Чи підтримуєте ви платне ЗНО з додаткових предметів?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо можливості скласти додаткові тести за окрему плату

Чи підтримуєте ви платне ЗНО з додаткових предметів?

Міністерство освіти і науки пропонує надати можливість учасникам ЗНО пройти тестування з більшої кількості предметів, ніж це визначено, за умови оплати.

Планується, що учасники ЗНО матимуть змогу пройти за власний кошт тестування з більшої кількості навчальних предметів, ніж встановлено Міністерством освіти.

Після схвалення проєкту змін Міносвіти спільно з Українським центром оцінювання якості освіти розробить відповідний порядок здійснення оплати за складання додаткових тестів.

З огляду на комплексність питання про надання платних послуг бюджетними установами брати участь у платному ЗНО учасники зможуть не раніше, ніж з 2022 року.

Освіта.ua
08.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Якось так
Дозволю собі повторитися і тут. В минулому році мій син здавав ЗНО і нам якраз "не вистачало" одного/двох предметів, оскільки окрім базового сценарію вступу задумалися про вступ на докорінно іншу спеціальність. Тоді виникало питання, чому платно (як пробне ЗНО) не можна здати ЗНО з додаткових предметів? Проте є й інша сторона медалі. Як кажуть - слідкуйте за руками. Держава (в особі МОН і УЦОЯО) однією рукою робить непотрібні для вступу абітурієнта предмети обов"язковими (як, наприклад, ДПА з математики для умовних гуманітаріїв чи з ДПА з історії/іноземної мови для фізиків, хіміків, математиків), чим ЗМЕНШУЄ його можливості, а тепер вуаля - іншою рукою "розширює" кількість предметів, але вже на платній основі. Тому, якщо основний мотив МОН і УЦОЯО це дійсно турбота про дітей, а не звичайне заробітчанство, то зробіть предмети ДПА вільними для вибору. Тоді 4 (як у 2020р.) чи 5 (як планується у 2021р.) безкоштовних предметів ЗНО вистачить з головою.
Якось так
Більше того, тією заробітчанською рукою ЗМЕНШУЄ кількість заяв, які можна подати для вступу на бюджет. Та й виші почали дрібнити свої пропозиції на різні (дуже умовно) освітні програми за однією спеціальністю/спеціалізацією, що також вимиває кількість бюджетних заяв. Насправді минулорічне зменшення з 7 до 5 бюджетних заяв ми "прочувствовали" сильно. Змушені були відмовитися від розгляду не те, що споріднених спеціалізацій (йшли на "іноземну філологію" (перша англійська)), а й на цю спеціалізацію в різних вишах. І це ще відкидали навчання в інших містах. Тому для тих, хто серйозно готується щоб вступити на бюджет "додаткові ЗНО не буде куди витратити". + Врахуйте, що підготовка до більшої кількості ЗНО лише розпорошує Ваші час, сили, гроші (на курси/репетиторів), знання.
Коментувати
Віктор
Якщо випускнику замало 5 Сертифікатів, це означає, що молода людина не окреслила свій майбутній шлях у житті. Профорієнтаційна робота зведена на НУЛЬ збоку батьків та збоку навчального закладу. Впровадження платного ЗНО в такому випадку вважаю недоцільне.
Для Виктора
Для Віктор: само по себе ДПА в форме ЗНО - это д0лбоебизм огромного масштаба, так как в таком случае ЗНО проходят большое количество молодых людей, которым плевать на украинские вузы, поэтому балы, естественно, очень низкие, и это понижает среднее значение балов ЗНО. Зато, такое понижение среднего значения дает причину "реформаторам" начать демагогию "о низких балах из-за устаревшей системы" и продолжать "улучшать" образование.
Коментувати
Астафур
У нищуков в комментариях сейчас гореть будет, проверяйте.