Яку зарплату ви вважаєте гідною для вчителя?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо розміру заробітної плати українських вчителів

Яку зарплату ви вважаєте гідною для вчителя?

Фінансування освіти, а разом з тим і рівень заробітних плат освітян, є одним з актуальних питань української освіти впродовж багатьох років. Щорічні намагання уряду виправити ситуацію з оплатою праці педагогічних працівників поки не досягають мети. Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо бажаного розміру заробітної плати українських вчителів.

Освіта.ua
12.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
святозара
около 8000 гривен больше чем достаточно для молодого педагога и около 12 000 у кого есть стаж более того 60 % педагогов даже не заслуживают этой суммы в веду крайне низких знаний Учитывая Макро показатели, реально платить на уровне 6500 гривен и не более. Те учетеля которые имели знания давно выехали. Те что остались на больше и не знають что бы платить больше.Ряд институтов учить по учебникам 1973 года. А половина программ ворованные. Выпускаемые специалисты не обладають навыками которые бы устроили работодателей
Роман
Для святозара: по тобі видно, що ти не тільки навиків не маєш, але і елементарних знань. Зробити стільки помилок, це треба постаратись тим вчителям, які " имеют край не низки знания"
Коментувати
Ольга
Современные учителя не в состоянии освоить преподаваемый материал хотя бы на8.О методике не стоит и говорить.На вопросы детей следует:"Я всім одинаково поясняла" Всё держится на родителях и репетиторах.Скорее бы приняли внятные правила перехода на домашнее обучение.А сегодняшние вчительки и этой зп не оправдывают.
Светлана
Для Ольга: Зачем вы так категорично? Вероятнее всего, не тех учителей вы встречали
Світлана
Шановна Ольго! А чи оправдовуєте Ви свою заробітну плату? Займіться спочатку самоаналізом, а тоді критикуйте інших.
Світлана
І ще згідно Вашої логіки так можна розкритикувати працівників будь-якої професії. Адже Ви керуєтесь середнім арифметичним, тобто зрівнялівкою . І повірте на уроці вчитель дійсно пояснює усім одинаково. А якщо Ваша дитина на усіх уроках не може нічого засвоїти, то можливо, причина у чомусь іншому, наприклад, дитина гіперактивна та ін. І замість того, щоб вести дитину до репетитора, допоможіть Ви їй, привчайте до самостійності. І ще на сьогоднішній день домашнього завдання ніхто не відміняв, тому потрібно працювати і вдома.
Коментувати
Галина
Для Людмили. В Старосамбірському районі не тільки неправильно нараховують зарплату, але й премію до дня вчителя виплатили в мінімальному розмірі і не прореагували на лист МОН про залишки каштів освітніх субвенцій для виплати винагороди.
М
Для Галина: і для Людмила:пишіть до Новосад ,до її заступника,я так розумію,не тільки-вам неправильно нарахували,крім вас ще є вчителі(але як я знаю-вчителі між собою поговорять,а до начальства -ні слова-перепрошую може - ці слова Вас не стосуються).Міністр і її заступник -так гарно говорять і мають на це час,може дійсно займуться конкретними справами і в цьому розберуться і начальство ваше ( на місці)-трохи потряся портками(штанами).
Галина
Міністр і її заступники все коментують в Інтернеті, видають укази у вигляді листів, бухгалтерія говорить, що це їм не указ. Пан Милованов порадив звертатися до прфспілки (профспілка ще у 2018 писала, що не правильно нараховують: без реакції), а потім в суд (у нас лише один судя в районі, то може за 3-4 роки суд і відбудеться). О така у нас влада.
М
Для Галина:мою знайому(не тільки її)скоротили,гроші не виплатили-вона подала в Європейський суд,каже,що можна добитися скоріше,ніж в нас в Україні.
Коментувати
Людмила
П. Галино в Старосамбірському районі нічого з цього не виплачують. Якщо хтось знає як добитися цих виплат підкажіть. Дякую.
Галина
Якби правильно нараховували за постановою КМО №22 і повернули те що не дорахували з 1 січня 2018 і це можна вважати за перший позитичний крок. друге 30% за престижність. Третє за інтенсивніть і напруженість (така надбавка передбачена з 1 січня 2020 р.)
