Osvita.ua Новини Опитування на Освіта.ua Чи підтримуєте ви закриття малокомплектних шкіл?
Чи підтримуєте ви закриття малокомплектних шкіл?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо ініціативи МОН з реформування мережі шкіл

Чи підтримуєте ви закриття малокомплектних шкіл?

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки, ініціатива Міністерства освіти і науки щодо скасування норми про виділення освітньої субвенції для оплати праці педагогічних працівників шкіл, кількість учнів у яких становить менше 30 осіб – з 1 вересня 2020 року, менше 40 осіб – 1 вересня 2021 року, менше 50 осіб – з 1 вересня 2022 року, впродовж трьох років призведе до закриття 3 427 закладів освіти та звільнення близько 20 тисяч педагогів.

Освіта.ua
17.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
1397
Зе-кнопочки вирішили швідкими темпами знищити все, що ще не було знищено. Ви подивіться нцю "міністерку". Вона ж абсолютно нічого не розуміє у справах освіти. Повторює мантру: "Закрити школи, в селі погане навчання і т.п.". А людей куди подіти, дітей як підвозити? І не треба брехати про ремонт доріг. Дороги - це просто "розпіл" бабла. Завдання цієї новосадихи - мінімум знань для "бидла". Адже неграмотними краще керувати та співати їм дурних пісень про нові обличчя. Якщо не скинути цю команду неуків, вони заженуть країну в "чорну діру", а звідти повернення немає. Такщо Геть з країни таких Новосад!!!
Катерина
Я проти закриття шкіл. Закриваючи школи ви знищуєте село...єдине що працює в селі це школа та церква. Чому моя дитина повинна вчитися в районі якщо у нас чудова школа...чого ви добиваєтесь своїми реформами? В нас вся молодь виїхає за кордон, а після закриття шкіл села зникнуть з карт...де заохочення для молодих спеціалістів...бред...чому депутати катаються на дорогих іномарках ,а школи фінансувати немає чим????
Плюнь в Совсун
Для Катерина: Плюю на Совсун!!!
Коментувати
Васильків Надія
Ще в давні часи кожне село гордилося церквою і школою. Селяни самотужки будували ці споруди. У радянські часи держава церкви закрила, а школи забрала у свою власність. З приходом незалежності ,Україна храми повернула людям, а школи- ні. Проте , надумала їх закрити. А чому б не повернути громаді їхню власність, нехай вони вирішують, чи їм потрібна школа?
Галина
Для Васильків Надія: Ви плутаєте поняття. Будівлю та заклад. Якщо громада хоче утримувати школу власним коштом, то ніхто їй цього не може завадити. Держава закриває свою школу, яку вона фінансує. а ви можете відкрити свою, яка буде фінансуватись за рахунок коштів громади. До революції, якраз громада і утримувала школи. так само, як і лікарів, священників тощо.
Коментувати
Валентина
Я проти закриття сільських шкіл. В селі що не діти? Їм не потрібно навчання? Я не хочу щоб моїх дітей возили до іншої школи, якщо є своя.
Наталия
можливо відразу "стерелізувати" сільських жінок і проблема вирішиться сама собою
Галина
Для Наталия: там де жінки народжують школи не закривають.
Коментувати
Валентина Гладка
Важко дітей кожного ранку відправляти у подорож до школи за 12 км дорогою, на якій залишилися тільки ями, а покриття десь пропало.
Алла
А хто буде працювати на землі? Чи мріють міські діти про професію тракториста? Хто буде любити свою ЗЕМЛЮ і мріяти годувати хлібом країну? Сільські учні хоч і не показують високих показників ЗНО, але люблять своє село, мріють праювати на землі, годують країну хлібом.
лол
Для Алла: сільські учні мріють смотатися з села, мати роботу, зарплату, жити як біла людина, а не вкалувати на полі і любити село.
Галина
Для Алла: а яке це має відношення до статті? Що заважає їм отримати базову середню освіту в базовій школі, а далі вступати на тракториста, агронома, ветеринара тощо? Відповідно до здібностей.
Коментувати
Олена
КРАЩЕ УСІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ ПОЗАКРИВАТИ... А ДІТЕЙ ВІД НАРОДЖЕННЯ НА ЗАРОБІТКИ... ШКОЛИ, ЗОВСІМ НЕ ПОТРІБНО... НІ В МІСТІ...НІ В СЕЛІ... ЛЮДИ...ПОДУМАЙТЕ...
