Чи шкодить соціальна мережа TikTok дітям?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо впливу соціальних мереж на поведінку дітей і підлітків

Чи шкодить соціальна мережа TikTok дітям?

Українські засоби масової інформації та соцмережі обговорюють черговий трагічний випадок, пов’язаний із суїцидом підлітків, нібито спричиненим флеш-мобом у соціальних мережах.

Як повідомлялося, дві семикласниці з міста Боярка на Київщині випили по 40 таблеток «Дротаверину», внаслідок чого одна з дівчат померла. 

«Вони надивилися відео в TikTok на кшталт: “Випий 40 таблеток і подивись, що буде”», – цитує представників поліції «Громадське». Натомість на офіційній сторінці поліції Київської області йдеться вже про «відео в одній із популярних соціальних мереж».

Боярська міська рада відсторонила від здійснення повноважень директора закладу освіти, де трапилася ця подія. Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав міський голова Олександр Зарубін.

На переконання представниці ювенальних прокурорів Департаменту захисту дітей Офісу Генерального прокурора Юлії Усенко, «на державному рівні необхідно вживати заходів, що знівелюють вплив ігор, відео, чатів та інших зовнішніх чинників на дітей, сприятимуть їх здоровому психологічному розвитку та готовності до дорослого життя».

Однак користувачі соцмереж не є одностайними в тому, що саме відео в TikTok могло спричинити трагедію. За висновками активістів фейсбук-спільноти «По той бік новин», яка спеціалізується на викритті фейків в інтернеті, жодного заклику пити таблетки в TikTok чи подібних мережах вони не виявили.

То ж чи справді популярні серед підлітків соціальні мережі є небезпечними?

