Абітурієнтів, які списують, позбавлять права на вступ

У МОН повідомили, що каратимуть абітурієнтів, за наявність телефонів на зовнішньому оцінюванні

Абітурієнтів, які списують, позбавлять права на вступ

У 2013 році 533 абітурієнти припинили роботу над тестом через списування, але це не завадило їм скласти інший тест ЗНО у цьому році та у перспективі вступити до вищого навчального закладу.

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева переконана, що справедливе покарання для учасника тестування, який порушив правила написання тестів є позбавлення права складати тестування впродовж кількох років, повідомляє Радіо Свобода.

Проект відповідного рішення в Українському центрі оцінювання якості освіти планують розробити найближчим часом.

У свою чергу директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук зазначає, що такою ініціативою Український центр оцінювання дискредитує ідею рівного доступу до освіти та знищує ЗНО.

"Найкращий спосіб, коли нічого іншого придумати не можеш, – це застосовувати каральні методи. Замість того, щоб розвивати технологію проведення ЗНО, замість того, щоб суттєво змінити концептуальні підходи до укладання тестів, починають придумувати каральні заходи. Ідея карати, позбавляючи права доступу до вищої освіти, є антиконституційною", - переконаний Лікарчук.

Як відомо, минулого тижня міністр Табачник заявив про наміри міністерства позбавляти права складати тестування абітурієнтів, у  яких будуть вилучені електронні пристрої під час ЗНО.

"Я обіцяю, що наступного року ми використаємо досвід Франції... Тих, у кого було вилучено пристрої для списування, також на кілька років позбавлятимемо права складати ЗНО. Радитимемося з педагогічною громадськістю: на рік чи на два", - сказав Табачник.

Водночас він зазначив, що відповідна норма у Франції передбачає позбавлення права складати тестування на п’ять років. "Ті, в кого цього року технічні пристрої у французьких гімназіях і школах виявили, зможуть складати тестування лише у 2017 році", - наголосив міністр.

