Чи варто розпочинати навчальний рік у серпні?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо початку навчального року

Чи варто розпочинати навчальний рік у серпні?

Заклади вищої освіти через економію коштів під час опалювального сезону можуть розпочати навчання в серпні.

Таку можливість обговорили на президії Спілки ректорів закладів вищої освіти.

Учасники засідання наголосили, що в умовах воєнного стану можлива економія коштів під час опалювального сезону.

Освіта.ua
16.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
TT
Напевно краще і не закінчувати навчання. Ось так і вчитися... ціле життя, як прописам "Лікар Мон" :)))
Ганна
Я вам зараз розкажу, як відбувається навчання у медичних ЗВО. Особливо для тих, хто кричить, що майбутні лікарі і дистанційка - несумісні речі. Практика - суто умовна річ, її по факту немає. Навчання за болонською системою, де 80% - самостійне опрацювання тем. Викладачі займаються опитуванням, пояснюють щось тільки за невеликим виключенням і якщо є настрій. Пари відбуваються у різних корпусах і лікарнях, що розкидані по усьому місту. Інколи студентам навіть недостатньо часу, щоб дістатися з пари на пару вчасно. Так само вчитися можна і дистанційно, ніхто нічого не втрачає. А при офлайн, коли тривога займе, наприклад декілька годин, увесь подальший розклад буде зруйновано, не кажучи вже про те, що обладнаних укриттів немає. На папері вони, звичайно ж, будуть і є. По факту - в кращому випадку - підвал. Ніхто нікого нікуди не буде під час тривоги виводити і відпускати. Під час ковіду дистанційка не заважала, а під час війни - якесь хворе бажання зібрати усіх у навчальних закладах.
Татусь Ту
А може варто взагалі відмінити канікули?! Нащо дітям відпочинок, нащо дітям дитинство? З 5 роуів у школу і до 18 за програмою грайлика НУШ! І головне, за все відповідає і все забезпечує вчитель.
Освітяни
Якщо ми виходимо на навчання 1 серпня, а про це вже буквально всі говорять. Тоді давайте робити обдумано! 31 день у нашому розпорядку. Тобто! 17 днів ми перекидуємо на січень - 9-31 січня. 5 днів ми додаємо до осінніх канікул! 5 днів ми додаємо до весняних канікул. І виходимо на канікули 22 грудня - це ще 7 днів. Підкреслюємо, це дуже гарне рішення. Або 19 грудня виходимо на канікули, в 6 лютого виходимо на навчання. Але напевно 1 варіант це буде дуже добре. І якщо буде вирішено виходити на навчання 1 серпня, то просимо МОНУ врахувати ці пропозиції і саме так рекомендувати організовувати навчальний рік. У нас в школі конвекторне електричне опалення. Ми не залежимо від газу. Але, якщо таки буде офлайн навчання, то офлайн у нас буде вчитися в зимовий період лише 1-4 клас. Решта дистанційно Інакше наші потреби громада не осилить.
мда
Для Освітяни: Все гарно написано. Але календарні дні і робочі дні , ну дуже велика різниця. Якщо об’єктивно подумати, то або ми на канікулах цілий січень та останній тиждень грудня. Або цілий січень і перший тиждень лютого. Якщо там якийсь день залишається то можна відпочити після Пасхи. У нас а школі мішане опалення. Але наше саме географічне розташування, під лісом, нас дуже виручає. Опалювальний сезон у школах закінчується 1 квітня, а у нас інколи 1 травня. Учні самі збирають сухостій і топлять пічки.
Коментувати
Андрій
Існує петиція про заборону офлайн навчання під час війни .https://petition.president.gov.ua/petition/145004?fbclid=IwAR0oSqTsWiEPY6VYazdbdEmS9WFY9Azfc47fprQttsqve9nHZyN35pgTmDY
Мати
Для Андрій: а чому ж тоді вище руководство не звертає увагу про заборону очного навчання у воєнний стан? Вони що хотять то і роблять,не зважаючи на закони.
