УЦОЯО: Завдання тесту ЗНО з біології відповідають програмі

Центр оцінювання оприлюднив висновок щодо одного з завдань тесту, яке викликало обговорення учасників ЗНО

УЦОЯО: Завдання тесту ЗНО з біології відповідають програмі

В УЦОЯО повідомляють, що завдання тесту з біології, в якому потрібно було схарактеризувати за наведеними ознаками везикулярний транспорт, повністю відповідає програмі зовнішнього незалежного оцінювання з біології.

Відповідне повідомлення оприлюднено на сайті УЦОЯО з посиланням на експертний висновок Харківського національного медичного університету.

У висновку зазначається, що зазначене завдання викликало чимало відгуків на сайті УЦОЯО та соціальних мережах, однак відповідь, що надана Центром є правильною.

Експерти вважають, що завдання тесту є цікавим, актуальним і відповідає програмі ЗНО з біології.

"Терміну "везикула" у програмі дійсно немає, утім автори надають його тлумачення в основі завдання. Рівень складності за знаннями, на нашу думку, є легким, за когнітивним рівнем - складним. Для відповіді на це запитання потрібно було пригадати функції одномембранних органел, природу стероїдних гормонів і уявити собі, де має бути розташований маркер транспортування везикули. Усі ці операції доступні абітурієнту з високим рівнем підготовки. Той, хто розраховував отримати 150 балів, і не мав розв’язати це завдання. Той же, хто претендував на 195 і більше балів, міг з легкістю дати правильну відповідь", - йдеться у висновку.

"Вважаємо, що це завдання є адекватним, однозначним і таким, що має право бути застосованим на ЗНО з біології", - наголошується у документі.

В Українському центрі оцінювання якості освіти зважаючи на експертний висновок зазначили, що завдання повністю відповідає програмі зовнішнього незалежного оцінювання з біології, а саме її розділу "Клітинний рівень організації життя".

Як відомо, ЗНО з біології відбулося 25 червня. Правильні відповіді на тест були оприлюднені наступного дня. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з біології мають бути оприлюднені до 5 липня.

Освіта.ua
30.06.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мира
Меня больше интересует другой вопрос, но на УЦОЯО меня игнорируют Не думаю,что они все 5 сообщений не заметили Похоже это просто игнор(
Абітурієнтка
Яка ж тоді політика УЦОЯО, якщо в хімії в питанні про ізомери зараховують дві відповіді в зв’язку з відємною кореляцією(великою кількістю неправильних відповідей), а в біології наполягають на тому, що треба було краще вчитися і думати(чомусь мені здається, що на це питання також багато людей відповіли неправильно)
Юлія
Для Абітурієнтка: те питання з хімії було сформульовано некоректно. більшість підручників та посібників кажуть, що структурна та класова ізомерії це різні речі. за цими підручниками ми і вчимося. це промах самого міносвіти, адже конкретної відповіді немає. думаю, що більшість знають і про структурні, і про класові, і про просторові ізомери, але розділяють їх в три окремі категорії. тому не потрібно казати, що ті, хто вибрав відповідь "3" просто "не знали про циклоалкани". тому зарахувати його було правильним рішенням, бо так дітей поставили в рівні умови. а в біології все було дуже навіть коректно і відповідно до програми.
Абітурієнтка
Ваша думка є суб’єктивною, для мене питання з хімії не викликало сумніву, а от те що схожа ситуація з тестом з біології вирішується зовсім іншим шляхом, що по суті і є протиріччям з боку УЦОЯО
Юлія
Для Абітурієнтка: яка тут ситуація схожа? в питанні не було двозначностей.
Коментувати
Ела
Звичайно, звинуватити когось легше ніж самому сісти та нормально все вивчити
Татьяна
Для Ела: не кто не кого не винит. Просто даже если нормально все выучить . все равно, что то где то упустишь. Если у стольких абитуриентов вызван вопрос про это задания, значит было далеко не всем известно, даже те кто все хорошо учил. И казалось б идеально. Просто кому повезло вот и все. А это единицы.
Юлія
зараз абітурієнти вважають, що питання зно - на відтворення, тобто їх конкретно питають що це, і дають конкретні чотири визначення цього. але коли в хід ідуть питання на логіку, де треба застосувати знання, а не просто показати те, що ти визубрив з книжки - починається паніка і безпідставні звинувачення всіх, тільки не самого себе.
Коментувати
Д.Миколайович
Завдання про везикулярний транспорт дійсно було на "смикалку", адже розумні абітурієнти змогли найти "зацепку" у цьому завданні__))))
илона
Учите матчасть и учитесь мыслить.
Влад
Аргументный аргумент
Дмитро
а як щодо завдання промуху дрозофілу де дві відповіді і поруення мейоз адже відповіді на них не вірні
Юлія
Для Дмитро: усі відповіді вірні, в питання про мейоз може бути всі три варіанти нерозходжень, а про дрозофіл не треба було премудрювати і шукати підводних течій - там не було конкретизовано про стать.
Коментувати
Татьяна
вы упомянули про стероидные гормоны в ответах написано что там ферменты это правильно??
Марія
Для Татьяна: якщо чесно, то я сиділа і читала це завдання хвилин 30 і не могла його зрозуміти, бо там тільки у відповідях йдеться про стероїдні гормони, а не в самому тексті. Якщо я не зрозуміла завдання, то як я маю знати де знаходяться везикули.
маріанна
дуже приємно,що шанована професура дає такі "аргументовані" коментарі щодо везикул,але при цьому вказує на транспорт стероїдних гормонів,а не травних ферментів.доречі,задача про дрозофіли складена теж некоректно,її можна трактувати двояко
biologyst
Друзья, понимание природы стероидных гормонов - это понимание того, что они - липиды, их молекулы гидрофобные, небольшие, и имеют "сродство" к таким же гидрофобным липидам, из которых состоит мембрана, а значит, легко проникают сквозь нее безо всяких везикул или других транспортных приспособлений. В отличие от ферментов - огромных белковых молекул, которым необходимы специфические средства для экзоцитоза.
Коментувати