Світлана
Не для вчителя, а для педагогогічного працівника. Невже педагоги - дошкільники, які навчалися в томуж вузі, що і вчителі, сиділи за тою ж партою, що і вчителі, слухали лекції з вуст того ж викладача, що й вчителі, нині не заслуговують на такі умови як і вчителі (така ж тривалість відпустки, така ж заробітна плата і доплати, і т.д) ?
Валентина Катранюк
У кожного педагогічного працівника зарплата має бути такою як у депутатів Верховної Ради! Вчитель гідно навчає і виховує учнів, а депутати приймають гідні закони! От тоді, можливо, у країні відношення до освіти та освітян зміниться!!!
Ольга
Зарплату як у генерального директора укрпошти. Щоб на одну зарплату можна було купити квартиру у Києві.
Terry
Вимоги НУШ на рівні вчителя високої ( 4000 обіцяних вічнозелених) кваліфікації + 100% залучення в навчальний процес батьків. А шибеникам не місце в НУШ і булінгу також !!!
Не філолог
Для Terry: Роз’яснення слово шибеники пішло від спільнокореневого шибениця (вішальниця), тому припиніть обзивати дітей "вішальниками", а візьміть інше слово до Вашого лексикону наприклад :бешкетник.
Коментувати
Воспоминания.
Невже не зрозуміло, що вчителям повинні бути надані гарантіі: 25 років безперервного педагогічного стажу- найвища пенсія ( на рівні депутатської). Ну дасте ви молодим вчителям гроші. Вона пропрацює півроку- рік і піде. А що , далі працювати за 4- 5 тис.? Вона молода дівчина: одягнутися, вийти заміж, завести дитину. на яку потрібно багато грошей.. Зробіть вчительську ставку на рівні 1000 лоларів, пенсію. якщо людина йде з роботи- найвищу. Якщо ще працює на півставки- меншу. І проблем не буде. Прийде молодь до школи. Інакше зостануться в країні лтше депутати...
Світлана
У нашій школі працюють по декілька років і звільняються. Тому цей метод у більшості заохотить лише тих, хто захоче отримати швидкі гроші. То чому не заохотити ще й тих учителів, які пропрацювали у школах уже 5-10 років і більше. Це дійсно змотивує вчителя.
Світлана
Половина тих доплат, що написано не виплачується у повному обсязі. А те що виплачується - мінімальне. На День учителя премії у всіх різні. І якщо хтось думає, що премія - це десятки тисяч, то у нас декілька років уже 1000 грн. "грязними", тобто нарахованими. 13-ї зарплати ніколи немає. Але усіх собак завжди звісять на вчителів. Та ще й зроблять зрівнялівку у середнє арифметичне. Чому наше міністерство не відслідковує чи дійсно виплати і доплати доходять до рядового вчителя у повному обсязі. А те, що популізму у нас процвітає, то це і так зрозуміло.
Коментувати
Мустафа
Сотні тисяч на місяць і нуль досвіду. Скільки ж отримують "слуги народу". Наприклад, колишній антикорупціонер Мустафа Найєм у статусі заступника голови "Укроборонпрому" отримує за місяць роботи понад 300 тисяч гривень. Глава правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв. Свої декларації він не публікує, але в фінансових звітах компанії зазначено – за 2018 рік він заробив 286,5 млн гривень. Глава "Укрзалізниці" Євген Кравцов. У середньому в 2018-му заробляв 812,4 тис. грн на місяць. Зараз же глава УЗ нібито заробляє приблизно 570 тисяч грн на місяць. Наступний рекордсмен – Ігор Смілянський, глава "Укрпошти". Він заробляв щомісяця близько 740 тисяч гривень. Висока зарплата й у екскерівника "Енергоатому" Юрія Недашковського. Він, згідно з декларацією, до звільнення отримував 650 тис. грн. на місяць. Непогано влаштувався і колишній народний депутат Сергій Лещенко. Він увійшов до наглядової ради "Укрзалізниці" із зарплатою близько 588 тисяч гривень. При цьому досвіду роботи в УЗ він ніколи не мав. https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/zarplati-top-chinovnikiv.htm?obozrevatellang=uk
&
Для Мустафа: Ненасытные,алчные хапуги!
Коментувати
Думай-Те
Зарплата буде достойна тоді , коли вчитель зможе: 1.Купити собі житло.2.Працювати тільки на одній вчительській роботі на ставку +-. 3. В старості буде його чекати достойна пенсія. Все просто і нічого лишнього.
