестові питання інтуїтивно - показують гарні результати.
Дарина
Справа ЗНО дуже проблематично в наш час, давайте будемо реалістами про яке підняття порогу може йти мова, якщо абітурієнт не може осилити поріг 100. Може проблема глибше ніж ми думаємо?! В першу чергу треба звернути увагу на середню школу, чи належним є рівень підготовки до ЗНО і чи взагалі цим хтось займається.
Ольга
Не можу не підтримати, держава не повинна настільки втручатися в діяльність ВНЗ. Результатом буде відтік студентів за кордон. І будуть спеціалісти працювати за кордоном хзамість того, щоб розбудовувати нашу державу
Ганна
А як може дитина із сільської школи скласти нормально ЗНО, якщо до цього дня школа не отримала жодного підручника на 10 клас , а зошитів взагалі у продажі немає!!!!
Іринка
Для Ганна: Є електронні версії підручників, ми ними користуємося. Так є не зручності, що немає паперових підручників, але зошити у клітинку в продажі є...
Анжела
Для Іринка: Для читання електронних підручників потрібна відповідна техніка, яка не в кожного є, тим більше у селі. Крім того комп’ютери та гаджети псують зір дітям, а країні потрібні здорові фахівці, які потім зможуть працювати за обраною професією, а не просто вступити до внз, закінчити його ціною свого здоров’я і потім буди профнездатними і нікому не потрібними на жодній роботі. Тому паперові підручники є такою ж необхідністю, як і якісне викладання у школі. Дитина не повинна перевтомлюватися і отримувати додаткове фізичне та психічне навантаження тільки тому, що комусь захотілося зменшити кількість громадян з вищою освітою шляхом введення ЗНО та подальшого постійного підвищення прохідного балу!!
Коментувати
Анастасія
А в педагогічні виші не потрібно встановлювати пороговий бал? як майбутні вчителі з пороговим балом при вступі менше 150 балів можуть навчити дітей з пороговим балом більше 150. І дійсно чи вистачає шкільної підготовки для здачі ЗНО?
Юлія
Для Анастасія: Там педагогічна інтернатура вирішить всі проблеми) Можна зробити все що завгодно, головне не чіпати "священну болонську систему" з 80%-ми навчального матеріалу відведеного на самостійне вивчення, бо раптом ще розумних вчителів математики, фізики й хімії випустять і почнемо космічні кораблі у космос запускати!)
Коментувати
Олександр
Наслідки Псевдореформ Гриневич - Порошенко: скорочення шкіл, ВНЗ, неповні оклади викладачів, безробіття. Вперше за часів незалежної України виникло ганебне явище, безробіття серед вчителів, вчених. На біржі праці реєструються вчені з науковими ступенями. Це "заслуга" МОН і гаранта Конституції, ретрансляторів безкінечних декларацій, гасел, псевдоіновацій в системі освіти. У влади запоморочення від власних "успіхів".
Наталія
Питання якості освіти є досить актуальним на сьогоднішній день, і впершу чергу залежить від рівня загальносередньої освіти, який бажає бути кращим. Чому народні депутати не звертають на це увагу? Чому Міністерство освіти своїми нововведеннями робить все для того, щоб вступити до вищого навчального закладу було практично не можливо? Пропоную щось на зразок ЗНО, складати народним депутатам, та працівникам Міністерства освіти. Впевнена, вони їх не пройдуть.
Олеся
И правильно, что не поддержали. Поднятие баллов для конкретной специальности нарушает права абитуриентов и их родителей. С таким же успехом можно ввести ежегодные экзамены для практикующих юристов - почему бы не проверять их уровень знаний?
Сергій
Проти даної пропозиції. На мою думку, це порушення прав випускників шкіл. Перевірте знання депутатів і працівників освіти, поставивши себе на місце випускників. Стверджую, що лише процентів 50% наберуть трохи більше 100 балів. Включайте мозги, а не те, на чому сидите. З повагою