![]() |
Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо впливу соціальних мереж на поведінку дітей і підлітків |
Чи шкодить соціальна мережа TikTok дітям?
Українські засоби масової інформації та соцмережі обговорюють черговий трагічний випадок, пов’язаний із суїцидом підлітків, нібито спричиненим флеш-мобом у соціальних мережах.
Як повідомлялося, дві семикласниці з міста Боярка на Київщині випили по 40 таблеток «Дротаверину», внаслідок чого одна з дівчат померла.
«Вони надивилися відео в TikTok на кшталт: “Випий 40 таблеток і подивись, що буде”», – цитує представників поліції «Громадське». Натомість на офіційній сторінці поліції Київської області йдеться вже про «відео в одній із популярних соціальних мереж».
Боярська міська рада відсторонила від здійснення повноважень директора закладу освіти, де трапилася ця подія. Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав міський голова Олександр Зарубін.
На переконання представниці ювенальних прокурорів Департаменту захисту дітей Офісу Генерального прокурора Юлії Усенко, «на державному рівні необхідно вживати заходів, що знівелюють вплив ігор, відео, чатів та інших зовнішніх чинників на дітей, сприятимуть їх здоровому психологічному розвитку та готовності до дорослого життя».
Однак користувачі соцмереж не є одностайними в тому, що саме відео в TikTok могло спричинити трагедію. За висновками активістів фейсбук-спільноти «По той бік новин», яка спеціалізується на викритті фейків в інтернеті, жодного заклику пити таблетки в TikTok чи подібних мережах вони не виявили.
То ж чи справді популярні серед підлітків соціальні мережі є небезпечними?
Освіта.ua
18.02.2021