Освіта.ua
18.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
зно та вступ в внз звертайся
маєш питання щодо зно та вступу в внз звертайся до нас http://vk.com/zno2014razom
ss
Правильно. Позбавити взагалі списувальників права на вступ. Чому одні вчать, а інші просто списують?
Світлана
Мне интересно, почему почти все, кто отписался ниже, защищают списывающих? Не хочешь проблем на свою голову - не рискуй. И действительно, если учителям ПОКАЗАЛОСЬ, что у абитуриента шпора, второй может накатать апелляционную заяву. Все очень и очень просто.
НАЗАР
ТАК ВОНИ І ТАК БІДНІ !!!! ТО ТРЕБА ДИВИТИСЬ НА ПРИЧИНУ І ЛІКВАТИ ЇЇ , А НЕ НА НАСЛІДКИ!!!!!!!!!!!!!!!!!ВОНИ СПИСУЮТЬ, БО ВЧИТЕЛІ НЕ НАВЧИЛИ, А В БАТЬКІВ ГРОШЕЙ НА РЕПЕТИТОРІВ НЕ БУЛО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(хоча мій друг на 199 без репетиторів здав англійську)
Ирина Шульгина
А почему не отнять, к примеру, баллов 20? Просто ну не пойдет поступать, хорошо, а куда ребенку деться? Ни работы, ничего. Особенно в маленьких городах, в больших может на курсы подготовительные пойти. Так наказанием будет низкий рейтинг. Зачем совсем отбирать этот шанс не предложив никакой альтернативы? В советское время пошел бы поработать на завод, поумнел, а сейчас в соцсетях год просидит
H_z_Hory
я за!
Разум
Списывать списыванию рознь Я знаю некоторых учителей, которые выгоняли абитуриентов потому что им якобы показалось, но на деле шпаргалок не было И что тогда? Вы представляете какой это стресс пропустить 1 год обучения? А для родителей? Представьте картину Абитуриент в среднем 17-18 лет проваливает свое поступление Родители выгоняют на роботу. И вот этот переподросток должен без высшего образования, без опыта работы найти себе что-то на время. И может быть еще год он сможет поработать официантом в лучшем случае, и это учесть что в нашей стране безработица. А если нельзя два -три года подавать то уже будет 19-20 лет, без образования и на работе "подай-принеси" много не получишь, а ведь некоторые уже планируют семью. И это в лучшем случае что переподросток устроиться работать, а если на шее будет сидеть? Это уже будет полная деградация... Да и в каком институте нельзя списывать?
Petrov Ka
Для Разум: Что значит "якобы показалось". Есть на пункте тестирования ответственные люди которым можно написать апелляцию и подаловаться на неправомерные действия со стороны инструктора
Tihomirov Artem
"Представьте картину Абитуриент в среднем 17-18 лет проваливает свое поступление " ТОбто по вашому , поступити мають всі ? без залежності від того , скількі розуму набралися у школі ?
Разум
Нет, не все. Те кто не получил балов, потому что не учил - это уже его ошибка. Но про списывание это уже другое. Ведь когда ребенок начинает делать шпаргалку - он уже начинает запоминать что-то. Но сама атмосфера зно может повлиять, ведь приезжая на пункт тестирование ты можешь забыть от волнения даже таблицу умножения. И если чуть подсмотреть это не значит,что ты нечего не знаешь...
Коментувати
luka
А я думаю лучше бы тесты научились проверять, или хотя бы уделяли больше времени апелляциям - много случаев, когда даже после апелляции люди находят недосчитанные баллы в бланках ответов. Из-за одного балла человек может не попасть на бюджет. Мне повезло, у меня 1 балл ничего не решил, а кому-то решил!
Нелли
Для luka: Люди находят недосчитаные баллы потому, что не умеют правильно оценивать задания. Чтобы делать подобные заявления, ознакомтесь со схемами оценивания тестовых заданий.
Коментувати
Оксана
Я думаю, що не повинні допускатись до вступу ті, кого впіймали на списуванні. В поточному році. Цього буде досить. На наступний рік вони вже вряд чи ризикуватимуть. А ще треба посилити відповідальність за видачу атестатів з липовими балами. Це вже якось вчителів треба карати. Сер.бал за ЗНО повинен якось відповідати сер. балу атестату.
Petrov Ka
Для Оксана: Для Оксана: Згоден на 100 відсотків щодо атестатів. Все ж видно у кого які бали через сайт вступинфо. Буває таке, що середній бал майже 200, а результати ЗНО і до 170 не дотягують.
Маша
Для Оксана: Привязывать балл аттестата к баллам ЗНО безграмотно, разные уровни, профили, программы и т.д. (12 баллов по уровню стандарта и профильному уровню - это 2 большие разницы), учителя меня понимают. Его надо или отменять вообще, или ставит по результатам интегрированного теста по всем предметам (по типу ЗНО), но тогда надо запретить МОНУ заранее выпускать вопросы и ответы этого теста, иначе МОНУ наварит денег, а у всех будет 200 баллов.
kurcr@yandex.ua
Давно пора отменять. Смысла в среднем балле аттестата как такового тупо нет.
Коментувати
Tihomirov Artem
найпростіший і реально працюючий спосіб списати - паперова шпаргалка в кишені і вихід до туалету . Як можна "покращити процедуру" і запобігти такому не каральніми методами ? не випускати до туалету ? наглядачу стояти поруч в туалеті ? повний обшук з роздяганням ? Звісно , що піймають не всіх , але якщо ти шахрай , то заборона на вступ років на 4-5 як у французів - адекватна міра. Можу тоді "найхитріші" абітурієнти зрозуміють , що ризик того не вартий.
студент
А що планує робити міністерство зі списувачами у вузах? Там це явище поширене значно більше, а викладачі дивляться на нього крізь пальці, бо ж треба якось натягнути 60 балів тому, хто реально знає максимум на 20.
Petrov Ka
Вірне рішення, необхідно позбавляти права на вступ на кілька років тих хто списує. Є правила єдині для всіх і всі мають їх виконувати. Якщо ти списуєш то не маєш права вступати до вузу
Роман
Все правильно, ну лучше они аттестаты людей смотрели, когда человек имеет аттестат 200 баллов, а ЗНО пишет по 150-160 каждое то понятно что это липа. Кому интересно http://vstup.info/2013/170/i2013i170p93765.html сейчас он 73 место "Левківський Юрій Анатолійович"!!!!!!!!
Кптфх
Для Роман: согласен. это куда важней, балл аттестата нжно давно отменить, странно что никто толком не обращает на это внимания, мне лично плевать кто там списывал на тестах, а кто нет. А вот цирк который творитсья с этими баллами это что то.
Emerlin
Полностью отменять балл аттестата нельзя. Согласна с Вами, что во многих случаях он натянут за уши, но если его не учитывать, то вряд ли у учеников будет мотивация учиться в школе.
Кптфх
Когда я учился в школе в 11 классе все забивали на учебу кроме нужных предметов, это конечно плохо, но поверьте намного хуже когда в университете у людей которые набрали не более 620-640 баллов в общей сумме средний балл аттестата выше чем у тебя, хотя разница в общих баллах у вас не меньше 100) или хуже того сельские школы где все друг друга знают и лепят баллы на фонарь, и средний балл не меншье 180, а потом всем хутором радуються тому, что поступающий здал аж на 140-150 баллов)
Коментувати
вчитель
Вперше підтримую наше міністерство. Страшно взагалі дивитися абітпошук - з якими низькими балами люди вступають у виші, а в педагогічні взагалі "ЖУТЬ". Які люди прийдуть в школи та й не тільки....
Антон
Для вчитель: Каких вы выучили,такие и результати ЗНО .Если ученик без репетитора даже отличник хорошо сдать не может:-)
Коментувати
Илья
Это полный бред. Табачник не перестаёт удивлять. Ладно лишать права вступления в ВУЗ лишь в этом году (и то жестоко), так они хотят запретить вступление ещё и через несколько лет! По моему это уже слишком. От их поспешных решений зависят судьбы людей. Я считаю, нужно просто улучшить проверку абитуриентов на наличие различных гаджетов. Я сам сдавал ВНО в этом году и понял, что списать можно было проще простого, главное - преодолеть страх. Поймали всего 533 человека, а успешно списали в разы больше людей. Так что запрещать поступление в ВУЗ - это не выход. Призываю ещё раз пересмотреть систему проверки абитуриентов на наличие различных считывающих приборов. Ибо способов списать на ВНО остаётся ещё большое количество.
Роман
Для Илья: что за фигню ты пишешь=
Коментувати
aladdin85
Яким би ЗНО не було, списували, списують і будуть списувати. Це, скоріш за все, той випадок, коли треба застосувати саме каральні засоби. Якщо перевірки службою охорони і перспектива не вступити до ВНЗ не зупинили 533 абітурієнтів, то про що ще можна казати?..
ТамІван
Для aladdin85: 100%/
Коментувати