Освіта.ua
18.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тамара
Нині йде боротьба п’ятої колони в Україні за душі молодих українців. Існує небезпека різних ідеологічних пасток, деформації свідомості молодих українців через приховані форми окультизму і магії, які подають в вигляді псевдоісторичних реконструкцій. Цікавий матеріал про "реконструкторство" у Рівному - "Оствиця, навіщо українцям окультизм князів Любомирських?" - http://for.lviv.ua/xfa-blog-entry/ostvicja-navischo-ukrajincjam-okultizm-knjaziv-ljubomirskix.766/
Rinai
В большинства родителей нет времени на своих детей. Это факт. Однако не думаю, что причина в соцсетях, родителях, школе или государстве. Мир сейчас переполняет разного рода информация, которую нужно тщательно фильтровать. Думаю в первую очередь надо, чтобы дети учились думать своей головой и нести ответственность
Скрипач не нужен
Триває природний відбір. Все нормально.
ольга
Аптека -це бізнес. І їм абсолютно всеодно хто що купляє і в якій кількості. Батьки-завжди зайняті собою, роботою і теж соцмережами. І їм ніколи займатися власними дітьми. Вчителі як ті цепні собаки. Постійно гавкають, а нічого зробити не можуть- руки зв’язані. Директор-цап відбувайло. має подумати і про сніг не відкиданий, доріжки слизькі, туалети брудні, виховні бесіди не проведені і про дітей, часу у батьків на яких не вистачає. Можливо досить тріпатися про освіту і приймати безглузді закони, а розпочати щось робити насамперед з дисципліною, а не вседозволеністю, бо це діти. Де дисципліна і покарання, там дурники в голову не лізуть, для них нема часу і місця.
Маргарита
І до чого тут директор? Яким чином він міг передбачити, що у цих дівчат на умі? У карти погадать? Чи, може, з ранку й до вечора сидіти в туалеті і спостерігати, чи ніякому дурневі не заманеться напитися чогось? А може, тоді й мера Боярки відсторонити від роботи також, бо міська рада - засновник школи, отже, також несе відповідальність за те, що відбувається в муніципальній школі? Може, батьків за грати кинути, бо вони найперші відповідають за виховання дітей? Тут одна в коментарі нижче вже написала, що треба проводити "какие-то" класні часи. От таку розумну забули запитати, що треба проводити, без її мудрого коментаря ніхто ж нічого не робив. Батькам треба більше часу проводити з дитиною, як мудро написав дописувач нижче в коментарі, а не займатися своїм тільки життям, і ніякі класні часи тут не допоможуть.
Гена Завізіон, старий комуніст
Люди (в більшості своїй) вірять ЗМІ. Що зробив Геббельс (від якого у захваті путін) з німцями в 30-ті роки за допомогою пропаганди?! Те саме зараз роблять кисельови-соловйови-скабєєви та інші працівники геббельсівського фронту. Досить крикнути "Фас!", і 80% росіян побіжить розстрілювати "фашистов-бЕндеровцев". А ви дивуєтесь, що ДІТИ піддалися цьому різновиду пропаганди: "Спробуй - це круто!" Батькам необхідно дитину ставити на перше місце, а "зашибання бабок" - на третє, а не навпаки.
Скрипач не нужен
Для Гена Завізіон, старий комуніст: Все правильно написав. Підтримую. Я, наприклад, вірю тільки двом каналам - "5 канал" Порошенка і "1+1" Коломойського. Ото там всю правду розповідають. В перервах між новинами дивлюсь записи проповідувань Турчинова.
Коментувати
Катя
Никто не задумался о том, чтобы поставить нормального психологи в каждую школу, проводишь какие-то классные часы, посвящённые этому, а не обвинять соц. сеть....
Скрипач не нужен
Для Катя: У меня в школе психолог был номинальным. Рос в 90-е - вокруг куча торчков и прямая реклама алкоголя и табака по ТВ. Но почему-то мысли накурится/наглотаться таблетосов/прибухнуть не возникало. Дома тоже никто ничего не объяснял кстати - родители пахали по черному и на меня особо времени не тратили. Дитятка умерла по собственному скудоумию. Это вполне обыденно. Кто-то переходит дорогу на красный, кто-то глотает пачку таблеток и дохнет в луже собственного кала. Это нормально.
Коментувати
Вчитель намбе ван
Батьки дітей не пояснили наслідки від кількості випитих ліків, а винен директор? Я мабуть чогось не розумію: дитина всралася на уроці, вчителя посадити, дитина по дорозі додому потрапила під авто вчителя посадити, а директора звільнити. Ви бовдури? І що ви на рівні держави зробити с тікток? Американці нічого не зробили, а тільки купили)) от візьміть і заблокуйте , як росіянські мережі, і я побачу що вам потім зроблять, там такі гроші крутяться. А ви, панове міністерські сіли в калюжу і перднули зараз
!!!
Для Вчитель намбе ван: никто не сказал, что директор виноват. Но в его уреждении произошло ЧП. В его! Почему? Таблетками может торговали там или приносил кто. Вот и выясняют
Роман
Для !!!: Дротаверином торгували???? Продається в кожній аптеці по доступній ціні! Дійсно, заблокуйте мережу, як Однокласники або вконтакті, чи хазяїн не дозволяє?
Валннтина
«Один батько вартий тисячі вчителів», слова В.Гюго. Винні всі, в першу чергу батьки, та й школа не може стояти осторонь. Раніше працювали батьківські всеобучі, класні керівники проводили індивідуальну роботу як з учнями, так і з батьками. Зараз виховання зведене на нівець. Батькам Або ж ніколи, Або ж самих треба довиховувати. В освіті безлад, як і в усій державі. Зарплатня бажає бути більшою в освіті, престиж слід піднімати вчителя. Тоді в школу прийдуть за покликанням, а не просто, куди вдалось вступити. В школах введено курс « Основи здоров‘я», хто краще від класного керівника знає сім‘ю, в якій росте дитина. Директора відсторонили, бо він відповідає за все, що діється в його школі, з його учнями. Горе для батьків, та промахи в вихованні їхні так само, як і вчителів. Це провина всього суспільства, де гроші правлять світом. Сумно. Винні всі
Коментувати