Інна
Мінімум 15 000 грн у місяць. Зараз 5000 ,, грязними,,на себе та культурний відпочине не вистачає. Вчитель викручується у зовнішності, у одягу( скромному дуже) . Залишається тільки моральне задоволення і розвиток професійних компетенцій. Я не займаюсь репетиторством. З різних причин
Teacher
Дочка колеги, студентка 3 курсу педагогічного вишу, яка дійсно гарно вчилася в школі й старанно навчається зараз в університеті, на запитання про те, за якої зарплати вона дала б згоду піти працювати в школу, відповіла: "Не менше 25000 грн на початку кар’єри". Тож, Ви, шановні вчителі зі стажем, дуже низько оцінюєте свою важку й виснажливу працю. Молодь думає зараз зовсім інакше. А керівництву країни - інформація до роздумів. Ніяка одноразова виплата у 21000 грн не допоможе. А злостивців можу запевнити, що недовго вам залишилося зловтишатися й лити бруд на вчителів, бо вчити скоро не буде кому. Наприклад, на Дніпропетровщині вже катастрофічно не вистачає вчителів. Тож терміново шукайте нові об’кти для своєї зловтіхи, а то доведеться захлинутися власною жовчу.
Vano
Для Teacher: Так зарплату вчителям обіцяє нова влада платити 4000 доларів (10 грн)!Терміново повідомте ту дочку колеги,яка дійсно гарно вчилася в школі й старанно навчається тепер в університеті-може вона не знає:)
Witalina
Для Teacher: Я теж подумала,що амбіційна ( краща) молодь виставить вищий поріг з.п, ні ж досвідчені вчителі.І це вірно і зрозуміло. Зніміть нормальне житло. перекарня , манікюр, педикюр, кіно, одягнися.Про їжу,ліки мовчу.ТО скільки потрібно,щоб прожити???
Сергій
Для Vano: щось у Вас з математикою не все гаразд. 4000 доларів за сьогоднішнім курсом це 92000 гривень.
Коментувати
Надія
Зарплата повинна бути такою, щоб учитель міг прававати на ставку і йому вистачало грошей на всі потреби.Скільки тоді часу залишиться для саморозвитку і творчості!
Вася
Ту, яка чітко прописана в законі - 3 мінімалки + по 10% за кожне підвищення категорії + стаж - податок, так і виходить десь 17-18 тис. грн. Для чого такі опитування, якщо є закон.
Укр
4000 євро як обіцяв шмаркля і за що вчителі зрадили майбутнє України і втратили повагу до себе .
unforgiven 2
Не треба високої зарплати. Лише дайте можливість учителям нормально вчити та виховувати дітей без зайвої показовості та бюрократії. Міністру, в знак солідарності, можете знизити до рівня спеціаліста без педагогічної освіти, по-суті ким вона і являється.
Я не вчитель
Дякую Вам !Шановні вчителі ! Що навчаєте наших дітей , дай Боже Вам здоров’я та достатку ! Будемо вірити що все зміниться на краще !
гість
Роль тієї чи іншої професії дуже легко вияснити. Наприклад пожежники 3 місяці не виїзджають на пожежі,касири супермаркетів 3 місяці не відпускають товар,міністр освіти, депутати,вчителі,хірурги, медсестри,та інші на кого вистачить фантазії в уяві- зникли на деякий час. Хто найпотрібніший - тому вище оплата праці, а далі по спадаючій.Маю певний досвід роботи в різих галузях.На будівництві за тиждень отримував свою місячну вчительську зарплату, фізично трохи важче, морально в рази легше.Головне,що заробив те твоє, а не так як зараз утримуєш навчальний процес власним коштом, ще й шпиняють як останнє бидло :"зажерлися","нічому не вчать", "тирять батьківські кошти" і т.д. В цьому бардаку змін на краще не передбачається,треба кидати, зачинивши за собою акуратно двері.
Ігор
Для гість: Так і є , багато батьків не вміють і не хочуть виховувати своїх дітей , бо на це потрібно потратити власні нерви , розібратися , десь похвалити дитину а коли і наказати. Тому плодяться егоїсти , які потім не мають поваги ні до вчителя , а ні до своїх батьків , псують майно , засмічують землю . Не всі звісно, є і багато вихованих дітей . Але маємо те що маємо
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!