Олена
Категорично против закриття малокомплектних шкіл. Якщо хочете знищити націю закривайте школи.
Марина
Ні. Опорні школи без системи ідеальних доріг та безкоштовних нормальних шкільних автобусів - це знущання над дітьми.
марина
Ні. Я вважаю закриття малокомплектних шкіл частиною політики, спрямованої на скупку українських земель монополістами. Так само, як і закриття в селах лікарень. Село без школи приречене на вимирання. Молоді родини не захочуть жити в селі без школи. Люди виїзджатимуть - земля в такому селі падатиме в ціні і її за безцінь скуплять великі гравці ринку.
Слюсаренко Олена
Не підтримую КАТЕГОРИЧНО, а навпаки треба заохочувати людей до переїзду в село і максимально сприяти створенню і розвитку фермерства
Юрій
Підтримувати закриття шкіл? Цього німці, у другу світову не робили! Обдрочєнци ордло - цього не роблять... Якщо стратегія на те, щоб лишилися кілька великих міст, а решту земель продати... Але то вже буде не Україна, а щось зовсім інше. Бо душа України, в українському селі.
Мeрі
Руйнувати - нe будувати!Я проти закриття!Шкода,що сучасні рeформи тільки і заключаються у закритті та скорочeнні і нe лишe шкіл.
світлана
порушувати права сільских дітей на рівні моживості отримання освітніх послуг є злочин проти майбутнього держави
Учителька
Моя племінниця навчається в школі в сусідньому селі, куди звозять діток із 5 населених пунктів. Для цього є 2 автобуси. Дитина абсолютно не хоче ходити до школи (і це першокласниця!), бо вставати дуже рано, їх привозять першими, потім вони годину чекають початку уроків, доки той же автобус привезе дітей з іншого села. Після уроків, які закінчуються о 12.00, діти мусять чекати 15.30 - 16.00, коли їх разом із старшокласниками відвезуть додому. Групи продовженого дня в школі немає, обідів, відповідно, теж не готують. Дитячого майданчика немає. Місцеві йдуть після уроків додому, а інші просто сидять у класі під наглядом вчительки й чекають своєї черги від’їжджати автобусом. Ці кілька годин дитина проводить сидячи біля вікна - виглядає автобус. А ще ж, буває, що шкільний автобус ламається,тоді школярі їдуть рейсовим, а рейсовий робить зупинки лише біля траси, звідки йти до села 4 км. Дитина дуже радіє, коли мама через застуду лишає її вдома, бо можна виспатися. Це реалії Чернігівщини.
boss
Я працюю у школі, де 78 учнів, проте в минулому навчальному році із 5 випускників 3 вступили до ВУЗів на державну форму навчання а один із них - Золота медаль і 3 місце на 4 етапі Всеукраїнської олімпіади з інформатики. Невже це не результат? Невже тут можуть бути вчителі-непрофесіонали? Невже тут діти гірші за міські? Після закриття школи вчителі, які могли б розкрити таланти ще багатьох діток, будуть змушені заробляти за кордоном. Схаменіться поки ще не пізно. Такі реформи призведуть до жахливих наслідків, можливо жахливіших ніж АТО.
антибот
Нова владо, не розчаровуйте своїх виборців, не повторюйте гірких і смертельних помилок своїх попередників!
антибот
За такі рішення деякі дописувачі критикують "Зе-Команду", але де ви були, коли за час правління Порошенка було ліквідовано біля 700 українських шкіл? https://www.slovoidilo.ua/2017/08/22/infografika/suspilstvo/serednya-osvita-ukrayini-yak-zmenshylasya-kilkist-shkil-uchniv-roky-nezalezhnosti Незалежно від того, хто зараз при владі, моя думка не змінна - в той час, коли у Москві щороку відкривають по 40 нових шкіл і садочків щороку, кожна закрита школа в Україні - подарунок ворогу! Це стратегічне питання оборони держави!
Ганна
Для антибот: Ви ще не проаналізували, скільки садочків і шкіл відкривається в Польщі, наприклад. Чи менше з тим?
Коментувати
boss
Ніякого скорення шкіл! Це скорочення населення, скорочення території, зникнення України. http://osvita.ua/news/polls/66002/#comment_355348

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!