Андрій
Уважно читайте. Це петиція, яку потрібно підписати людям, для того, щоб її розглянули та закріпили законодавчо.
Коментувати
Валерія
До чого це чи наш міністр освіти співпрацює з рашистами?бо дійсно складається таке вражееня навіщо так ризикувати?
Олена
Я так розумію, що у нас війна закінчилась, повітряних тривог не має, все тихо і спокійно??? Залишилось тільки студентів вивести на навчання!!! У нашого міністра Шкарлета мізків менше ніж у рибки. Він готовий ризикувати дітьми. Багато студентів і учнів виїхало за кордон і повертатись до закінчення війни вони не хочуть. До цього два роки вчились дистанційно і можна було, а під час війни терміново треба повернуть очну форму навчання!!! Хай Шкарлета і його компанія яка це вигадала своїх дітей водить на очну форму навчання і ризикують своїми дітьми. А до закінчення війни навчання має бути дистанційним!!!
Ірина
Я проти . Моя донька навчається у Харківському вузі. Я не хочу наражати її на небезпеку, невідомо яке бомбосховище у вузі чи взагалі воно є.. А заняття онлайн не заважають керівництву вуха економити на опаленні,воді, електриці!!
Галина
Для Ірина: а ваш виш не евакуйовано в інше місто? Чула, що авіаційний універ евакуйовано. Може й інші?
Юрій
Для Ірина: Харківський вуз моєї доньки не евакуювали, він так і лишився у Харкові
Коментувати
Христя
Ні, це потрібно бути недоумком щоб відправляти в серпні, навіть в вересні на очне відправляти не мудро, в нас у школі навіть підвалу нема, в місті також, я категорично проти офлайн навчання під час війни, тільки ОНЛАЙН
Олена
Для Христя: читайте уважніше - мова про заклади ВИЩОЇ ОСВІТИ
Коментувати
Лемешко
Під час війни розпочинати офлайн не можливо В школах немає бомбосховищ. А з 1 вересня , школи будуть - ціль номер 1. Знешкодження нашого майбутнього.
Назар
В лютому почалась війна , я сидів на дистанційному навчанні до кінця до 17 червня , і тобто ви хочете сказати зараз що в мене є лише 1 місяць ? Їхати кожен божий день в тій смардющій маршрутці в 35+ градусів туда і сюда , при тому як начнеться тривога що робити ? В нас більше 1000 людей за 5 хвилин їх неможливо всвх запхати в бомбосховищі ! Дурня якась , я взагалі проти навчання офлайн під час війни ! А якщо я за кордоном мусів вийхати ? Що тоді робити ? Всі думають на перед коли почати навчання , перше закінчіть війну і тоді можна думати про майбутнє !
Бабуся
У нас закінчилась війна?? Ви там в міністерських кабінетах геть подуріли? Яке офлайн навчання під час війни, під час прильотів і сирен?! Що ви зібралися економити? Коли батьки самі все оплачують: опалення, світло, інтернет, мобільний зв‘язок. Коли лунає сирена, діти лякаються. То їм краще бути в шокованому стані десь у непристосованому укритті, тісному, сирому, та ще й без рідних людей поруч?? Ви там показилися? Ви хоч розумієте, що школи - найбільш вразливий об‘єкт? Ви хочете допомогти рашистам знищити український генофонд прямо в школах тисячами? А вчителі? Де ви їх наберете? Багато не повернулись з евакуації, притому не тільки в Україні, а з інших країн. І не поспішають повертатися. Бо мають здоровий глузд, і розуміють, що війна не закінчилася, і ще досі небезпечно навіть у Києві і інших великих містах. Та й багато сімей з дітьми ще не повернулись і не поспішають повертатись. Моя онучка гарно вчилася дистанційно, і в нашій сім‘ї задоволені якістю дистанційних занять. Ви спочатку війну закінчіть, а потім про все інше будемо думати.
Анастасія
Ви що там, подуріли? Як можна виводити дітей офлайн? Щоб зручніше нас було винищувати? В школу влучив - мінус одна-дві тисячі українців (((
