Чи треба посилити роль англійської мови в українських закладах освіти?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо місця англійської мови в освітній системі

Чи треба посилити роль англійської мови в українських закладах освіти?

Знання молоддю англійської мови є запорукою незалежності України в контексті гібридної війни з Російською Федерацією.

Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов під час форуму «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм».

«На превеликий жаль, ми за 30 років не збагнули питання англійської мови, яка має бути обов’язково другою мовою в країні. Для того, щоб ми з вами були убезпечені від тих атак, від яких ми сьогодні потерпаємо від Російської Федерації», – зазначив Данілов.

Він також зазначив, що дуже багато політиків і президентів загравалися з російською мовою.

«Ми продовжували копати під себе яму, в якій сьогодні опинилися, яку сьогодні на 100% використовує Російська Федерація, коли вони російською мовою відправляють ті наративи, які вони вважають за необхідне. Це ключове фундаментальне питання, з яким треба розбиратися», – сказав Данілов.

Окрім того, він висловив переконання, що виходом з цієї ситуації має стати щонайактивніше поширення англійської мови в Україні.

«Ще раз наголошую: знання молоддю англійської мови є запорукою незалежності нашої держави. Англійська мова має використовуватися з дитячого садочка, в школі. Її не треба навчати, її треба знати. Справа в тому, що у нас дуже багато навчають англійську мову, але дуже мало людей її знають і користуються нею. Коли ми зможемо налаштувати суспільство на англомовні видання, тоді питання тієї лінгвістичної війни, яку веде Російська Федерація, зможе поступово зникати», – сказав Секретар Ради національної безпеки і оборони.

Нагадаємо, що нещодавно затверджена Міністерством освіти Типова освітня програма для 5–9 класів закладів загальної середньої освіти передбачає на вивчення іноземної мови по 3,5 години на тиждень. Традиційно цією іноземною мовою найчастіше є саме англійська. Також заклади освіти можуть передбачити вивчення другої іноземної мови (щонайменше дві години на тиждень) за рахунок перерозподілу навчальних годин інших освітніх галузей.

Освіта.ua
12.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
Що в результаті? ХІХ століття. Дворяни розмовляють французькою, холопи - рідною(чи то російською, чи то українською). Хочеш у дворяни - учи англійську. Нормально. Тільки свою, рідну знову в ж..у. 300 років: то польська, то франзузька, то російська, то англійська. Допоки не буде УКРАЇНСЬКА, ні нації, ні держави НЕ БУДЕ!
Наталія57
Треба посилити роль УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ! Англіської мови у два-три рази більше ніж української!!!! Нація через пару років буде говорити або англійською або російською. Дань моді. Вже говорили французькою. польською і що???
гість
"Справа в тому, що у нас дуже багато навчають англійську мову, але дуже мало людей її знають і користуються нею. Коли ми зможемо налаштувати суспільство на англомовні видання, тоді питання тієї лінгвістичної війни, яку веде Російська Федерація, зможе поступово зникати», – сказав Секретар Ради національної безпеки і оборони." Є один 100% спосіб - перехід на латиницю, врахувавши досвід Польщі та Литви, наприклад, та інших - слов`янських мов. Тільки робити це треба швидко і кардинально, не розтягуючи шма...клі на роки.
Світлана
Для гість: Господи, Ви хоч уявляєте, про що ведете мову? Мова - це спосіб і засіб мовлення, який передається майже генетично, а формується століттями. "Весь мир насилья мы разрушим до ОСНОВАНЬЯ". Ви, мабуть, палкий революціонер. Росіяни не змогли знищити українську мову, так Ви їм у помічники пішли і вирішили знищити її англійською. Я дуже, дуже, дуже впевнена, що не вдасться це Вам. Ми - українці - любимо свою мову (хоча живемо за великим Кобзарем), і на поталу свою мову не дамо.
Коментувати
Віктор Логвін
щоби щось підсилити треба щось послабити, але інтерес освітньої корпорації цього не дозволить, і тому маємо свої "сім шапок із вівці".
гість
45 хвилин уроку, 30 дітей у класі, 5 хвилин - вступ, 5 хвилин- підсумок, 30 хвилин на всіх - це по хвилині, плюс 5 хвилин на загальні питання. Так можливо не вчителі негідники, а система ні в дугу.
було б бажання
Для гість: але ж при "совку" встигали, і дітей було ще більше!
гість
Для було б бажання: При совку, діти сиділи як зайчики, склавши руки на парті, якщо не навчалися їх могли вилаять, виставити на лінійку,намалювати в газеті,... вигнати зі школи. Схожі маніпуляції могли бути застосовані і до батьків. Крім того частина дітей практично з кожного класу примусово відправлялася на навчання в спецшколи.Зараз кількість таких дітей зросла в рази, але вони "навчаються" разом з іншими. Покоління бухаючих батьків привело на світ відповідне покоління своїх нащадків. Тому не можна порівнювати гаряче з зеленим. А ще, чи зможе 90% продуктів "совкової" освіти взяти інтеграл, задачу з фізики, чи пристойно поспікуватися з іноземцем. І для чого їх ставили в куток, чи били лінійками по голові.
Коментувати
!!!
Потрібні вчителі-професіонали! Щоб кожній дитині приділяли увагу, а не відсиджували.
Андрей
Для !!!: Учителя-профессионалы пуходили из школ (если бтла такая возможность) с момента тотального навязывания рогульской мовы. Зато остались мовнюки (вместо профессионалов).
гість
Для Андрей: ого,як ковбасить. Унтерменш (мовнюки, рогульська мова)- десь я це чув, мабуть щось типу "майн кампф". Ех діди, в 1945 мабуть щось прогледіли, таки скажений єфрейтор розмножився брунькуванням - проффессіоналами.
Андрей
Ох таки сорвало пердак у рогуля. Да, жаль, что после 45-го Сталин не добралсядо ваших схронов.
Коментувати