Юлія
Я категорично проти того щоб моя дитина учениця 2 класу навчалась офлайн, які укриття в школі, вони не розраховані для евакуації дітей більшість з них сирі немають належної вентиляції і температурного режиму, а ще вважаю знущанням повісити на вчителя 35 дітей в класі, і взагалі що за навчання якщо тривога наприклад годину дві триває урок зірвавано, а ефект двох стін це повне безглуздя це ж діти вони на місці не встоять, але мене шокують батьки, у нас з 35 за 34 і жоден не поцікавився як буде проходити учбовий процес в якому стані укриття. Я роблю висновок що більшості батьків плювати на безпеку дітей і що все робиться для того щоб школи були змушені просто ігнорувати ці сигнали тривоги, хоча нічого дивного у нас у дворі коли тривога діти гуляють далі і батьків це не бентежить, просто шкода що через більшість наражають і дітей батьки яких протиале так як їх меншість їх думка нікого не цікавить
Nana
Тобто я зможу відпочити лише 1 місяць???? Навчання закінчую в кінці червня, я вам не робот, як можна так знущатися з власного здоров’я, я маю 1 тиждень зимових канікул і 2 місяці літніх, якщо заберуть 1 місяць літніх, то я просто вмру...дякую
Кіт
Для Nana: Я взагалі в Німеччині і вчуся у двух школах, тут літні канікули почнуться аж наприкінці липня, виходить що я так зовсім без літніх канікул буду, триндець
Коментувати
Ірина
Якщо під час тривоги учні перебуватимуть у бомбосховищі, то де ховатися людям чиі будинки знаходяться біля бомбосховища цієі школи. Що робити цим людям?
Ольга
Ці рішення приймають ті, чиї діти за кордоном,або гарантовано в безпечному місці. А міські голови та керівники територіальних громад щоб бути кращими поженуть дітей до школи, мотивуючи тим, що є укриття. Ніхто строго контролювати і перевіряти не буде. Все пройде на папері. Головне, щоб наверху похвалили. А до дітей діла немає. Не дай Боже прилетить, то поспівчувають. Щодо поробиш - війна. І в серпні не їм же сидіть у переповнених жарких класах та підвалах. А діти витримають. Чому ніхто не думає про те, як евакуювати дітей у сховища по східцях і маленьких і великих одночасно. Як учителю за всіма прослідкувати. У кожної дитини різна психіка. Хтось бігтиме, хтось злякається, хтось відмовиться йти. Сирени на кожну дитину діють по різному. А сирени та загроза під час дороги до та з школи? Я за навчання в школі, але не за таких обставин.
Юлія
Для Ольга: повністю з вами згодна і вважаю що навчання онлайн це зараз найкращий варіант за умови правильної організації і відповідальності дітей, яку мають прищепити дітям батьки
Коментувати
Катерина
Звичайно ні, ви не думаєте про те, як це вплине на дітей. Вони цілий рік чекали літа і початку канікул, а ви просто хочете забрати їх.
Люба
Не можна на серпень. Діти цілий серпень плавають у річці, бо гарна погода. Якщо економити, то переносити на червень, бо у червні ще багато дощів, можна повчитись
Мати
Для Люба: що ви таке кажете, діти повинні відпочивати законні 3 місяці і нічого нікуди нетреба переносити. Вам дітей не шкода? Вони цілий рік навчалися
Ірина
А в цьому році у зв’язку з військовим станом діти до 24.06 навчаються дистанційно! Жах....літо діткам відпочити відновити сили треба
Коментувати
Ольга
Ні в якому разі не варто розпочинати навчання офлайн. Це небезпечно не лише для закладів освіти, а й для інших об’єктів, які знаходяться в радіусі 1 км від навчального закладу. Не наражайте людей на небезпеку, не підігрійте ворогу.Це йому лише на руку А навчання в серпні- то це взагалі маячня повна